PDA

View Full Version : ERROR برای دستور RIGHT

niko2008
جمعه 25 شهریور 1390, 18:10 عصر
سلام خدمت اساتید محترم
اق با ا این ارور چکار کنم75366
( CI_New = Trim(VS_KOL.TextMatrix(SATR, 6)), 4)

محسن واژدی
جمعه 25 شهریور 1390, 18:40 عصر
سلام
در صورت امکان کد کامل را به همراه متن خطا ضمیمه کنید، همچنین VS_KOL مربوط به چه کلاسی است؟

niko2008
جمعه 25 شهریور 1390, 22:36 عصر
سلام
در صورت امکان کد کامل را به همراه متن خطا ضمیمه کنید، همچنین VS_KOL مربوط به چه کلاسی است؟

دوست عزیز این کد کامله فقط به left و right این ارور رو میده. ایا نیاز به نصب دوباره ویژوال دارم؟ در ضمن VS_KOL یه vsflexgrid8 است.

M.T.P
جمعه 25 شهریور 1390, 23:05 عصر
مشکل از عدد 4 هست که بعنوان آرگومان دوم به تابع Trim ارسال کردی!
Trim یک آرگومان بیشتر نداره.

CI_New = Trim(VS_KOL.TextMatrix(SATR, 6))
راستی این مشکل شما با عنوان تاپیکتون مرتبط نیست. مشکل شما با Trim هست در حالی که سوال از Right هست.

محسن واژدی
شنبه 26 شهریور 1390, 00:18 صبح
دوست عزیز این کد کامله فقط به left و right این ارور رو میده. ایا نیاز به نصب دوباره ویژوال دارم؟ در ضمن VS_KOL یه vsflexgrid8 است.

سلام علیکم
Right و Left را متوجه نشدم، چون فقط از Trim در کد استفاده شده است، در مورد نصب مجدد وی بی نمیتوان نظری داد، اگر امکان دارد متن خطا را ضمیمه کنید چون ممکن است شاخصی که به تابع TextMatrix ارسال میشود خارج از محدوده ی تعیین شده باشد، یا داده وجود نداشته باشد و ...، و امکان اینکه مشکل از وی بی باشد کم است

مشکل از عدد 4 هست که بعنوان آرگومان دوم به تابع Trim ارسال کردی!

اینگونه که در کد مشاهده میشود، آرگومان دوم نیز مریوط به تابع VS_KOL.TextMatrix است، چون این تابع دو آرگومان میگیرد

موفق باشید

M.T.P
شنبه 26 شهریور 1390, 00:36 صبح
اینگونه که در کد مشاهده میشود، آرگومان دوم نیز مریوط به تابع VS_KOL.TextMatrix است، چون این تابع دو آرگومان میگیرد
همینطوره ، TextMatrix دو آرگومان داره و این دوستمون به اولی متغیر Star و برای دومی عدد 6 رو نوشتن ،،، اما ایشون صرفا عدد 4 رو به عنوان آرگومان دوم تابع Trim در نظر گرفتند و این بد روزگارست. :لبخند:

محسن واژدی
شنبه 26 شهریور 1390, 01:22 صبح
همینطوره ، TextMatrix دو آرگومان داره و این دوستمون به اولی متغیر Star و برای دومی عدد 6 رو نوشتن ،،، اما ایشون صرفا عدد 4 رو به عنوان آرگومان دوم تابع Trim در نظر گرفتند و این بد روزگارست. احتمالا" قصد داشته اند تابع را بصورت زیر بنویسند که Right از قلم افتاده است، چون در تاپیک تکراری که در همین تالار از ایشان مشاهده کردم، دستور بصورت زیر نوشته شده است: CI_New = Right(Trim(VS_KOL.TextMatrix(SATR, 6)), 4)

niko2008
شنبه 26 شهریور 1390, 17:05 عصر
احتمالا" قصد داشته اند تابع را بصورت زیر بنویسند که Right از قلم افتاده است، چون در تاپیک تکراری که در همین تالار از ایشان مشاهده کردم، دستور بصورت زیر نوشته شده است: CI_New = Right(Trim(VS_KOL.TextMatrix(SATR, 6)), 4)

دوست عزیز ممنون از درایت شما
آقا برنامه من شامل 10 تا فرمه ، حتی در یکی از آنها هم قبول نمیکنه ولی وقتی که یه پروژه جدید باز میکنم در اون RIGHT رو با تمام جزئیاتش میاره
لطفا کمک کنید که علتش چیه؟

محسن واژدی
یک شنبه 27 شهریور 1390, 16:47 عصر
سلام
این بیشتر مربوط به اشتباه ویژوال بیسیک است، چون تابع Right وابسته به کتابخانه msvbvm60.dll است که اگر این کامپوننت بارگذاری نشود، از اجرای ویژوال بیسیک هم جلوگیری میشود
یادم است قبلا" روی پروژه ای کار میکردم که دقیقا" همانند مشکل شما به تابع Left، Asc و Chr خطا میگرفت و میگفت "Sun or Function not defiend!" با اینکه در برنامه وجود داشتند، دقیقا" یادم نیست فکر کنم با یکبار بسته و باز کردن برنامه برطرف میشد یا یکبار وی بی را نصب میکردم

موفق باشید