PDA

View Full Version : آموزش: کسر کردن مبلغ فاکتور فروش از صندوق

mj_nokhost
جمعه 25 شهریور 1390, 04:40 صبح
سلام یک دیتابیس طراحی کردم که شامل جدول هایی مانند اطلاعات کالاها،فاکتور فروش و خریدو صندوق و ... هست.
حالا میخوام مبلغ فاکتور فروخته شده رو از صندوق کسر کنم
میخوام ببینم باید چه کدی استفاده کنم
در ضمن از data set و data table adapter در برنامه استفاده کردم
اگهم یشه راهنماییم کنید خیلی بهش نیاز دارم
ممنون

mobtakercode
جمعه 25 شهریور 1390, 06:24 صبح
حالا میخوام مبلغ فاکتور فروخته شده رو از صندوق کسر کنم

یعنی چه ؟ می شود کمی بیشتر توضیح دهید.
کی تا حالا مبلغ فاکتور فروخته شده از صندوق کسر شده است.:متعجب:

hossein_1200
جمعه 25 شهریور 1390, 06:34 صبح
شما بايد بعد از فروش فاکتور يه فرم مخصوص دريافت درست کني که در ان نحوه دريافت را به صورت نقدي و چکي يا بدهکار درست ميکني
بعد در صورتي که نقدي بود از صندوق کم ميشه و از حساب طرف هم کم مي شه براي اين کار از اپديت استفاده کن همين

mj_nokhost
جمعه 25 شهریور 1390, 06:39 صبح
ببخشید من اسم فاکتور فروش رو اشتباه نوشتم منظورم مبلغ فاکتور خرید بود
این کارایی رو که شما میگی مثل خرید نقدی یا چکی یا اقساط رو خودم در نظر گرفتم اما تو نوشتن کدش مشکل دارم میتونید کمکم کنید
ممنون میشم

mobtakercode
جمعه 25 شهریور 1390, 20:00 عصر
بهتر است اصولی کار کنید.:متفکر:

جدولی برای ثبت اسناد طراحی کنید و در این جدول هر زمانی که حسابی بدهکار شد مبلغ مورد نظر را در فیلد بدهکار و اگر حساب بستانکار شد آن مبلغ را در فیلد بستانکار بنویسید.

در پایان تفاضل بین جمع کل دو فیلد بدهکار و بستانکار برابر است با موجودی آن حساب.

البته این مبحث پر حرفی است و من فقط چند کلید دست شما دادم چون شما برای این کار نیاز دارید تا کلیه حسابهایی که برنامه شما با آن کار می کند شناسایی و با مسائل حسابداری مرتبط با بدهکار و بستانکار شدن حسابها نیز آشنا باشید و برای هر حسابی کدی در نظر بگیرید

اگر فقط به update کردن فیلد مربوط به آن حساب بیندیشید در آن صورت امتیازات بسیاری از جمله گردش حسابها و اسناد را در برنامه خود از دست خواهید داد.

(تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل)