PDA

View Full Version : مشکل adodc در vb.net

AliAli_H
شنبه 26 شهریور 1390, 22:43 عصر
سلام سلام. من از vb6 به vb.net مهاجرت کردم اما الان یه مشکلی دارم
اول خواستم از adodc وی بی دات نت استفاده کنم که یه مشکلی داشت، برای همین تصمیم گرفتم از همون کامپونت MsAdodc.ocx برای وی بی دات نت استفاده کنم. استفاده هم کردم و مشکلی نداشت. حالا میخوام از همون adodc وی بی دات نت استفاده کنم. استفاده هم کردم و مشکلی نداشت...
اما حالا به یه مشکل برخوردم. این پروژه من جستجو هم داره، وقتی جستجو رو بزنم و نتیجه ای نداشته باشه، طبیعتاً adodc خالی میشه و EOF فعال میشه. وقتی دوباره جستجو میکنی یه ارور میزنه و میگه: Either BOF or EOF is True, or the current record has been deleted. Requested operation requires a current record.
یعنی هر وقت یه نتیجه خالی داشته باشه و بعدش یه جستجوی دیگه بزنیم این ارور رو میده. چه میشه کرد؟ ممنون

Mani_rf
یک شنبه 27 شهریور 1390, 19:32 عصر
دوست عزیز این روش ها در .Net تقریبا منقرض شده. برای این کار ها از کتابخانه SQLClient استفاده می شود.
درباره SQLConnection و SQLCommand تحقیق کن. به اندازه کافی نمونه کد و مثال برای انجام این کار مطرح شده است.

در ضمن برای استفاده از روش Adodc مایکروسافت در MSDN و .Net نسخه 3.5 به بالا هشدار می دهد.

.NET Framework

Supported in: 3.5, 3.0, 2.0
Obsolete (compiler warning) in 4

.NET Framework Client Profile

Obsolete (compiler warning) in 4

منبع : MSDN (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/microsoft.visualbasic.compatibility.vb6.adodc.aspx )

mobtakercode
یک شنبه 27 شهریور 1390, 23:38 عصر
حالا که تازه آمدی .net مستقیم برو سراغ linq

که همه باید آهسته آهسته بیاند سراغ linq

Mani_rf
دوشنبه 28 شهریور 1390, 11:00 صبح
اتفاقا اصلا سراغ LINQ نروید چون به عبارتی وقت تلف کردن است. برای برنامه های بزرگ استفاده از این معماری کاملا مشکل ساز می شود. روشی که گفتم، روش جدید برای بازکردن کانکشن به دیتابیس و فرستادن کوری به آن است.
جستجو نمایید....

AliAli_H
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 18:07 عصر
سلامي دوباره. دوستان من هركاري كردم نتونستم با اون چيزي كه دوستمون گفت ديتابيس رو درست وصل كنم... به يه روش دست و پا شكسته هم رسيدم كه فقط ميشد باش اطلاعات رو خوند و هركاري كردم نتونستم به ديتابيس چيزي اضافه كنم يا چيزي رو تغيير بدم. از دوستان خواهش ميكنم اگر ميتونن همينجا آموزش بدن تا بقيه هم استفاده كنند يا سورس هاي آماده قرار بدن. اگر يه class پيدا بشه كه adodc رو با تكنولوژي جديد شبيه سازي كرده باشه خيلي عالي ميشه. براي تازه كارا خيلي مناسب هست كه ميتونن از همون كدهاي adodc استفاده كنن. من اگر بلد بودم كلاس بسازم و دانش كافي داشتم حتماً اين كار رو انجام ميدادم. شايد هم قبلاً انجام شده باشه. اگر انجام شده ممنون ميشم قرار بديد تا دوستان استفاده كنن.
لطفاً‌ پاسخ بديد. ممنون

AliAli_H
دوشنبه 04 مهر 1390, 21:31 عصر
دوستان شما که بلدید چرا به سوالات مبتدی ها جواب نمیدید. یعنی اینجا فقط به حرفه ای ها پاسخ میدید؟ لطفاً مغرور نشید. میشه کمکم کنید؟

iemt_hhk
شنبه 18 آذر 1391, 17:06 عصر
سلام
يك حقيقت رو بايد اعتراف كرد، من حرفه اي نيستم، بي تعارف اما از vba و vb6 و vb.net استفاده كردم برنامه هايي ساختم كه با مقايسه اونها اين نتيجه رو گرفتم در vb6 با استفاده از adodc ركورها در هر ديتابيسي باشند مثل خمير بازي هستند در دست ما و در vb.net اي كاش adodc.net وجود داشت نه ado.

nima_8m
شنبه 18 آذر 1391, 22:58 عصر
سلام من یه برنامه گذاشتم اینجا البته جهت یه کاره دیگه ولی با دیتابیس هست

پست شماره 10 (http://barnamenevis.org/showthread.php?371726-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D9%88-%D9%88-%D9%BE%D8%B1-%D8%B4%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B8%D8%B1)