PDA

View Full Version : سوال: چطور میتونم قدرت تحلیلم رو افزایش دهم

oliya24
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 23:55 عصر
سلام و خسته نباشید
دوستان میدونید که تو برنامه نویسی قدرت تحلیل و پردازش یکی از چیزهای مهم است
ولی برخی دوستان به من میگن که تو قدرت تحلیلت تو برنامه نویسی خیلی کمه حالا سوال من اینه !!!!!من چطور میتونم قدرت تحلیلم رو تو برنامه نویسی افزایش بدم ببینید من میخوام قدرت تحلیل و خلاقیتم رو افزایش بدم
لطفا این جانب رو راهنمایی کنید
:لبخند:

minaforotan
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 21:46 عصر
فقط باید راه رو بشناسی. تحلیل یعنی اول باید بدونی از برنامت چی میخوای و قراره این برنامه چی کار کنه بعد بهترین راه و واسه رسیدن بهش رو پیدا کنی به کد نویسی ربطی نداره بخش مهم طراحی بانکه تمرین زیاد از همه بهتر جواب میده خوندن کتابم فایده زیادی نداره

mohammadriano
پنج شنبه 31 شهریور 1390, 23:43 عصر
من خودم یک زمان فکر می کردم که چرا تو دانشگاه به ما زبان C تحت برنامه ++Torbo C رو یاد می دهند بعدها با کار کردن با زبان بیسیک به این نتیجه رسیدم که اگر اول ویژوال بیسیک رو یاد می گرفتم دیگه به هیچ وجه نمی تونستم C رو یاد بگیرم.
در آخر یک نکته هم به ذهنم می رسه و اون اینکه همیشه لازم نیست روی تابع هایی که قبلا نوشته شد فکر کرد(مثل مبدل تاریخ میلادی به شمسی)چون قبلا نوشته شده و فکر کردن راجع به نوشتن این تابع شاید 2 هفته طول بکشه و ما رو از کامل کردن برنامه اصلی عقب بندازه.
و می شه با کپی کردن این تابع به ماژول از این مبدل استفاده کرد.
البته من هنوز هم این تابع رو بلد نیستم و دوست هم ندارم یاد بگیرم.

bzdesign
جمعه 01 مهر 1390, 00:15 صبح
سلام دوست عزیز. شما برای به انجام رسوندم یک پروژه ی نرم افزاری ،به 3 مرحله اساسی نیاز داری. 1-تحلیل 2-طراحی 3-پیاده سازی.
1تحلیل یعنی اینکه بتونی نیاز و کمی و کاستی های موجود رو که سبب ایجاد نیاز به تهیه ی سیستم نرم افراری میشن بتونی به یک سری کمیت دیداری تبدیل کنی. یعنی هر چیز دور و برت هست بتونی با واحد بیانش کن. مثلا نرم افزار مطب دکتر. شما باید به عنوان برنامه نویس توانایی تبدیل مشکلاتی که وجود دارند و سبب شدند که یک پزشک درخواست برای تهیه ی چنین سیستمی بده بتونی به زبان قابل فهم و عددی و واقعی تبدیل کنی تا تصویر درستی از نیازه به وجود اومده داشته باشی.
2 طراحی : کار یک طراح اینه که خوراکی رو که در مرحله ی قبل توسط تحلیلگر فراهم شده به زبان قابل فهم برای یک برنامه نویس تبدیل کنی. یعنی بتونی با استفاده از نموار er و امثال اینها ،مشکل موجود رو به زبان کامپیوتر برای تیم برنامه نویسیت بیان کنی تا برنامه نویست هم بتونه منظورتو درک کنه که شما به عنوان طراح چه چیزی میخوای ازش.
و مرحله آخر پیاده سازی که دیگه کار تیم برنامه نویسه ! بیاد داشته باش برای درست کردن یک سیتم نرم افزاری همیشه 1 ماه کار روی کاغذ و با قلم و فکر انجام میشه و فقط 1 هفته پشت کامپیوتر و با کد نویسی ! یک ضرب المثلی بین برنامه نویسا رایجه و اون اینه که هر چه زودتر کدنویسی رو شروع کنی ،دیر تر پروژت آماده میشه ! و این اهمیت کار تحلیلگر و طراح رو نشون میده. برنامه نوشتن هنر نیست. شما به عنوان مهندس باید توانایی ارائه سلوشن و یا راه حل رو داشته باشی برای حل مسئله. و الا برای ساخت 1 نرم افزار اینقدر کدنویس تو دنیا هست که نگو. هر کس کد بنویسه مهندس کامپیوتر نیست. این ایرادی هست که خیلی هامون داریم. شما اگه تحلیل قوی ای داشته باشی و بتونی برای ساخت یک سیتم سلوشن خوبی ارائه بدی اصلا میدونی کار کدنویسیشو بدی به برنامه سازای کره ای و یا هندی که با مبلغی بسیار منطقی در سریعترین وقت ممکن کد و پروژتو بهت تحویل میدن. پس سعی کن برای تحلیلگر شدن چشمت و میدان دیدت رو افزایش بدی و این میسر نیست جز با دقت در سیستم های موجود. و در حقیقت استفاده از تجربه ی افراد کار کشته. مثل تموم اساتید سایت برنامه نویس. همیشه باید فکر کنی ،که حتما واسه مشکل پیش اومده جوابی بسیار بهتر و دقیق تر از پاسخی که به ذهنت میرسه وجودداره و همش به دنبال تکامل باشی. روزی که یک برنامه نویس پیش خودش فک کنه که نرم افزاری رو که پارسال تحویل مشتری قبلیش داده کامل و بی عیبه و دیگه نیاز به به روز رسانی نداره ،اون روز روز مرگ اون برنامه نویسه.
دوست خوبم یه هدیه برات دارم و اون اینکه همیشه در حال طراحی هر سیستمی که هستی به این فک کن که سیستم کجا fail میکنه. کاملترین سیستم های جهان بالاخره یه جا fail میکنن و اون نقطه نقطه ریختن آبروت میتونه باشه. تنها سیستمی که fail نمیشه جهان هستیه. چون خدا برنامشو نوشته. پس تا به مشکل خوردی تو برنامه نویسی ازش کمک بخواه. همیشه قبل از طراحی سیستمت به نقطه failاش فک کن. همیشه. اگه میخوای همیشه برنده باشی و سیستمات بدون نقص باشن. این میشه یه تحلیل بی نقص.
در امان خدا