PDA

View Full Version : سوال: گرفتن اخبار از بانک و نمایش حرف به حرف اون با جی کوئری

reza4359
شنبه 26 شهریور 1390, 12:57 عصر
سلام دوستان من واسه نمایش اخبار از جی کوئری استفاده کردم و اخبار به صورت حرف به حرف در بالای سایت نمایش داده میشه من این کارو با یک آرایه با جاوااسکریپت انجام دادم حالا میخوام این اخبارو از بانک بگیرم باید چکار کنم؟
یه سوال دیگه هم اینکه من ادامه مطلب رو چطوری با شماره اون خبر سِت کنم که با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب, خبر مختص به اون نمایش داده بشه و ادامه مطلب داخل یک صفحه دیگه نمایش داده بشه؟

ali_mnkt
شنبه 26 شهریور 1390, 19:15 عصر
سلام
فکر کنم برای این کار رو بشه خیلی راحت با کامپوننت های telerik انجام داد

hamidjalali
شنبه 26 شهریور 1390, 19:49 عصر
سلام دوستان من واسه نمایش اخبار از جی کوئری استفاده کردم و اخبار به صورت حرف به حرف در بالای سایت نمایش داده میشه من این کارو با یک آرایه با جاوااسکریپت انجام دادم حالا میخوام این اخبارو از بانک بگیرم باید چکار کنم؟
یه سوال دیگه هم اینکه من ادامه مطلب رو چطوری با شماره اون خبر سِت کنم که با کلیک بر روی لینک ادامه مطلب, خبر مختص به اون نمایش داده بشه و ادامه مطلب داخل یک صفحه دیگه نمایش داده بشه؟

تابع اون رو بزارید تا بگم چطوری

reza4359
دوشنبه 28 شهریور 1390, 11:46 صبح
<span id="theTicker" style="padding-right: 20px">
<span
style="font-family: Tahoma; font-size: small; font-style: normal; color:Red;">راه اندازی وب سایت <br />
&nbsp;</span></span><span class="style19"><script type="text/javascript" language="javascript">
var theSummaries = new Array("اخبار4", " اخبار 3", " اخبار 2", " اخبار 1");
var theSiteLinks = new Array();
var theSiteLinks = new Array("لینک4 ","لینک 3","لینک2 ","لینک1 );
</script><script src="js/ticker_engine.js" type="text/javascript"></script></span>
سلام من از این کد جاوا اسکریپت استفاده میکنم حالا چطوری اخبارو از بانک بخونم
اگه میشه سوال دوم رو هم جواب بدید
ممنون میشم

dontspeak
دوشنبه 28 شهریور 1390, 22:24 عصر
دوست عزیز شما می تونید همین کد بالا رو توی یه label یا لیترال قرار بدید (داخل code behind). حالا چون توی کد پشت صفحه می نویسید راحت می تونید از دیتابیس بخونید و داخل این label قرار بدید. لیبل هم براتون توی خروجی همون چیزی رو که می خواید نشون میده

reza4359
سه شنبه 29 شهریور 1390, 13:19 عصر
اگه میشه یه مثال بزنید یا یه نمونه بذارید ممنون میشم چون من از لیبل هم داخل یک گرید استفاده کردم ولی نشد

dontspeak
سه شنبه 29 شهریور 1390, 14:39 عصر
ببینید این موضوع خیلی ساده هست. مثلا شما یه کدی مثل کد پایین رو توی خاصیت text یه لیبل بزارید و نتیجه اونو ببینید

<div><h1>mohammad</h1><br /><h1>zarei</h1></div>
نتیجه مشخصه محمد رو توی یه تگ h1 و زارعی رو توی یه تگ h1 دیگه در زیر اون می نویسه. حالا می تونید توی کد سی شارپتون بیاید همین string رو بعنوان text به لیبلتون بدید و همونجا بجای محمد و یا زارعی یه چیز دیگه قرار بدید
مثلا:

protected void Button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Label1.Text = "<div><h1>"+TextBox1.Text+"</h1><br /><h1>"+TextBox2.Text+"</h1></div>";
}
حالا شما می تونی بجای استفاده از تگهایی که من بکار بردم از jquary استفاده کنی و کد جی کوئری رو توی خاصیت تکست کنترل لیبل قرار بدی و یا مثلا من اینجا گفتم که دوتا رشته رو از دوتا textbox بگیره و در خروجی نمایش بده، شما می تونید بگید که از دیتابیس بگیره
موفق باشید

reza4359
دوشنبه 04 مهر 1390, 18:12 عصر
سلام دوستان اگه میشه یک نمونه واسم بزارید چون هر کاری کردم نشد چون اخبار باید یکی یکی از بانک گرفته بشه و یک خبر نیست که بشه اونو نمایش داد

sara_mp
دوشنبه 23 آبان 1390, 09:55 صبح
من از همين روش استفاده كردم و كد جاوا اسكريپت رو درون يك متغير ليترال ذخيره كردم و محتواي datareader رو هم درون آرايه ريختم ولي يه مشكل وجود داره و اون هم اينه كه من ميام عناوين سه تا خبر اول رو درون datareader ميريزم و اونا رو درون يك متغير string ذخيره ميكنم و به آرايه جاوا اسكريپت پاس ميدم البته توسط يك hidden field ولي درون آرايه هر سه خبر رو به عنوان يك رشته در نظر ميگيره كدش هم براتون ميزارم اگه كمك كنيد ممنون ميشم.

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Web;
using System.Web.UI;
using System.Web.UI.WebControls;
using System.Data;
using System.Data.SqlClient;
using System.Configuration;
using System.Globalization;

public partial class Default5 : System.Web.UI.Page
{
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{

System.Data.SqlClient.SqlConnection con;
String connectionString = ConfigurationManager.ConnectionStrings["ConnectionString"].ConnectionString;
con = new System.Data.SqlClient.SqlConnection(connectionStri ng);
string query = "select top(3) titr from tbl_news order by id desc";

SqlCommand cmd = new SqlCommand(query, con);
con.Open();
SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();
string str = "";
while (dr.Read())
{
str +="'"+ dr[0].ToString()+"',";
}
str = str.Substring(0, str.Length - 1);
Hidden1.Value = str;

ltr1.Text =
@"<script type='text/javascript'>
var psub = 'Testing';
var max = 0;"+
//"debugger "+

"var k=document.getElementById('Hidden1');" +
"function textlist() {"+
"max = textlist.arguments.length;"+
"for (i = 0; i < max; i++)"+
" this[i] = textlist.arguments[i];}" +

"tl = new textlist(k.value);"+

@"var x = 0; pos = 0;
var l = tl[0].length;
function textticker() {
var xxx = document.getElementById('tickfield')
xxx.value = tl[x].substring(0, pos) + '_';
if (pos++ == l) {
pos = 0; setTimeout('textticker()', 2000); x++;
if (x == max) x = 0; l = tl[x].length;
} else{
setTimeout('textticker()', 100)};
} </script>";
}
}

sara_mp
دوشنبه 23 آبان 1390, 19:05 عصر
يكي نيست كمك كنه؟؟؟