PDA

View Full Version : عدم درج داده ها در sql

ramsess
دوشنبه 28 شهریور 1390, 14:07 عصر
سلام دوستان من کد اتصال و درج در بانک رو نوشتم خطا نمی گیره ولی هیچی ذخیره نمی شه لطفا راهنمایی بفرمائید مشکلم کجاست:
Imports System.Data
Imports System.Data.SqlClient
Imports System.IO
Public Class Form1
Private strsql As String
Private con As SqlConnection
Private da As SqlDataAdapter
Private com As SqlCommand
Private ds As DataSet
Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
'TODO: This line of code loads data into the 'TestDbDataSet.members' table. You can move, or remove it, as needed.
Me.MembersTableAdapter.Fill(Me.TestDbDataSet.membe rs)
Dim strcon As String
strcon = "Data source=192.168.0.202;Initial catalog=TestDb;Integrated security=True"
con = New SqlConnection(strcon)
con.Open()
End Sub
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim com As SqlCommand
strsql = "INSERT INTO members(Username,Email) VALUES (' " & TextBox1.Text & " ','" & textbox2.Text & "')"
com = New SqlCommand(strsql, con)
'con.Open()
'com.ExecuteNonQuery()
con.Close()
MsgBox(" ")
End Sub
End Class

samiraamiri
دوشنبه 28 شهریور 1390, 14:43 عصر
1- دو خطی که comment کردید کار اصلی رو انجام میدن
2 -بهتره وقتی فرم رو لود می کنید connection رو باز نذارید همون موقع که می خواهید Execute کنید قبلش con.Open و بعدش con.Close اینطوری می دونید که کانکشنی باز نیست و درصد خطا می آد پایین

ramsess
سه شنبه 29 شهریور 1390, 09:14 صبح
ممنون از وقتی که گذاشتین - باز درست نشد
من 6 ساله که vb کار می کنم ولی .net تازه کارم هنوز متوجه تکنولوژی هاش نیستم لطف می کنید دستور اتصال و insert رو بزارین خیلی تو سایت گشتم ولی همشون یه جورایی مشکل دارن
مرسی

ramsess
سه شنبه 29 شهریور 1390, 10:24 صبح
این هم برنامه جدید با کدهای جدید تر ولی باز کار نمی کنه = یعنی insert نمی شه !!! خطا هم نمی گیره!!!!
این برنامه من تو شبکه تحت domain با آدرس (بانک) 192.168.0.202
و جدول members
و فیلدهای Username , email هستن
خواهش می کنم کمک کنید تا بتونم یه چیزی توی بانک ذخیره کنم = sql2008 و ویژوال 2008
باز هم پیشا پیش از راهنماییتون ممنون

m1975b
سه شنبه 29 شهریور 1390, 14:30 عصر
با سلام
من یه سری در کد ذخیره تغییر دادم، تست کنید.
با تشکر

ramsess
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 10:35 صبح
واقعا ممنون دوست من - مشکل من بعد از 4 ماه کار حل شد . واقعا ممنونم
الان خیلی به vb.net امیدوار شدم . یعنی تو این مدت هرچی کار گرفتم همه رو با vb زدم از الان کلا رفتم تو دات نت
مرسی

ramsess
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 12:52 عصر
دوست عزیز دستورات slq رو چطوری اجرا کنم ؟
مثلا شما یه کلاس به اسم SaveDada ساختین اگه من بخوام یه کلاس برای حذف و یا جستجو بنویسم آیا باید متغیر ها رو جدا تعریف کنم برای dataset , connection یا خیر می شه از کلاس SaveDada نیز استفاده کرد .
یعنی می خوام الان کد delet رو بنویسم
و دوم اینکه اطلاعات رو توی dbgrid چطور نمایش بدم که وقتی داده ذخیره شد همون لحظه اون رو توی dbgrid ببنیم
ممنون

m1975b
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 13:26 عصر
پیشنهاد من اینه که تمام دستورات را در سمت دیتابیس اجرا کنی و برای هر تغییر نیاز به ویرایش نیازی به تغییر کد نداشته باشی، ولی از طریق همون کلاس و مشابه آن می توانید تمام کاراتون رو به آسانی انجام دهید.

ramsess
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 11:59 صبح
ممنون از لطفتون - من با sql مشکلی ندارم ولی فراخوانی و ارسال پارامتر به sql توی vb.net رو می تونید بگید - ممنون می شم

m1975b
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 17:24 عصر
Public Function MySub(ByVal Value1 As String,ByVal Value2 As Integer) As Boolean
Try
SC = New SqlCommand("StoredProcedureName", ConnectionName)
SC.CommandType = CommandType.StoredProcedure
SC.Parameters.AddWithValue("@Value1", Value1)
SC.Parameters.AddWithValue("@Value2", Value2)

DA = New SqlDataAdapter(SC)
DT = New DataTable
DA.Fill(DT)
If DT.Rows.Count >= 1 Then
Return True
Else
Return False
End If
Catch ex As Exception
Return False
End Try
End Function