PDA

View Full Version : ارور Run Time Error 13 موقع اجرا برنامه در سیستم دیگری

Veteran
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 11:42 صبح
سلام دوستان من یک برنامه ای نوتشم
روی سیستم خودم هیچگونه مشکلی نه از کد ها داره و نه از چیزه دیگه ای اما روی سیستم به غیر سیستم خودم ارور run time error 13 میده
تمام کامپوننت هایی که استفاده کردم هم با خودم روی اون سیستم نصب میکنم اما باز rin time error 13 رو پیغام میکنه
میخواستم منو در حل این مشکل راهنمایی کنین
با تشکر :قلب:

setroyd
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 12:13 عصر
اگه ویندوز 7 هست باید رجیستر هم بکنی اگر xp هست بریز تو system32 یا کنار برنامت .

MohammadGh2011
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 12:30 عصر
سلام عليکم
همون طور که دوستمون گفتند شما بايد کامپوننت هايي که تو برنامه ازشون استفاده کرديد رو ريجستر کنيد.شما براي اين کار از برنامه ي خودتون فايل نصبي بسازيد براي اين کار به آدرس زير مراجه کنيد:
Start>>Microsoft Visual Studio 6.0>>Microsoft Visual Studio 6.0 Tools>>Package & Deployment Wizard
Package & Deployment Wizard را بازکنيد و با چند تا زدن دکمه ي NEXT از برنامه تون setup درست ميشه که ميتونيد اون رو در سيستم ديگر بدون هيچ اروري بازکنيد.
توجه قبل از باز کردن Package & Deployment Wizard بايد از پروژتون يک فايل خروجي EXE از منوي File (در خود Vb)
بگيريد.وکامپوننت هاتون رو هم در موقع ساخت setup با زدن روي گزينه ي ADD اضافه کنيد.

اين لينک (http://vbhome.mihanblog.com/post/tag/%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%20%D8%B3%D8%A7%D8%A E%D8%AA%20setup)رو هم نگاه بيندازيد براي راهنمايي بيشتر.

موفق باشيد