PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اجرای برنامه زمانی که روی LapTop نصب میشه

alirezamli
شنبه 26 شهریور 1390, 09:59 صبح
با سلام خدمت تمام دوستان
برنامه ای را با VS2010 و SQL Express 2008 نوشتم. وقتی برنامه را روی LapTop نصب میکنم موقع ذخیره سازی اطلاعات در بانک و یا ویرایش اطلاعات خطای زیر را میده ( به طور کلی موقع نوشتن اطلاعات در بانک این خطا ظاهر میشه و موقع خواندن اطلاعات از بانک مثل جستجو کردن و ... هیچ خطایی نمیده ) ولی زمانی که همین برنامه راروی PC نصب میکنم هیچ خطایی نمیده و کاملاً درست اجرا میشه. زمانی روی PC این خطا ظاهر میشه که تیک مربوط به ReadOnly هر یک از دو فایل mdf و ldf بانک را زده باشم.
ممنون میشم راهنمایی کنید
متن خطا :

Failed to update database "C:\PROGRAM FILES\MEHRSOFT\AVESTASETUP\INFOBANK.MDF" because the database is read-only.

morteza271
شنبه 26 شهریور 1390, 10:59 صبح
خوب معلومه دیگه چون دیتابیستون ReadOnly هستش خطا میده.
روی لپ تاپتون هم تیک مربوط به readOnly رو بردارین درست میشه.
اگه میخواین هر دفعه این کار رو نکنید برین و از داخل ستاپ سازتون این مشکل رو برطرف کنید.
یعنی در ستاپ سازتون دیتابیس رو از حالت ReadOnly بردارین.
موفق باشید

alirezamli
شنبه 26 شهریور 1390, 11:26 صبح
نه دوست عزیز روی LapTop فایل های mdf و ldf بانکم ReadOnly نیست ولی باز این Error رو میده نمی دونم مشکل از کجاست

morteza271
شنبه 26 شهریور 1390, 11:33 صبح
عجب!!
شاید از دسترسی ویندوزتون باشه!!!
میخواین این رو هم تست کنید.
یعنی شاید یوزر سیستمتون دسترسی کامل به پوشه program Files و یا یکی از پوشه های اون مسیر بالا رو نداره.
این رو هم تست کنید شاید درست بشه.

alirezamli
شنبه 26 شهریور 1390, 12:24 عصر
اینم تست کردم ولی یوزر سیستم دسترسی کامل به پوشه ها داره ؟؟؟؟؟

morteza271
شنبه 26 شهریور 1390, 12:42 عصر
نمیدونم!!
از داخل sql managment رو دیتابیستون راست کلیک و گزینه propertice رو انتخاب کنید و چک کنید ببینید اونجا readonly رو تیک زده یا نه؟
مشخصات دیگه ی دیتابیستون رو هم تست کنید ببینید درسته یا نه!!

alirezamli
شنبه 26 شهریور 1390, 15:44 عصر
دوست عزیز مشکلم حل شد. این مشکل هیچ ربطی به Laptop یا PC بودن نداره.بلکه مربوط به Windows میشه چون Windows های 7 و ویستا بر روی فایل ها و فولدرهای موجود در شاخه های مهم تو ی یک سیستم ، مثل شاخه Program File حتی برای مدیر سیستم محدودیت Read/Write میذاره و چون برنامه ام تو مسیر Program File ساخته میشد و بانک برنامه تو اون مسیر بود این Error را میداد. برا حل این مشکل در پنجره User Account Control Setting تنظیمات را روی Never notify قرار دادم مشکلم برطرف شد.

morteza271
شنبه 26 شهریور 1390, 16:03 عصر
دوست عزیز مشکلم حل شد. این مشکل هیچ ربطی به Laptop یا PC بودن نداره.بلکه مربوط به Windows میشه چون Windows های 7 و ویستا بر روی فایل ها و فولدرهای موجود در شاخه های مهم تو ی یک سیستم ، مثل شاخه Program File حتی برای مدیر سیستم محدودیت Read/Write میذاره و چون برنامه ام تو مسیر Program File ساخته میشد و بانک برنامه تو اون مسیر بود این Error را میداد. برا حل این مشکل در پنجره User Account Control Setting تنظیمات را روی Never notify قرار دادم مشکلم برطرف شد.

خوشحالم که مشکلتون حل شد.
ولی من که همین رو گفتم، و گفتم که دسترسی به پوشه ها رو چک کنید که شما گفتین چک کردین!!!
منم قبلا یه همچین مشکلی روی ویندوزهای مختلف داشتم که با درست کردن دستری کاربران به پوشه موردنظر مشکلم حل شد.
موفق باشید.