PDA

View Full Version : سوال در مورد طراحی بانک اطلاعاتی خیلی فوری فوتی

persian boy
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 21:44 عصر
با سلام
من میخوام یک قرم ساده طراحی کنم که یک دراپ دان لیست داره و دو تا لیبل و هر سه تای آنها میخوام از یک لیست درون بانک اطلاعاتی پر بشن فقط وقتی از داخل دراپ دان لیست اسم شخص رو انتخاب کرد اون دو تا لیبل هم مثلا فامیل و سنشو نشون بده

سوالم اینه که میتونم هر سه تا لیست رو در یک تیبل وارد کنم دیگه ؟؟؟ و برای فراخوانی به اون شکلی که بالا توضیح دادم چه کاری باید انجام بدم ؟؟؟ دراپ دان لیست باید به تیبلی که طراحی میکنم بایند بشه ؟؟؟

یوسف زالی
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 22:38 عصر
سلام.
سوال شما به این تالار مرتبط نیست.
از تالار #C بپرسید (حدس من از زبان شما اینه)

Galawij
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 23:02 عصر
سوالم اینه که میتونم هر سه تا لیست رو در یک تیبل وارد کنم دیگه ؟؟؟ و برای فراخوانی به اون شکلی که بالا توضیح دادم چه کاری باید انجام بدم ؟؟؟ دراپ دان لیست باید به تیبلی که طراحی میکنم بایند بشه ؟؟؟
سلام ذوست عزیز،
اگر از لحاظ بانک اطلاعاتی بخواید، بله همه این فیلدها چون به موجودیت اشخاص مربوط می باشد، در یک جدول قرار می گیرند. شما در این حالت فقط با ID شخص کار دارید، بر اساس نامی که در Combobox انتخاب می شود،ID ای شخص بدست می آید و از طریق ID ای سایر مشخصات بازیابی شده و در خاصیت Text برچسب ها قرار می گیرد.

persian boy
جمعه 25 شهریور 1390, 00:26 صبح
ممنون از لطفت

میشه یه راهنمایی کنی من چطوری باید اون لیبل ها رو پر کنم ؟؟؟ یعنی دستور تو پست بک دراپ دان لیست باید باشه دیگه ؟؟؟ بعد همینشم برام سواله چطوری میشه انجامش داد ؟؟؟

یوسف زالی
جمعه 25 شهریور 1390, 01:22 صبح
ببینید می تونید در رویداد دراپ دان دستور لوکیت رو بنویسید و با استفاده از اون فیلد های دیگه رو هم بیارید.
اما باز هم تکرار می کنم که در تالار مناسب سریعتر به جواب خواهید رسید.