PDA

View Full Version : سوال درباره vmware

mammad_asir
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 20:47 عصر
با سلام
1-در vm یک وین xp نصب کردم ویکی کلون هم ازش گرفتم این دوتا فایل های اشتراکی هم رو نشون میدند و لی با پینگ جواب نمیدند و همینطور در ran که آی پی مینویسم ارور میده . فایر وال هم غیر فعاله؟
2- پی سی و لپ تاپ رو با کابل کراس شبکه کردم آیا میتونم فایل های اشتراکی در ویندوز vm رو در pc و ویندوز سون لپ تاپ ببینم ؟ .

FastCode
جمعه 25 شهریور 1390, 12:24 عصر
با سلام
1-در vm یک وین xp نصب کردم ویکی کلون هم ازش گرفتم این دوتا فایل های اشتراکی هم رو نشون میدند و لی با پینگ جواب نمیدند و همینطور در ran که آی پی مینویسم ارور میده . فایر وال هم غیر فعاله؟
2- پی سی و لپ تاپ رو با کابل کراس شبکه کردم آیا میتونم فایل های اشتراکی در ویندوز vm رو در pc و ویندوز سون لپ تاپ ببینم ؟ .
فقط یک از vm ها رو.
برای این کار باید port forwarding رو تنظیم کنید.

razeghi_loved
جمعه 25 شهریور 1390, 13:00 عصر
وقتی از ویندوز کلون می گیری شماره سریالی که ویندوز در هر بار نصب خودش تغییر می ده را در ویندوز دوم هم کپی می شه یعنی دوتا ویندوز در اصل یک ویندوز هستند و مشکلات زیادی سر راحت هست، پیشنهاد می کنم هر چند تا ویندوزی که می خواهی را نصب کن ، نه کلون

mammad_asir
جمعه 25 شهریور 1390, 15:14 عصر
فقط یک از vm ها رو.
برای این کار باید port forwarding رو تنظیم کنید.
یعنی چی؟ لطفا دقیق تر بگید

وقتی از ویندوز کلون می گیری شماره سریالی که ویندوز در هر بار نصب خودش تغییر می ده را در ویندوز دوم هم کپی می شه یعنی دوتا ویندوز در اصل یک ویندوز هستند و مشکلات زیادی سر راحت هست، پیشنهاد می کنم هر چند تا ویندوزی که می خواهی را نصب کن ، نه کلون
حالا مثلا دوتا ویندوز نصب کردم چطور اون کارها رو انجام بدم
متشکر

f_pakzad
جمعه 25 شهریور 1390, 20:59 عصر
چون clonگرفتید احتمالاً username هر دو تا یکی هست. تغییر بدهید درست میشه

FastCode
جمعه 25 شهریور 1390, 21:10 عصر
http://www.google.ca/search?q=vmware+portforwarding
http://en.wikipedia.org/wiki/Server_Message_Block
port های ۴۴۵ ۱۳۷ ۱۳۸ ۱۳۹ ....

اگر وقت زیادی دارید, NFS رو هم بخونید بد نیست

mammad_asir
جمعه 25 شهریور 1390, 23:55 عصر
با سلام من به هیچ مشکلی بر نخوردم که بخوام درست کنم فقط روش انجام اون دوتا سوال را نمیدونم ولی دوستان همه میگن کلون نگیر درست میشه آخه چون اینطوری میسد سریتر چند تا ویندوز داشت من این کا را کردم ؟

f_pakzad
شنبه 26 شهریور 1390, 00:23 صبح
با سلام من به هیچ مشکلی بر نخوردم که بخوام درست کنم فقط روش انجام اون دوتا سوال را نمیدونم ولی دوستان همه میگن کلون نگیر درست میشه آخه چون اینطوری میسد سریتر چند تا ویندوز داشت من این کا را کردم ؟
جواب من هم به سؤال اولتون بود. من ویندوز xp نصب کردم و ازش clone گرقتم. بعد با این دوتا یک team ساختم. حالا دقیقاً مثل یک شبکه واقعی عمل میکنه. هم share میکنم و هم ping میشه

mammad_asir
شنبه 26 شهریور 1390, 12:03 عصر
سلام
چطوری؟

f_pakzad
شنبه 26 شهریور 1390, 12:36 عصر
سلام
چطوری؟
یعنی یکی هستند؟
راست کلیک روی mycompute
change computername

davod_
سه شنبه 01 مرداد 1392, 12:43 عصر
سلام دوستان.
میخواستم تایپیک بزنم دیدم این تایپیک هست سوالمو اینجا بپرسم.

ارتباط کامپیوتر من با vmware قطع شده جدیدا.....پینگ که میزنم همدیگرو نمیشناسن.....مشگل از کجاست؟