PDA

View Full Version : سوال: connection string و محل تعريف آن

فاطمه_نيك نژاد
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 12:29 عصر
با سلام من روي يك پروژه ويندوزي با vb.net كار ميكنم تو يك صفحه چند تا دكمه دارم مثل ثبت، ويرايش و ...
وقتي مثلا يكبار اطلاعات را ثبت ميكنم دفعه دوم كه دكمه ثبت را مي زنم يا دكمه ويرايش را گير ميكنه و اطلاعات در sql ذخيره نميشه و برنامه error ميده ميخواستم ببينم كجا بايد connection string را تعريف كنم :متفکر:

saeid.memfis
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 13:23 عصر
سلام
کانکشن رو در یک ماژول یا کلاس به صورت پابلیک تعریف کنید

singel
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 14:53 عصر
منم با نظر دوستمون موافقم بهتره يه کلاس تعريف کني

فاطمه_نيك نژاد
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 15:58 عصر
خوب توي يك كلاس كانكشن استرينگ را تعريف كردم به اينصورت "رشته مورد نظر "= Public connectionstring As String
حالا تو صفحات ديگر اينطوري صداش كردم sqlconn.ConnectionString = Class1.connectionstring اما Error ميگيره
راستي خود connection را در هر صفحه جدا تعريف ميكنم

mohsencom
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 19:50 عصر
دوست عزیز کانکشن استرینگ و کلیه متغیرهایی که میخوای در کل برنامه استفاده کنی بطوری که همیشه در دسترس باشه رو در یک ماژول بصورت public تعریف کن...کلاس معمولا برای تعریف تابع ها و subها و ... به کار میره....از ماژول استفاده کن

بعدش برای فراخوانیش راحت میتونی اینطوری فراخوانیش کنی:
sqlconn.ConnectionString=connectionstring

developer_rahimi
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 21:35 عصر
میتونی از طریق روشهای وب استفاده کنی
برای اینکار تو سولوشن اکسپلورر راست کلیک کنی بعد از توی قسمت ستینگ و از نوع connection string تعریف کنی برای دسترسی هم به راحتی از طریق کد زیر از توی برنامت استفاده کنی
my.setting.varname
که اون varname همون اسمیه که توی این قسمت انتخاب کردی
این اطلاعات هم توی فایل config توی پروژت البته بصورت اتوماتیک ثبت میشه
اگه خواستی بگو واست PDF بذارم دانلود کنی

minaforotan
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 22:21 عصر
معمولا هر برنامه ای یه فرم اصلی داره که تا پایان کار بازه و اگه اونجا کانکشن استرینگ رو تعریف کنی از همه راحت تره ما که اینجوری کار میکنیم و به مشکلی هم بر نخوردیم:چشمک:

فاطمه_نيك نژاد
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 23:04 عصر
از همه تون ممنونم همين كه آدم را در شرايط بحراني تنها نمي گذاريد جاي تقدير داره از راه ماژول رفتم حل شد:قهقهه: