PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن یک فیلد گزارش در صورت برقراری شرط

Profesorjd
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 22:34 عصر
با سلام
در یک گزارش که دیتای آن بوسیله کوئری درست شده یک IIF بکار بردم که اگر کاربر از فیلد استفاده نکرد ( یعنی تکست باکس در فرم خالی بود) بنویسد "همه گزارش" و اگر استفاده کرد ( یعنی اگر در تکست باکس با استفاده از کمبو باکس محتویات فیلد را قرار داد ) محتویات فیلد را قرار دهد . گزارش چند رکورد دارد که یک فیلد آن همین عنوان است . میخواهم شرطی بگزارم که اگر آن فیلد = "همه گزارش" بود در سرتیتر قرار گیرد و فیلد مربوط در گزارش مخفی شود ( در گزارش نیاید )
چکار باید انجام دهم ؟ البته من در رویداد On Open گزارش این شرط را گذاشتم ولی خطا میدهد . syntax غلط است !

Mahsa Hatefi
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 23:05 عصر
دوست گرامي لطفا نمونه خود را قرار دهيد . اگر همين باشد كه فرموده ايد چيز پيچيده اي نيست !!!

Profesorjd
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 23:44 عصر
با سلام و تشکر
در نمونه پیوست اگر در فرم و در کمبوباکس انتخاب نداشته باشیم در سربرگ گزارش همه جلسات درج و همه رکوردها را می‌آورد در این حالت چون همه رکورد ها را آورده نیاز است که فیلد "2" نیز باشد تا عناوین مشخص شود . من میخواهم اگر در فرم و در کمبوباکس انتخابی داشت ، در سربرگ که عنوان می‌آید فیلد "2" را نیاورد ( مخفی کند )

mehdi_fiz
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 01:07 صبح
سلام دوست عزیز
نمونه فایل شما اصلاح شد
برای انتخاب اسم هم باید از حروف استفاده کنید
موفق باشید

Profesorjd
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 18:53 عصر
با سلام
من راه را اشتباه میرفتم !! شرطم را در رویداد on Open گذاشته بودم و متأسفانه کنترل را هم بر O2 ! ضمناً تعریفم Form!Form1!text1 بود ! چه فرقی با Form_Form1.text1 داشت !؟