PDA

View Full Version : خطا یابی در php

esmahdi
جمعه 01 مهر 1390, 11:37 صبح
سلام
من یه کاربر تازه کار تو php هستم.
تو برنامه نویسی c++ مثلا خطاهای دستوری تو کامپایلر نشون داده می شن. تو DW این خطاهارو چه طوری می شه دید؟
ممنون

Unique
جمعه 01 مهر 1390, 12:34 عصر
توی php زماین که شما صفحه را فراخونی میکنید بسته به تنظیمات مقدار error_reporting در php.ini و همینطور تنظیمات display_errors خطاها یا warning ها یا Notice های دستورات شما نمایش داده میشه ، برای Development توصیه میشه از :

error_reporting = E_ALL | E_STRICT

استفاده کنید ولی خود من از :

error_reporting = E_ALL & ~E_DEPRECATED

استفاده میکنم ، اگه متوجه نمیشید توی خود php.ini توضیحات کامل داده توی سایت php.net هم میتونید توضیحات و Comment های بیشتری ببینید.

در ضمن تنظیم زیر هم فراموش نشه :

display_errors = On

راستی در مورد Dream Weaver هم تا حالا باهاش Bug گیری نکردم شما هم بهتره از همون Browser استفاده کنید ، در ضمن یک سری IDE هم مثل PHPEd و Zend وجود داره که خطاهای Syntax را قبل از اجرا نشون میده اما نمیشه انتظار زیادی ازشون داشت منظورم اینه یه موقع با Visual Studio یا Delphi مقایسشون نکنید که مثل مقایسه ژیان و بنز میشه !

esmahdi
جمعه 01 مهر 1390, 14:22 عصر
خیلی ممنون از پاسختون.
مقایسه ژیان و بنز :متعجب:؟
یعنی کلا IDE درست و حسابی برای php وجود نداره؟
آیا بهترین IDE موجود DW هست؟

Unique
شنبه 02 مهر 1390, 00:19 صبح
یعنی کلا IDE درست و حسابی برای php وجود نداره؟
درست و حسابی معنی نمیده ، اگه انتظارات شما در حد Visual Studio باشه خیر وجود نداره ! با PhpEd و Zend و RapidPHP کار کردم اما برگشتم سراغ Dream Weaver

آیا بهترین IDE موجود DW هست؟
راستش من Dream Weaver را یک IDE همه کاره میدونم اما یک IDE حرفه ای برای Programming نیست (به نظر من) ، جبهه دفاعی نمیگیرم ها ، خودم ازش استفاده میکنم چون Code Editor اش را خیلی دوست دارم و با محیطش خیلی حال میکنم ، بگذریم که مال macromedia فقید بود و دلیل خوب بودنش هم همونه و Adobe داره با اسمش بازی بازی میکنه !