PDA

View Full Version : اصلاح ديتا گريد

saed2006
شنبه 26 شهریور 1390, 11:22 صبح
سلام
ميخوام تمپليت يك ديتا گريد رو اصلاح كنم
1-هدر سلول ها وسط چين بشه
2-داخلش چك باكس يا هر كنترل ديگه اي باشه و بتونم استايل همه اونا رو تغيير بدم
3-چجوري يه رديف اضافه كنم توش؟

مهدی فرزاد
شنبه 26 شهریور 1390, 11:57 صبح
در نرم افزار Blend با کلیک راست کردن روی دیتا گرید و انتخاب گزینه Edit Additional Templates یک سری گزینه برای ویرایش استایل و ستون ها برای شما در دسترس قرار میگیره که از اسم اونها مشخصه هرکدوم برای چه کاری هست
این کار رو میتونید برای هر ستون هم انجام بدید یعنی روی هر ستون در لیست لایه ها کلیک راست کنید و همین مسیر رو دنبال کنید
75385

saed2006
یک شنبه 03 مهر 1390, 14:49 عصر
اينجا كلي ايتم داره با كلي انتخاب من اصلا يسر در نميارم
ميشه قدم به قدم يك ديتا گريدي ايجاد كنيد كه مثلا يك ستون از نوع path
و يه ستون از نوع تكست و كمبو داشته باشه؟
ممنون

saed2006
یک شنبه 10 مهر 1390, 11:43 صبح
من يه datagridtemplatecolumn اضافه كردم و توي اديت استيلش هم استل اون رو عوض كزدم اما هيچ تغييري نميكنه

PetekDincos
یک شنبه 10 مهر 1390, 12:23 عصر
با سلام
من منظورتون رو از DataGridTemplateColumn به صورت Path نفهمیدم چون در DataGrid وقتی Column رو به صورت DataGridTemplateColumn انتخاب می کنی می تونی برای حالتهای مختلف مثلا CellTemplate ویا CellEditingTemplate کنترلهای مختلفی استفاده کنی و در کل دستت برای کار با Column باز می شه مثلا

<DataGridTemplateColumn x:Name="DC_Art_Code" Header="كد كالا" Width="1*" CellStyle="{StaticResource DataGridCellStyle}">
<DataGridTemplateColumn.CellTemplate>
<DataTemplate>
<TextBlock Text="{Binding Path=Art_Code}" />
</DataTemplate>
</DataGridTemplateColumn.CellTemplate>
<DataGridTemplateColumn.CellEditingTemplate>
<DataTemplate>
<Grid FocusManager.FocusedElement="{Binding ElementName=txt_Art_Code}" >
<TextBox ContextMenu="{Binding ContextMenu, RelativeSource={RelativeSource AncestorType={x:Type DataGrid}}}" PreviewKeyDown="TextBox_PreviewKeyDown" Style="{x:Null}" Background="{x:Null}" Name="txt_Art_Code" Text="{Binding Path=Art_Code}" GotFocus="TextBox_GotFocus" KeyDown="TextBox_KeyDown" LostFocus="txt_Art_Code_LostFocus" Margin="0" BorderThickness="0" MaxLength="50" TextChanged="TextBox_TextChanged" />
</Grid>
</DataTemplate>
</DataGridTemplateColumn.CellEditingTemplate>
</DataGridTemplateColumn>

و اگه مشکلت حل نشده سورس بزار با تشکر

saed2006
یک شنبه 10 مهر 1390, 12:44 عصر
×ب من با بلند همين كار رو ميكنم اما اصلا تغييري نميكنه

PetekDincos
یک شنبه 10 مهر 1390, 13:37 عصر
با سلام
یه نمونه کوچولو بزار ببینم چیکار کردید با تشکر