PDA

View Full Version : آموزش: کار نکردن کامپونتها در ویژوال 2010 سی شارپ

noroozifar
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 05:35 صبح
سلام
حتما این دو کامپونت را همه میشناسند
Janus.Windows.ButtonBar.v3.dll
Klik.Windows.Forms.EntryLib.V2.2008.dll

اینها را به قسمت toolbox اضافه کرده ام ولی وقتی روی فرمها استفاده میکنم با پیغامهای خطا زیر مواجه میشم

Error 3 Unable to resolve type 'Janus.Windows.GridEX.EditControls.EditBox, Janus.Windows.GridEX.v3, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=ea4a2aac6777dfdd' D:\TAMRINAT C#\test2\test2\Properties\licenses.licx 1 test2
Error 5 Unable to resolve type 'Klik.Windows.Forms.v1.EntryLib.ELButton, Klik.Windows.Forms.EntryLib.V2.2008, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' D:\TAMRINAT C#\test2\test2\Properties\licenses.licx 2 test2

با کلیک روی این خطا صفحه جدید lincenes.licx باز می شود و این دو خط تقریبا داخلش نوشته شده
Janus.Windows.GridEX.EditControls.EditBox, Janus.Windows.GridEX.v3, Version=3.5.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=ea4a2aac6777dfdd
Klik.Windows.Forms.v1.EntryLib.ELButton, Klik.Windows.Forms.EntryLib.V2.2008, Version=2.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null

مشکل را به چه طریق حل کنم ؟؟؟

S30S60
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 11:06 صبح
من وقتی کامپوننت مربوط به یک نسخه پایین مثل 2 رو در نسخه بالاتری از دات نت مثل Net 4 استفاده می کنم همچین پیغامی می ده .. احتمالا یعنی تو داری با این کامپوننت از Assmbly هایی که در در نسخه پیشین دات نت بوده و در این نسخه حذف یا تغییر داده شده استفاده می کنی ..
پس این دو کامپوننت رو باید مطابق با نسخه دات نتی که استفاده می کنی گیر بیاری ..
موفق باشی..

ya30ien2
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 11:47 صبح
دقیقا منم چنین مشکلاتی برام پیش اومده و راه حل هم همین که دوستمون فرمودند

طبیب دل
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 11:54 صبح
در solution روی اسم پروژه راست کلیک کن و properties رو انتخاب کن بعد از قسمت application در قسمت targetFrameWork گزینه رو تغییر بده مثلا framework4 رو انتخاب کن
من همین مشکل رو داشتم با این کار مشکلم حل شد.

noroozifar
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 07:15 صبح
در solution روی اسم پروژه راست کلیک کن و properties رو انتخاب کن بعد از قسمت application در قسمت targetFrameWork گزینه رو تغییر بده مثلا framework4 رو انتخاب کن

از پاسخ همه دوستان ممنونم اما با روش دوستمون مشکل من حل نشد

بعد نسخه های جدید آنها را از کجا میشه تهیه کرد ؟؟

noroozifar
یک شنبه 27 شهریور 1390, 11:59 صبح
از پاسخ همه دوستان ممنونم اما با روش دوستمون مشکل من حل نشد

بعد نسخه های جدید آنها را از کجا میشه تهیه کرد ؟؟

جوبی دیگه نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pooria_googooli
یک شنبه 27 شهریور 1390, 12:05 عصر
شاید این کار رو اینجام بدی جواب بده . علاوه بر اینکه به toolbox اضافه میکنی به refrence هاتم اضافه کن . من چندین بار شده این ارور را داده اینجوری مشکلم حل شده .

noroozifar
یک شنبه 27 شهریور 1390, 12:21 عصر
شاید این کار رو اینجام بدی جواب بده . علاوه بر اینکه به toolbox اضافه میکنی به refrence هاتم اضافه کن . من چندین بار شده این ارور را داده اینجوری مشکلم حل شده .
به ریفرنسها که خودش اتوماتیک اضافه میشه داش به محض ایجاد یکی از ابزارهای janus به ریفرنس اتوماتیک اضافه میشه

pooria_googooli
یک شنبه 27 شهریور 1390, 12:25 عصر
ولی من با vs2008 که کار میکنم اضافه نمیکنه .

lastmory
جمعه 29 مهر 1390, 21:19 عصر
سلام
دوست من
منم همین مشکل رو داشتم توی janus که با VS 2010 کار نمیکرد که targetFrameWork رو به netframework 4 تغییر دادم و حل شد
ممنونم
:)

hosaini
یک شنبه 01 آبان 1390, 20:37 عصر
سلام از جانوس نسخه 2011 استفاده کن

ali_kolahdoozan
سه شنبه 29 آذر 1390, 12:58 عصر
سلام

نسخه 2011 که میفرمائید را از کجا تهیه نماییم ؟ منظورم اون داستان بعدیش است که اینجا نمیخام اسمش را بیاورم

ali_kolahdoozan
سه شنبه 29 آذر 1390, 13:21 عصر
نسخه جدید در VS2010 تا الان برای من کار نکرده .