PDA

View Full Version : مشکل در به اشتراک گذاشتن اینترنت ویندوز هفت با ایکس پی

imdoimdo
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 21:48 عصر
من مودم adsl دارم و به صورت معمولی باهاش به اینترنت وصل میشم یعنی با usb نیست و با کابل معمولی به کامپیوتر وصل هست.کامپیوتر اصلی ویندوز هفت هست و نسخه 64 بیتی.که بدون مشکل به نت وصل میشه اما کامپیوتر دوم ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 هست که برای ایجاد ارتباط بینشون اسم ورک گروپ رو برای هر دو یه چیز گذاشتم و برای هر دو آی پی تعریف کردم و از این طریق پوشه ای که در ویندوز هفت رو شیر کرده بودم تونستم در ایکس پی ببینم اما مال ایکس پی در هفت دیده نمیشه.البته قبلش خیلی از راه ها ی دیگه رو رفتم که در همین نت پیدا کردم اما با اونها حتی همین فایل ویندوز هم رو هم نتونستم در ایکس پی ببینم.
من فقط نیاز دارم که روزی یه ساعت ارتباط اینها برقرار باشه با هم و بتونم با هر دو به نت وصل باشم اما الان اینطوری نمیشه در ایکس پی به نت وصل شد .چون خیلی تلاش کردم و نشد خواستم ببینم نرم افزاری چیزی هست که بشه باهاش اینترنت رو به ایکس پی هم رسوند یا نه؟ چون اگه باشه کارم راه میوفته و واسم کافیه اما اگه نیست میشه راهنمایی کنید که به صورت کاملا ساده توضیح بدید که چطور میتونم اینترنت رو به ایکس پی هم برسونم؟ ضمنا ارتباط دو تا دستگاه با کارت شبکه و کابل کراس هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید.من گشتم همینجا اما هر چی بود مال قبل از سال 86 بود که کاربردی واسم نداشته.

imdoimdo
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 22:03 عصر
البته یه اشتباه عجیب غریب کردم اونم اینکه همین الان چک کردم و دیدم که اون فایلی که تو ایکس پی دیده میشد مال خودش بود یعنی فایل های هفت هم تو ایکس پی دیده نمیشه.
کمک کنید لطفا کلا چی کار کنم.اصلا هفت 64 بیت امکان داره که با ایکس پی 32 بیت مرتبط بشه و اینترنت رو بینشون شیر کرد یا نه؟
حتما هر دو باید 64 یا 32 بیت باشن؟

reza_edu
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 22:47 عصر
سلام مودمت چیه فقت LAN رو ساپورت میکنه یا WLAN رو هم داره یکم از ساختار شبکه ایکه میخوای راه بنازی بگو تا بتونم بیشتر کمک کنم.
هردو PC به یه هاب وصل هستن یا اینکه رو یه PC دو کارت شبکه داری ؟ که از یکی اینترنت میگیری و از یکی دیگه میخوای اینتر نت رو share کنی ؟
یه نکته اینکه تو ویندوز7 برای اینکه بتونی پوشه های share شده رو ببینی باید تیک مربوط به کد کردن داده ها رو تو قسمت سکیوریتی برداری وگرنه نمیتونی ببینی . یا اینکه باید homegroup کنی که تو این حالت هم باید هردو ویندوز7 یا یکی ویندوز 7 و دیگری ویندوز سرور 2008 باشه.

اگه تا فردا صبر کردی یه عکس ازش میزارم چون خونه سون ندارم باید برم شرکت تا بزارم.

imdoimdo
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 06:09 صبح
مودمم سمفونی سفید هست که پارس آنلاین به همه میده.پشتش یه جا واسه لن و یه جا واسه یو اس بی داره فقط و من از لنش استفاده میکنم.
فکر نکنم وی لیلن داشته باشه البته نمیدونم این ویلن چی هست.
هر دو تا کارت شبکه تو یه سیستم هست که همون سیستم اصلی که اینترنت بهش وصل میشه که ویندوزش هفت 64 بیتی هست.
کلا اگه امکان داره یه بار ساده از اول توضیح میدین واسه اینکه فقط اینترنت رو بتونم به اون ایکس پی برسونم باید چی کار کنم؟ نیازی به شیر کردن فایل نیست و فقط میخوام نت رو هر دو باشه.
ممنون میشم کمک کنید.

reza_edu
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 11:49 صبح
سلام اگه رو سیستم اصلی (سرور ) دو کارت شبکه داری رو اونی که به اینترنت وصل هست کلیک راست کن و برو تو قسمت پراپرتی بعد مثل عکس زیر تیک رو فعال کن خود ICS این کار رو برات انجام میده.
http://up7.iranblog.com/images/d3j11ov4punt1sp1txs8.jpg

imdoimdo
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 15:30 عصر
ایم کارا رو قبلا کرده بودم اما نشد.

khalil-s
جمعه 01 مهر 1390, 15:34 عصر
دوست عزیز اگه فقط دنبال اینترنتی کافیه از پورت USB مودمت هم کار بکشی! یعنی خروجی LAN رو به یکی از کامپیوترها وصل کن و خروجی USB رو هم به اون یکی از کامپیوترت وصل کن البته برای شناسایی USB احتیاج به CD درایور اون مودم داری که باید روی کامپیوتر نصب کنی

acmacm
دوشنبه 07 اسفند 1391, 18:04 عصر
من مودم adsl دارم و به صورت معمولی باهاش به اینترنت وصل میشم یعنی با usb نیست و با کابل معمولی به کامپیوتر وصل هست.کامپیوتر اصلی ویندوز هفت هست و نسخه 64 بیتی.که بدون مشکل به نت وصل میشه اما کامپیوتر دوم ویندوز ایکس پی سرویس پک 3 هست که برای ایجاد ارتباط بینشون اسم ورک گروپ رو برای هر دو یه چیز گذاشتم و برای هر دو آی پی تعریف کردم و از این طریق پوشه ای که در ویندوز هفت رو شیر کرده بودم تونستم در ایکس پی ببینم اما مال ایکس پی در هفت دیده نمیشه.البته قبلش خیلی از راه ها ی دیگه رو رفتم که در همین نت پیدا کردم اما با اونها حتی همین فایل ویندوز هم رو هم نتونستم در ایکس پی ببینم.
من فقط نیاز دارم که روزی یه ساعت ارتباط اینها برقرار باشه با هم و بتونم با هر دو به نت وصل باشم اما الان اینطوری نمیشه در ایکس پی به نت وصل شد .چون خیلی تلاش کردم و نشد خواستم ببینم نرم افزاری چیزی هست که بشه باهاش اینترنت رو به ایکس پی هم رسوند یا نه؟ چون اگه باشه کارم راه میوفته و واسم کافیه اما اگه نیست میشه راهنمایی کنید که به صورت کاملا ساده توضیح بدید که چطور میتونم اینترنت رو به ایکس پی هم برسونم؟ ضمنا ارتباط دو تا دستگاه با کارت شبکه و کابل کراس هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید.من گشتم همینجا اما هر چی بود مال قبل از سال 86 بود که کاربردی واسم نداشته.

سلم خدمت دوستان منم دقیقا همچین مشکلی دارم مودمم ای دی اس ال هست 4تا هم پورت شبکه داره یه ویندوزم 8 یکی xp چطو باید اینترنتم به xp بدم؟ مرس