PDA

View Full Version : محاسبه سود به صورت روز شمار

programerinfonet
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 10:14 صبح
سلام دوستان و اساتید گرامی :
من درحال نوشتن یک برنامه محاسبه سود سهامداران به صورت روز شمار هستم . کار بدین شکل است مثال آقای x امروز مبلغ 1000.000 تومان به صندوق میده و فردا 300.000 برداشت می کنه و همین طور حساب در حال گردشه و من می خوام نرم افزار سود سهامدار را به صورت روز شمار محاسبه کنه
ولی نمی دونم از چه راهی این کار رو انجام بدم . اگه کسی می دونه لطفأ راهنماییم کنه یا اگه سورس هم داره بهتر
با تشکر خیلی خیلی فراوان از اساتید زحمت کش این سایت

mehran_sh_t
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 10:42 صبح
با مجموع مانده حساب فک کنم بتونی به دست بیاریش...
فرض کن روز اول شما 100 داری، روز دوم30 بر می داری، می شه 70، روز سوم 50 می ذاری، می شه 120
در مجموع سه روز میشه 290، این رو در ضریب سود ضرب کنی، سود حاصل رو میده...

aserfg
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 11:12 صبح
الگوریتم به شکل ذیل باید در نظر گرفته بشه :(عملی که در سیستم های بانکی به صورت خودکار توسط نرم افزارهای مربوطه انجام می شه )

این عمل در پایان هر روز یعنی ساعت 12 بعد الظهر باید انجام بشه فرض کن مانده پول در ساعت ذکر شده x تومن بوده . سود سهامدار به صورت روزانه : 100/(x*a) حاصل تقسیم بر 365 که بشه سود روزانه

a: میزان بهره روزانه در حال حاضر در سیستم بانکی کشور این ضریب مقدار 6 در نظر گرفته می شده .

programerinfonet
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 16:14 عصر
با تشکر فراوان از شما دوستان و اساتید گرامی به خصوص آقای aserfg :
اما سؤال بنده چیز دیگه ای بود
فرمایشات شما صحیح بود و من خودم همین فرمول رو در نظر داشتم ولی من می گم که در چه رویدادی این کد رو بنویسم که سیستم به صورت اتومات این کار رو انجام بده چون به فرض مثال فردا جمعه هست و تعطیل خوب کسی پای سیستم نیست که بخواد این کار رو انجام بده

aserfg
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 16:44 عصر
این کار رو که نباید کسی انجام بده ، باید یه SERVICE براش ایجاد کنی که سر یه ساعت خاص این کار رو انجام بده .

راه ساده تر و غیر استاندارد استفاده از تایمر .
یه سرچ گوگلی برای تعریف استاندارد از ویندوز سرویس :
Windows Service چيست؟
برنامه اي است كه به محض بالا آمدن ويندوز شروع مي شود و در بك گراند تا زماني كه ويندوز در حال اجراست، اجرا مي شود. ويندوز سرويس بسيار شبيه به مفهوم daemon در سيستم عامل يونيكس است. (بطور مثال syslogd برنامه اي است كه براي هندل كردن لاگ سيستم بكار مي رود)

در این آدرس هم توضیحات خوبی ارائه شده (انگلیسیه ولی با متنی ساده )
http://www.switchonthecode.com/tutorials/creating-a-simple-windows-service-in-csharp
یه سرچ هم خودت داشته باش .