PDA

View Full Version : خطای آزاردهنده و وقت گیر Failed to generate a user instance of SQL Server

atarodi
سه شنبه 29 شهریور 1390, 01:14 صبح
با سلام خدمت اساتید گرامی

من با خطای Failed to generate a user instance of SQL Server due to a failure in starting the process for the user instance. The connection will be closed.

روبرو هستم که نمی دانم علتش چی هست و خیلی هم وقتم را می گیرد. برای رفع این خطا راه حلهای زیادی را از وب به کارگرفته ام که بعضی وقتها پاسخگو هست و بعضی وقتها خیر.

مثلا: حذف فولدر SQLEXPRESS در مسیر C://Users/(User Name)/App Data/Local/Microsoft/Microsoft Sql Server Data/ در ویندوز 7.

استفاده از دستور زیر:

EXEC sp_configure 'user instances enabled', 1;

GO

RECONFIGURE;

و... ولی متاسفانه این مشکل هر از گاهی مرا آزار می دهد. گاهی 100 بار هم امتحان می کنم ولی خطا همچنان وجود دارد. کامپیوتر را ریستارت می کنم و دوباره امتحان می کنم، برای یکی دوبار خطا هست ولی برای بار مثلا سوم مشکل خود به خود رفع می شود و بعد از آن ایراد برطرف می شود تا روز بعد که مجددا کارم را شروع می کنم و نمی دانم علتش چی هست.

ضمنا من هر دو نسخهSql Server 2008 ( ٍ Express و Professional) را روی سیستمم نصب کرده ام. نسخه ٍExpress را با نیم استنس SQLEXPRESS و دیگری را با نیم استنس MSSQLSERVER نام گذاری کرده ام.

ضمن اینکه این خطا فقط هنگام کار با نرم افزار ویژوال استادیو زمانی که در پنجره Server Explorer روی Connect to Database کلیک می کنم و فایل دیتابیسم را انتخاب و ok می کنم و یا در حال اجرای صفحه وب متصل به دیتابیس هستم دیده می شود نه در هنگام کار با خود نرم افزار MS SQL SERVER 2008. خود این نرم افزار بدون خطا و مثل فرفره کار می کنه.

لطفا راهنمایی ام کنید.

alireza_65
سه شنبه 24 بهمن 1391, 17:36 عصر
سلام دوستان کسی نبود جواب بده؟؟
منم مدتهاست تقریبا این مشکل رو دارم :گریه:

Mojtaba2969
سه شنبه 02 خرداد 1402, 15:41 عصر
کسی از راه حل نداره؟؟؟؟
:گریه: