PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ایجاد ارتباط با بانک اطلاعاتی از طریق کد نویسی

mig-mig
سه شنبه 22 شهریور 1390, 18:08 عصر
سلام دوستان عزیز
من هنگامی که از طریق ویزارد با اس کیوال سرور اکسپرس ارتباط ایجاد می کنم این ارتباط ایجاد می شود ولی هنگامی که ازطریق کد نویسی کانکشن ایجاد می کنم خطا میدهد.خیلی ممنون میشم بهم بگید مشکل از کجاست . اینم از متن خطا

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

sobhan5968
سه شنبه 22 شهریور 1390, 18:18 عصر
اینطور که از خطا معلومه شما نام سرورتون رو به صورت ادرس (یا ادرس تحت شبکه یا ای پی) گذاشتید که بدلیل تنظیم نبودن اس کیوال سرور این پیام نشون داده شده . شما در قسمت نام سرور یا همون دیتاسورس یا اینکه نام کامپیوترتون رو بنویسید یا local . احتمال زیاد مشکل برطرف میشه .

mig-mig
سه شنبه 22 شهریور 1390, 19:24 عصر
من در قسمت نام سرور عبارت localhost/sqlexpress را می نویسم و کلا از هر عبارتی که استفاده می کنم باز این خطا را میدهد local و اسم کامپیوتر خودمم را هم امتحان کردم ولی فایده ای نداره:ناراحت:

komeil64
سه شنبه 22 شهریور 1390, 19:27 عصر
آی پی sqlserver سرورتون رو بدید احتمالا درست میشه

sobhan5968
سه شنبه 22 شهریور 1390, 19:59 عصر
میتونید کانکشن استرینگتون رو بنویسید تا من و دوستان بتونیم بهتر راهنمائی کنیم .:چشمک:

reza344
سه شنبه 22 شهریور 1390, 20:01 عصر
سلام
به این صورت بنویس حل میشه.\\SQLEXPRESS
وقتی که میخوای ازطریق کد نویسی کانکشن ایجاد کنی همون کانکشن استرینگ که ویزارد برات میسازه رو راحت استفاده کن ضمنا وقتی با کد نویسی کانکشن ایجاد می کنی هر جا از اینا \ بود به جاش از اینا \\ بذار :چشمک:
مثلا:
SqlConnection cn = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\DB.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");
موفق باشی

mig-mig
سه شنبه 22 شهریور 1390, 20:06 عصر
ممنون می شم اگر بهم بگید آی پی اس کیوال سرور چه طوری باید بدست بیارم؟

reza344
سه شنبه 22 شهریور 1390, 20:16 عصر
همون کانکشن استرینگ که ویزارد برات میسازه رو راحت استفاده کن
منضورم این عکسه،راحت این رشته رو کپی کن و ویزارد رو کنسل کن دیگه
75268

mig-mig
سه شنبه 22 شهریور 1390, 20:16 عصر
میتونید کانکشن استرینگتون رو بنویسید تا من و دوستان بتونیم بهتر راهنمائی کنیم .:چشمک:
اینم از کانکشن استرینگم
SqlConnection sqlconnectiondb3 = new SqlConnection("server=(localhost/sqlexpress); database=db3");

mig-mig
سه شنبه 22 شهریور 1390, 20:21 عصر
منضورم این عکسه،راحت این رشته رو کپی کن و ویزارد رو کنسل کن دیگه
75268

خیلی ممنونم ازتون ولی این کاررا هم انجام دادم ولی باز همون خطا را میده.

sobhan5968
سه شنبه 22 شهریور 1390, 20:52 عصر
اینم از کانکشن استرینگم
SqlConnection sqlconnectiondb3 = newSqlConnection("server=(localhost/sqlexpress); database=db3");

خوب شما این کد رو امتحان کنید :

Server=localhost;Database=db3;Integrated Security=True

یا

Data Source=localhost;Initial Catalog=db3;Integrated Security=True

mig-mig
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 17:52 عصر
سلام
به این صورت بنویس حل میشه.\\SQLEXPRESS
وقتی که میخوای ازطریق کد نویسی کانکشن ایجاد کنی همون کانکشن استرینگ که ویزارد برات میسازه رو راحت استفاده کن ضمنا وقتی با کد نویسی کانکشن ایجاد می کنی هر جا از اینا \ بود به جاش از اینا \\ بذار :چشمک:
مثلا:
SqlConnection cn = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\DB.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True");
موفق باشی
با تشکر از شما من این کانکشن استرینگ را نوشتم

SqlConnection sqlconnectiondb3 = new SqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;database=db3.mdf;Integrated Security=true;User Instance=True");

وحالا این خطا را بهم میده

Cannot open database "db3.mdf" requested by the login. The login failed.
Login failed for user 'migmig-PC\mig mig'.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.
حالابه نظر شما باید چیکار کنم؟

mig-mig
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 18:07 عصر
کیست مرا یاری کند؟ :افسرده: :ناراحت:

sobhan5968
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 18:26 عصر
اون کدهایی که گفتم رو هم امتحان کنید ضرر نداره

mig-mig
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 19:05 عصر
اون کدهایی که گفتم رو هم امتحان کنید ضرر نداره

خیلی از شما ممنونم درست شد البته اینطوری نوشتم:لبخندساده:

SqlConnection sqlconnectiondb3 = new SqlConnection("Data Source=localhost\\sqlexpress;Initial Catalog=db3;Database=db3;Integrated Security=True");

بازهم ممنونم امیدوارم همیشه موفق باشید:تشویق:
یاحق

mig-mig
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 19:12 عصر
از همه شما دوستان به خاطر راهنمایی ها و کمک های خوبتون ممنونم .:لبخندساده: