PDA

View Full Version : سوال: سیستم کنترل تردد پرسنل

aria.asp
دوشنبه 28 شهریور 1390, 13:44 عصر
سلام
من یه شرکت رفتم واسه کار, یه پروژه بهم داده که باید سیستم کنترل تردد پرسنل را با php طراحی کنم, در ضمن اجازه استفاده از کتابخانه یا framwork رو بهم نداده, من تازه با php آشنا شدم
کسی source یا چیزی که بتونه کمکم کنه رو داره
ممنون
خیلی حیاتی واسم

A B C D
دوشنبه 28 شهریور 1390, 18:10 عصر
این سیستم کنترل تردد یعنی چی چطوری کار میکنه؟

در ضمن اجازه استفاده از کتابخانه یا framwork رو بهم نداده
واسه چی؟ چه ربطی داره به اونا؟
حالا کتابخانه میگیم یه وقت روی یه هاستی نیست، فریمورک دیگه چرا!
خودت هم یه کلاسی چیزی برای دیتابیس و غیره نوشتی و استفاده میکنی خب میشه شبیه فریمورک دیگه.

Unique
دوشنبه 28 شهریور 1390, 20:15 عصر
کسی source یا چیزی که بتونه کمکم کنه رو داره

دوست عزیز بگذار من یه چیزی را بهت بگم شاید یه زمانی بهمون دعا کنی !
برنامه نویسی مبحث جالب و بی انتهایی هستش و در گذر زمان با بروز شدن ابزار های برنامه نویسی و شکل گیری زبانها تغییرات زیاید میکنه ، اگه هنوز برنامه نویس خوبی در php نشدی لازم نیست جایی مشغول کار بشی چون نه تنها به اونها کمکی نمی کنی بلکه به دردسرشون میندازی ، اما توصیه من اینه که از همین موضوع ساده کنترل تردد شروع کنی ، شما برای نوشتن یک برنامه تحت وب نیاز داری با یک زبان اسکریپتی مثل php آشنا باشی ، با Html آشنا باشی ، همینطور با پایگاه داده ای مثل MySQL آشنا باشی ، برنامه نویسی تحت وب فقط نوشتن اسکریپت php نیست ! شما باید خیلی مطالب از وب بدونید ، وب سرویس ها و ارتباطشون با php ، نمیخوام اول کار رای شما را بزنم اما کار ساده ای نیست.

بزرگترین و بهترین منبعی که در اختیار داری خود Internet هستش ، من چون خودم از کتاب چیزی یاد نگرفتم توصیه هم نمیکنم ، اگه زبان انگلیسیت خوب باشه به سرعت پیشرفت میکنی چون این مفاهیم در ذات اصلیشون به لاتین هستن و کاربرای ایرانی ترجمه نمیکنن بلکه تجربشون را میگن ، اگه این کار را دوست داری و به عنوان شغل بهش فکر میکنی سعی کن یک برنامه را از پایه خودت بنویسی و فقط سوالاتت را بپرسی ، اما قبلش به مطالعه نیاز داری ، اگه قبلا برنامه نویسی کرده باشی در هر زبونی و اصول را بدونی با یک Reference کارت حل میشه ! در ضمن E-Book های فوق العادهای در این زمینه وجود داره :

برای شروع :

1. PHP 5 for Dummies
برای مباحث حرفه ای تر :

2.PHP Cookbook 2nd Edition

توی این کتاب ها مثال های بسیار خوبی هست که میتونی ازشون استفاده کنی.
موفق باشی

aria.asp
سه شنبه 29 شهریور 1390, 16:14 عصر
سیستم کنترل تردد پرسنل

معرفی:

هدف این سیستم محاسبه میزان تاخیر, اضافه کاری و غیبت پرسنل یک شرکت است که ورود و خروج خود را از طریق یک سیستم اثر انگشتی ثبت می نماید. ( با فرض اینکه ماشین اثر انگشت زنی هوشمند است و مثل یک کاربر ساعت ها را وارد می کند)

قابلیت های سیستم:

1.این سیستم مبتنی بر وب است.

2.پایگاه داده این سیستم Microsoft SQL Server 2005/2008 است.

3.همه پرسنل شرکت می تواند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سیستم شوند و امکانات زیر را داشته باشد:

· گزارش تردد خود را تا روز جاری

· مشاهده مرخصی های ثبت شده

4. علاوه بر کاربران عادی, مدیر سیستم امکانات زیر را داشته باشد:

· تعریف کاربر جدید

· حذف کاربر

· ویرایش مشخصات کاربران

· تغییر رمز عبور کاربران

· تعیین تقویم کاری پرسنل

· گزارش تردد تمامی پرسنل

· تعیین مرخصی (ساعتی و روزانه) برای پرسنل

· تعیین ماموریت (ساعتی و روزانه) برای پرسنل

5.تقویم کاری:

· هرشخصی یک تقویم کاری دارد که مبنای محاسبه میزان تاخیر, غیبت و اضافه کاری وی محسوب میشود.

· در تقویم کاری موارد زیر را می بایست تعریف کرد:

I. روزهایی از هفته که شخص موظف به حضور در آن روزهاست

II. ساعت شروع و خاتمه کار در هر روز( ممکن است ساعات کاری در روزهای مختلف هفته با هم فرق داشته باشد)

III. ساعات اضافه کاری( از چه ساعت تا چه ساعتی اضافه کاری محسوب میگردد و به چه میزان)

6.تمامی تقویمها و تاریخ ها شمسی است.

7.تولید گزارش قابل چاپاز تردد هر شخص به فرمت زیر:

ردیف

تاریخ

ورود

خروج

حضور

مرخصی

ماموریت

تاخیر

غیبت

اضافه کاری

چند نکته:

1.پیاده سازی سمت سرور می بایست به زبان php باشد

2. اجازه استفاده از هیچ کتابخانه یا framework به زبان php وجود ندارد و تمامی قابلیت ها میبایست با امکانات استاندارد حاح باشد

3.در اتصال به mssql Server می بایست از کتابخانه استاندارد php استفاده شود و هرگز از کتابخانه Microsoft که نیاز به نصب مستقل دارد استفاده نکنید.

4.زیبایی گرافیکی واسط کاربری چندان مد نظر نیست ولی واسط کاربری می بایست از راحتی استفاده در عین سادگی برخوردار باشد.

5.تمامی فراخوانی های سمت سرور می بایست با AJAX و با استفاده از کتابخانه jQuery انجام گیرد.

6.یادگیری و استفاده از امکانات کامل کتابخانه jQuery به جای JavaScript خالص به دلیل سهولت استفاده و سازگاری با مرورگرهای مختلف اولویت برخوردار است.

7.رابط کاربری میبایست با مرورگرهای IE8/9و firefox5/6 سازگار باشد.

8.بدیهی است طراحی یک database که تمامی اطلاعات مورد نیاز در آن ذخیره شوند جزء این پروژه محسوب می شوند.

9.سیستم ثبت ورود و خروج هیچ امکانی جهت تعیین ورود و خروج ندارد. بدین معنی که به ازای هر بار ثبت اثر انگشت فقط یک تاریخ و یک ساعت در اختیار شما قرار می گیرد و تشخیص با خودتان است که ورود است یا خروج.

aria.asp
سه شنبه 29 شهریور 1390, 16:19 عصر
این چیزی هست که از من می خوان, قبلا من برنامه نویسی کار کردم ولی تو ایجاد Table های database مشکل دارم ( در قسمت تعیین تقویم کاری به بعد) و ایجاد کردن رابطه ها (Relationship)
فعلا که تو ایجاد جداول و ارتباط ها مشکل دارم
نمی تونم نمودار E/R رو تولید کنم که جداول رو بسازم!!

aria.asp
سه شنبه 29 شهریور 1390, 16:20 عصر
ممنون از راهنمایی هاتون ولی متاسفانه زبان انگلیسیم ضعیف هستش!!