PDA

View Full Version : سوال: mysqli روی همه سرورها اجرا نمی شه، آیا pdo هم همین مشکل رو داره؟

idocsidocs
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 12:46 عصر
من یه سایت که قسمت اتصال بع دیتابیسش از تابع mysqli استفاده می کرد برای یکی از دوستانم آپلود کردم ولی با ارور زیر مواجه شدم:

Fatal error: Class 'mysqli' not found in
سرچ کردم و ظاهرا mysqliروی همه سرورها اجرا نمی شه.

اگر بجای mysqli از pdo استفاده کنم، آیا ممکنه که pdo هم توسط بعضی از سرورها اجرا نشه؟

armsoftpc
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 18:41 عصر
به نام خدا
با سلام
میشه اسم سرور رو بگید؟ خارجی یا ایرانی!
خود من هم این سوال را کرده بودم ولی در جواب گفتید تمام سرور ها اجرا می کند ، پس چی شد.
شاید کد را اشتباه نوشتید ، امکان داره کد بزارید ببینیم!
موفق باشید.

payamsp
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 19:01 عصر
مشکل از این توابع یا کلاس ها نیست
مشکل اینجاست که extension های مربوط به mysqli یا PDO روی سرور شما نصب نیست .

شما برای استفاده از توابع mysqli نیاز به mysql نسخه 4.1 به بالا و PHP نسخه 5 دارید.

برای PDO هم فکر میکنم از PHP نسخه 5.1 به بعد قابل استفاده هست .

Unique
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 19:21 عصر
خود من هم این سوال را کرده بودم ولی در جواب گفتید تمام سرور ها اجرا می کند ، پس چی شد.

در تمام سرور ها اجرا میشه ! مشکل از اینجاست که متاسفانه تعدادی از سایت های وب هاستینگ خیلی از extension ها را غیر فعال میکنند و یا با توجه به پکیجی که شما ازشون خرید میکنید محدود میکنن !
بعضی ها حتی soap یا curl و یا xmllib را هم نصب نمی کنند.

این مشکل تنها مربوط به هاستینگ های php نیست و در رابطه با هاستینگ های ویندوزی هم برای ASP .NET و ASP Classic خیلی از افزونه ها محدود میشوند !
اما این موضوع دلیل نمیشه که شما از این extension های خوب استفاده نکنین ! همونطور که کماکان هستند هاستینگ ها و حتی framework هایی که php5 را درست پشتیبانی نمی کنند !
زمانی که قصد خرید دارید میتونید ازشون سوال کنین چون این اطلاعات فنی را در سایت هاشون قرار نمی دهند ! خیلی مواقع هم حاضر میشوند که extension را فعال کنن ، من خودم یه زمانی به zlib احتیاج داشتم و متقائدشون کردم که فعالش کنند.

idocsidocs
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 19:22 عصر
خود من هم این سوال را کرده بودم ولی در جواب گفتید تمام سرور ها اجرا می کند ، پس چی شد.من از کجا می دونستم که قراره بعد از شما با همچین سروری کار کنم ! :افسرده: البته این سرور مال من نبود.

شما برای استفاده از توابع mysqli نیاز به mysql نسخه 4.1 به بالا و PHP نسخه 5 دارید.

برای PDO هم فکر میکنم از PHP نسخه 5.1 به بعد قابل استفاده هست . باید از این به بعد به این فاکتورها توجه کنم.