PDA

View Full Version : مبتدی: کاربا نقشه یک شهر (حرکت در نقشه مثل گوگل)

alinaghiha
جمعه 25 شهریور 1390, 18:39 عصر
قصد نوشتن یه برنامه مشاور املاک دارم
یه نقشه از شهر در اختیار هست اما سایز نقشه بسیار بزرگه چه راه حلی برای کاربا نقشه دارید بطوری که کاربر بتونه مثل گوگل در نقشه حرکت کنه

seven7777777
شنبه 26 شهریور 1390, 01:06 صبح
البته من آشنا نیستم با اینجور بحثا اما چند ایده دارم :
1. استفاده از Flash . اگه میشه که به احتمال زیاد میشه .
2. یک picturebox داشته باشید و نقشه خودتونو به نواحی در سایز اون PB تقسیم کنید و به صورت مختصاتی نگه دارید . مسلما در این روش حرکت به هر سمت باعث خروج از مختصات فعلی و ورود به مختصات بعدی خواهد بود . یعنی نقشه پیوسته نیست و مثل گوگل حرکت نمی کنید .
3. استفاده از یک مجموعه ماتریسی از نقاطی که مجموعه آنها سطح قابل نمایش به کاربر است . همچنین تقسیم نقشه به قسمت های کوچک تر . مسلما در این روش و روش بالا ممکن است با مسائلی مثل سرعت مواجه بشید .
4. لود کامل نقشه در یک شی که بتونید مکان background رو درش تنظیم کنید . مثلا بگید (0,0) نقشه روی (0,0) اون شی قرار بگیره . نمی دونم همچین آبجکتی داریم یا نه .
5. احتمالا با WPFهم بتونید کاری از پیش ببرید .
6. نظر دادن دوستان و اساتید دیگه .

موفق باشی

ahrimaneahurai
شنبه 26 شهریور 1390, 13:58 عصر
یه نفر همین کاری که می خواید رو انجام داده گذاشته توی نمونه برنامه های آماده. عکس ها رو چند تیکه کرده و توی picturebox نشون میده و می تونید جا به جا شید. اسم برنامه یادم نیست اما بگردید پیدا می کنید

alinaghiha
شنبه 26 شهریور 1390, 20:24 عصر
البته من آشنا نیستم با اینجور بحثا اما چند ایده دارم :
1. استفاده از Flash . اگه میشه که به احتمال زیاد میشه .
2. یک picturebox داشته باشید و نقشه خودتونو به نواحی در سایز اون PB تقسیم کنید و به صورت مختصاتی نگه دارید . مسلما در این روش حرکت به هر سمت باعث خروج از مختصات فعلی و ورود به مختصات بعدی خواهد بود . یعنی نقشه پیوسته نیست و مثل گوگل حرکت نمی کنید .
3. استفاده از یک مجموعه ماتریسی از نقاطی که مجموعه آنها سطح قابل نمایش به کاربر است . همچنین تقسیم نقشه به قسمت های کوچک تر . مسلما در این روش و روش بالا ممکن است با مسائلی مثل سرعت مواجه بشید .
4. لود کامل نقشه در یک شی که بتونید مکان background رو درش تنظیم کنید . مثلا بگید (0,0) نقشه روی (0,0) اون شی قرار بگیره . نمی دونم همچین آبجکتی داریم یا نه .
5. احتمالا با WPFهم بتونید کاری از پیش ببرید .
6. نظر دادن دوستان و اساتید دیگه .

موفق باشی
ممنون دوست عزیز راه حل اول و پنجم که هیچ اما راه حل چهارم عالیه
دوستان کامپوننتی در این زمینه باید باشد

modern_amin
یک شنبه 27 شهریور 1390, 14:50 عصر
نمونه کدهایی که راهت بندازه رو میتونی تواین سایت و سایتهایه تخصصی دیگه پیدا کنی

ولی اگه دنبال کامپوننت هستی ، در مورد کامپوننت گرون قیمت GIS تحقیق کن