PDA

View Full Version : مبتدی: انواع نگارش و شروع با جاوا

mammad_asir
سه شنبه 22 شهریور 1390, 21:02 عصر
با سلام من میخوام کار با جاوا را شروع کنم و من برای نوشتن برنامه های ویندوزی و برنامه های وب و برنامه های موبایل به ترتیب باید با کدوم نگارش های جاوا کار کنم ؟ برای کسی که شبکه کار میکنه جاوا بهتره یا سی شارپ؟
من با سیشارپ و php کمی کار کردم آیا اگر فقط یک زبان جاوا را کار کنم نیاز های وب و اپلیکیشنی من را برطرف میکند؟آیا جاوا فقط برای برنامه های وب نیست ؟ پی چرا در این زمینه php وasp خیلی بیشتر جا افتاده اند؟برای کار با جاوا چه برنامه ای را نصب باید بکنم ؟و اینکه کار با نرم افزارش مثل همان ویژوال استدیو است (یعنی ابتدا یک نرم افزار را نصب میکنی و کد مینویسی و اجرا) ؟

sina_oonline
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 15:26 عصر
من سی شارپ کار نکردم ولی در مورد جاوا یه سری توضیحاتی می دم که امیدوارممفید باشه.با زبون جاوا هم برای دسکتاپ و هم وب و هم موبایل ها برنامه نوشت.وقتی که هسته اصلی جاوا رو یاد بگیرید می تونید با یکمی مطالعه جرئی تر در مورد سرولت و jsp به راحتی برنامه تحت وب(وب سایت دینامیک) بنویسید یا این که برای موبایل برنامه سازی کنید.

smartleopard
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 17:44 عصر
سلام
کتاب مناسب برای یادگیری: Java How To Program
کامپایلر و مفسر: JDK
محیط برنامه نویسی: Netbeans این محیط برنامه نویسی تمام بسترهای لازم برای برنامه های Windows Application, Web Application و موبایل رو در اختیارتون قرار می ده
می تونید نسخه های به روز JDK و Netbeans رو از سایت زیر دریافت کنید.
http://irandev.co.uk/Downloads/index.php

mammad_asir
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 21:36 عصر
کامپایلر و مفسر: JDK
محیط برنامه نویسی: Netbeans این محیط برنامه نویسی تمام بسترهای لازم برای برنامه های Windows Application, Web Application و موبایل رو در اختیارتون قرار می ده
می تونید نسخه های به روز JDK و Netbeans رو از سایت زیر دریافت کنید.
لطفا بگویید چه نرم افراری رو باید نصب کنم مثلا برای سیشارپ فقط ویژوال استدیو بود .

sina_oonline
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 01:19 صبح
لطفا بگویید چه نرم افراری رو باید نصب کنم مثلا برای سیشارپ فقط ویژوال استدیو بود .
همون طوری که دوستمون گفتن netbeans رو باید دانلود کنی این نرم افزار محیط توسعه هست مثل ویژوال استودیو در ضمن جاوا روی ماشین مجازی اجرا میشه jdk هم محیط اجرا و یه سری tools در اختیار برنامه نویس میزاره پیشنهاد می کنم در مورد ماشین مجازی در جاوا یکم بخونی