PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه تحت دلفی7 در xp در ویندوز7 خطا میدهد

shpegah
دوشنبه 28 شهریور 1390, 08:27 صبح
سلام دوستان
من قبلا یک سیستم در xpدر محیط دلفی 7 ودیتا بیس اکسس نوشته بودم که روی هرسیستمی میخواستم اجرا کنم فایل exe اش را به همراه تمامی لایبری هاش کپی میکردم اجرا میشدحتی در ویندوز 7 روی پی سی اجرا میشدولی فونتش خراب بود اما الان همان فایلها را روی لپ تاپم که ویندوز7 دارد اجرا میکنم خطای زیر را میدهد:

the program can`t start becuse indy70.bpl is missing from your computer. try installing the
program to fix this problem

من هم اکنون در لپ تاپم نه دلفی 7 دارم ونه کامپوننتهایش را در دسترس دارم بخواهم مجدد نصب کنم فقط نیاز دارم برنامه اجرا شود تا بخشی از برنامه را ببینم میتوانید مراراهنمایی کنید؟

gbg
دوشنبه 28 شهریور 1390, 09:48 صبح
شاید پکیج رو در حالت Build with runtime (یچی تو همین مایه ها - دقیقش یادم نیست) گذاشتی.
تو قسمت install packages تیکش رو بردار

MohsenB
سه شنبه 29 شهریور 1390, 00:09 صبح
سلام

من نفهمیدم میخواید خود برنامه ی اجرایی رو اجرا کنید نمیشه (چون گفتین که قبلا تو 7 امتحانش کردم و کار کرده ) و یا میخواید تو دلفی ورژن بالاتر بازش کنید .

اگر مورد اول هست که ببینید با فایل زمیمه حل میشه .

و اگر مورد دوم بگین .

Vahid.Shatery
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 01:12 صبح
سلام
مورد ReadOnly بودن پوشه را هم چک کنید

shpegah
شنبه 09 مهر 1390, 15:23 عصر
ممنون دوستان باگذاشتن فایلindy70دوستمون mohsenBدرست شد منتها هنوز مشکل فارسی شدن در ویندوز7 رادارم باوجوداینکه تمام فونتهای استفاده شده را کپی کردم در اجرا هنوز فارسی نمیشه فایلkbdfa.dll را خواستم کپی کنم میگه پرمیزن ندارم در حالیکه با Admin واردشده ام.در مسیر فایل exe هم که میریزم فرقی نمیکنه راهی به نظرتان میرسد که مرا راهنمایی کنید
در ضمن در admin به صورت ؟؟؟؟ ودر غیر admin به صورت کاراکترهای ناخوانا نمایش داده میشود

Vahid.Shatery
شنبه 09 مهر 1390, 15:26 عصر
با سلام
در Control Panel تنظیمات فونت و کشور را بر روی Persian و Iran قرار دهید .

shpegah
شنبه 09 مهر 1390, 15:35 عصر
دوست عزیز ممنون از لطفتون ولی من فقط در اجرای این برنامه مشکل دارم در control panel طبق فرمایش شما persian و iran هست