PDA

View Full Version : مزیت های FCKeditor

vhossein
جمعه 25 شهریور 1390, 11:18 صبح
میشه یه توضیح خلاصه ای از مزیت ههای
FCKeditor (http://barnamenevis.org/showthread.php?304774-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B5%D8%A8-FCKeditor) به من بدید؟

به چه درد می خوره؟چرا باید ازش استفاده کنم ؟چه ویژگی مهمی داره که ازش استفاده میکنند؟

aminghaderi
جمعه 25 شهریور 1390, 13:25 عصر
در حد یه جمله FCK رو واست توضیح می دم ولی درکل بزارید کنار و بیشتر در باره اش تحقیق نکن و به جای اون برو در باره TinyMCE تحقیق کن.
FCK Editor یا به صورت مخفف CKEditor پلاگنی یا کامپوننتی هست که وظیفه ویرایش متن ارسالی از سوی کاربر رو قبل از ذخیره متن در پایگاه داده دارد.

تحلیل و آنالیز محصول :
قطعه برنامه ی ماژولار هست که با اخرین متدولوژی های مهندسی نرم افزار ساخته شده و از اصول OOP هم پیروی می کنه ، و به صورت سرور - کلاینت کار می کنه ، یعنی قسمتی از اون با زبان جاوااسکریپت و قسمتی از اون با تکنولوژی Asp.NET زبان C# (اگر اشتباه نکنم) ساخته شده.

الگریتم و طرز کار : با استفاده از قدرت جاوااسکریپت در سمت کلاینت متونی که قرار در سایت نمایش داده بشه ، فرم بندی می شه ، یعنی توسط تگ های HTML که به صورت پویا و اتومات در لابه لای متون قرار می دهد متن شما رو فرمت بندی می کند.
به دلیل کمک گرفتن از امکانات .NET این کامپوننت به راحتی قابل نصب و استفاده هست ولی خوب همین وابستگی به دات نت هست که برای کار های حرفه ای دست برنامه نویس رو می بنده و توسعه کار Stop میشه!(یکی از معایب).
متن ارسالی از سمت کلاینت در سمت سرور به راحتی قابل بازیابی و یا ذخیره در پایگاه می باشد.
اطلاعات بیشتر در سایت برنامه نویس عبارت FCK رو سرچ بفرمایید.

اما TinyMCE یه سر و گردن از FCK بالاتره ، و از لحاط مهندسی نرم افزار به نظر من یکی از شاهکار های دنیای جاوااسکریپ هست ، و چون برخلاف FCK مستقل از سکوی توسعه خاصی هست و فقط در داخل مرورگر اجرا و پردازش می شه خوب دست برنامه نویسان خلاق رو برای استفاده های حرفه ای باز گزاشته.
از قابلت های کلیدی :
پیاده سازی تکنیک اجکس به صورت مستقل بروی ان.
استفاده از JQuery در کنار ان.
ایجاد و پیاده سازی کلاس های شخصی و تدابیر امنیتی منحصر به فرد بروی ان.
و...

موفق و پیروز باشی.