PDA

View Full Version : گفتگو: پروژه ثبت اطلاعات شخصی

gwbasic
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 20:16 عصر
سلام
این یه پروژه ثبت اطلاعات افراد هست که به صورت خیلی ساده براتون گذاشتم که به مرور کامل می شه
فعلا می تونید چگونگی کار با DataBase رو با استفاده از TableAdapter و DataBinding ببینید.

سوال داشتید می تونید همینجا مطرح کنید

اگه همراهی کنید بحث این پروژه ادامه پیدا می کنه پس لطفا نظر بدین

gwbasic
یک شنبه 27 شهریور 1390, 15:00 عصر
دوستان نظری در مورد این پروژه ندارید

f_pakzad
یک شنبه 27 شهریور 1390, 18:52 عصر
با تشکر از به اشتراک گذاشتم اطلاعاتتون
نظر که زیاد میشه داد. اما در مورد چیش نطر بدیم؟مثلاًطراحی فرم..نحوه دسترسی به داده ها ..؟

f_pakzad
یک شنبه 27 شهریور 1390, 19:09 عصر
یک سؤال:
برای پروژه هایی که میخواهیم دیتابیس همرا پروژه باشد و نیاز به نصب sqlserver نباشد. ایا دلیل خاصی دارد که دیتابیس را به این صورت add کنیم/ یعنی وجود دیتابیس در پوشه debug کافیست. پس چرا..؟

jeson_park
یک شنبه 27 شهریور 1390, 19:19 عصر
با سلام
قسمت سرچ خالی بود که!
میشه در مورد id توضیح بدین ؟؟
چه طوری ساخته میشه؟؟
هدفتون از ساخت چننین آی دی چی بوده و به چه درد می خوره؟؟
پروژه رو بزارید تو بخش پروژه های اپن سورس (http://barnamenevis.org/showthread.php?196747-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-Open-Source) فکر کنم بهتر باشه

gwbasic
یک شنبه 27 شهریور 1390, 20:43 عصر
مرسی از دوستانی که نظر دادند!

با تشکر از به اشتراک گذاشتم اطلاعاتتون
نظر که زیاد میشه داد. اما در مورد چیش نطر بدیم؟مثلاًطراحی فرم..نحوه دسترسی به داده ها ..؟

این تاپیک بیشتر جنبه آموزشی داره بنابراین هدف اینه که دوستان کدها رو ببینند و اگه سوالی دارند مطرح کنند

یک سؤال:
برای پروژه هایی که میخواهیم دیتابیس همرا پروژه باشد و نیاز به نصب sqlserver نباشد. ایا دلیل خاصی دارد که دیتابیس را به این صورت add کنیم/ یعنی وجود دیتابیس در پوشه debug کافیست. پس چرا..؟

برای کار با sql حتما باید engine مربوط به sql نصب بشه تا بتونیم با database ارتباط برقرار کنیم اما در این حالت که به قول شما DataBase رو به پروژه Add می کنیم اینجا هم از SqlExpress استفاده می شه. اما می تونید Add نکنید ولی به هر حال باید ConnectionString رو خدتون بنویسید و مسیر فایل رو مشخص کنید! Add کردن باعث می شه که به طور اتوماتیک این کار انجام بشه

با سلام
قسمت سرچ خالی بود که!
میشه در مورد id توضیح بدین ؟؟
چه طوری ساخته میشه؟؟
هدفتون از ساخت چننین آی دی چی بوده و به چه درد می خوره؟؟
پروژه رو بزارید تو بخش پروژه های اپن سورس (http://barnamenevis.org/showthread.php?196747-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-Open-Source) فکر کنم بهتر باشه

گفتم این پروژه جنبه آموزشی داره وگرنه ارزش آنچنانی نداره ولی اگه بمرور کامل شد شاید تو بخش پروژه های اپن سورس گذاشتم
اما در مورد Guid باید بگم که این Id که تولید می شه دیگه تکرار پذیر نیست بنابراین می تونه یونیک بودن رو تضمین کنه (اغلب برای کلید اصلی یک جدول از Guid استفاده می شه) برای ایجادشم که Net. یه کلاس به همین نام داره و از طریق ()Guid.NewGuid تولید می شه

f_pakzad
دوشنبه 28 شهریور 1390, 02:35 صبح
۱-مزیت کد اصلی به این صورت نسبت به کد اصلی که به صورت صعودی تولید میشود چیست؟
ضمن اینکه هنگامیکه از کد اصلی شمارشی استفاده میکنیم مزایایی مانند مرتب کردن رکوردها بر حسب ترتیب ذخیره شدن آنها را نیز خواهیم داشت.
۲در پروژه های وافعی نیز انقیاد داده ها را به صورت ویزاردی انجام میدهید؟این موضوع مشکلی ایجاد نمیکند؟ و کنترل آنها را در کد نویسی محدود نمیکند؟

gwbasic
دوشنبه 28 شهریور 1390, 08:08 صبح
۱-مزیت کد اصلی به این صورت نسبت به کد اصلی که به صورت صعودی تولید میشود چیست؟
ضمن اینکه هنگامیکه از کد اصلی شمارشی استفاده میکنیم مزایایی مانند مرتب کردن رکوردها بر حسب ترتیب ذخیره شدن آنها را نیز خواهیم داشت.
۲در پروژه های وافعی نیز انقیاد داده ها را به صورت ویزاردی انجام میدهید؟این موضوع مشکلی ایجاد نمیکند؟ و کنترل آنها را در کد نویسی محدود نمیکند؟

مزیت اون فقط تضمین یونیک بودن هست یعنی اینکه هر موقع کد Guid جدیدی ایجاد کردیم مطمئن هستیم که تکراری نیست و اینکه ترتیب ذخیره شدن نمی دونم چه مزیتی داره اگه بحث زمانی هست که می تونیم و باید یک فیلد تاریخ داشته باشیم

در پروژه جدی من هیچ وقت از DataSet و DataTable استفاده نمی کنم و از ویزارد هم برای Binding استفاده نمی کنم البته این صرفا عادته فکر نکنم مشکلی داشته باشه با کمی دقت می شه از ویزارد هم به خوبی استفاده کرد

payman_xxp
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 08:24 صبح
سلام

با 2010 که open نشد.!!؟

موفق باشید.