PDA

View Full Version : سوال: menuItem در netbeans

ensiyehh
جمعه 25 شهریور 1390, 15:50 عصر
سلام ... من میخوام که یه منو ایجاد کنم ... ولی منو آیتم که نداره تو palette ... لطفا راهنماییییی منین :ناراحت:
مرسییییییییییییییییییی منتظر راهنمایییی شما هستم :خجالت:

spiderman200700
جمعه 25 شهریور 1390, 16:35 عصر
سلام ... من میخوام که یه منو ایجاد کنم ... ولی منو آیتم که نداره تو palette ... لطفا راهنماییییی منین :ناراحت:
مرسییییییییییییییییییی منتظر راهنمایییی شما هستم :خجالت:

یه کم سوالتون نامفهومه.
سوالتونو کاملا واضح بیان کنید تا من یا دوستان کمکتون کنیم.

ensiyehh
جمعه 25 شهریور 1390, 18:09 عصر
ببخشید..
وقتی که میخوایم که در نت بینز منو ایجاد کنیم .. اول بایدmenuBar رو از پنجره palette درگ کنیم و بعد هم menuItem رو . ولی نمی دونم چرا menuItem در پنجره palette نیست ! فقط menuBar و popup menu هست . باید چیکار کنم ؟
من تازه جاوا رو شروع کردم درمورد منو نمیدونم که چه طور هست ! اگه سوالم واضح نیست لطفا در این باره یکم بهم توضیح بدین ...

spiderman200700
جمعه 25 شهریور 1390, 23:07 عصر
قبل از اینکه جوابتونو بدم باید یه پیشنهاد بهتون بدم که واقعا به نفعتونه.
اگه جاوا رو تازه شروع کردید،سعی کنید جاوا رو به صورت پایه ای یاد بگیرید.منظورم اینه که از JFrame Form های NetBeans استفاده نکنید و تمام کد هاتون رو به صورت دستی در یک Java class وارد کنید.اینجوری مفاهیم جاوا رو خیلی خیلی بهتر یاد میگیرید.این پیشنهادیه که به من و بیشتر کسایی که جاوا کار می کنن شده.منم موظف بودم اینو به شما بگم.

جواب سوالتون:
اولا بعد از درگ و اضافه کردن MenuBar، باید Menu رو اضافه کنید،بعدش باید MenuItem ها رو به Menu اضافه کنید.
دوما اگه MenuItem یا هر چیز دیگه رو در پنجره ی Palette ندارید،داخل پنجره ی Palette راست کلیک کنید و گزینه ی Reset Palette رو بزنید تا پنجره Palette به حالت پیشفرض در بیاد.

اگه سوال دیگه ای داشتید، در خدمتم.اگه در توانم باشه، خوشحال میشم کمکتون کنم.

ensiyehh
یک شنبه 27 شهریور 1390, 10:40 صبح
ممنون از راهنماییتون .
من refresh palette رو زدم reset نداشت ولی هیچ تغییری نکرد ... net beans رو هم دوباره نصب کردم ولی باز هم ناقص بود ... نظرتون چیه ؟‌

smartleopard
یک شنبه 27 شهریور 1390, 11:24 صبح
ممنون از راهنماییتون .
من refresh palette رو زدم reset نداشت ولی هیچ تغییری نکرد ... net beans رو هم دوباره نصب کردم ولی باز هم ناقص بود ... نظرتون چیه ؟‌
با سلام
داخل پنجره Palette کلیک راست کنید و گزینه Palette Manager رو انتخاب و سپس Swing Menus رو انتخاب کنید. بررسی کنید که Menu Item تیک خورده باشه.
موفق باشید.

ensiyehh
یک شنبه 27 شهریور 1390, 15:15 عصر
من تو اوون قسمت هم رفتم .. ولی همه تیک خورده و menu Item وجود نداره ! :ناراحت:
نمیشه اضافه کرد ؟ به ورِزن net beans ربطی نداره ؟

spiderman200700
دوشنبه 28 شهریور 1390, 02:15 صبح
من تو اوون قسمت هم رفتم .. ولی همه تیک خورده و menu Item وجود نداره ! :ناراحت:
نمیشه اضافه کرد ؟ به ورِزن net beans ربطی نداره ؟

فکر نمیکنم به ورِزن NetBeans ربطی داشته باشه.
دوتا راه دیگه هم هست.
1-آیتم هاتونو از قسمت Inspector که در قسمت چپ و زیر قسمت Projects قرار داره به Form اضافه کنید.(با راست کلیک).
2-در پنجره ی Palette Manager دکمه ی Reset رو بزنید.
اگه این تو تا راه جواب نداد،به نظر من تنها راهی که میمونه،اینه که با یه Uninstaller قوی ،NetBeans رو حذف کنی و بعد از یه بار restart کردن سیستم،دوباره نصبش کنی.(Uninstaller قوی مثل برنامه ی Your Uninstaller)

موفق باشی.

ensiyehh
دوشنبه 28 شهریور 1390, 09:45 صبح
مرسیییییییییی همون Inspector کارم رو راه انداخت .... right click روی menubar و گزینه add رو زدم .... ممنون :قلب: