PDA

View Full Version : مبتدی: دریافت اطلاعات و جمع کردن آنها

aliramazani
یک شنبه 27 شهریور 1390, 10:46 صبح
یه برنامه دارم که باید اطلاعات عددی را بگیره و در متغیر ذخیره کنه. دستوری میخوام که اونها را با هم جمع کنه.

مثلا اگر کاربر عدد 1 را زد در متغیر دخیره بشه و توی قسمت sum بنویسه 1 و وقتی عدد 3 را زد توی قسمت sum بنویسه 4

vahid_gian
یک شنبه 27 شهریور 1390, 11:19 صبح
سلام،
2 تا textbox در فرم قرار بدید
textbox اول را برای ورود عدد (txtNumber)و textbox دوم را برای حاصل جمع(txtSum)در نظر بگیرید
در رویداد txtNumber_TextChanged عبارت زیر را بنویسید:
txtSum.text += txtNumber.text

pooria_googooli
یک شنبه 27 شهریور 1390, 11:49 صبح
ولی اینجوری هر تغییری که توی تکست باکس بده جمع میشه . مثلا اگه بنویسه 11 یک بار 1 جمع میشه و بار دیگه عدد 11 . این کد رو میتونی داخل یک باتن بنویسی یا در ایونت leave تکست باکسی که عدد وارد میکنی .

aliramazani
یک شنبه 27 شهریور 1390, 11:59 صبح
این کد جواب درست نمیده. وقتی 1 را وارد می کنم بعد 3 را وارد می کنم عوض اینکه بده 4 میده 13

pooria_googooli
یک شنبه 27 شهریور 1390, 12:03 عصر
به خاطر اینکه داره دو تا متغیر از نوع استرینگ را با هم جمع میکنه اینجوری بنویس :
textSum.text = (System.Convert.ToInt64(textSum.text) + System.Convert.ToInt64(textNum.text)).tostring();

aliramazani
یک شنبه 27 شهریور 1390, 12:44 عصر
به خاطر اینکه داره دو تا متغیر از نوع استرینگ را با هم جمع میکنه اینجوری بنویس :
textSum.text = (System.Convert.ToInt64(textSum.text) + System.Convert.ToInt64(textNum.text)).tostring();

این کد جواب نداد

pooria_googooli
یک شنبه 27 شهریور 1390, 13:00 عصر
چون Textsum رو ابتدا برابر با صفر قرار نمیدادی . بفرما .
namespace SUM
{
public partial class Form1 : Form
{
public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

textSum.Text=(System.Convert.ToDouble(textSum.Text )+System.Convert.ToDouble(textNum.Text)).ToString( );
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
textSum.Text = "0";
}
}
}