PDA

View Full Version : سوال: روشن کردن کامپیوتر

just4froum
جمعه 01 مهر 1390, 13:34 عصر
با سلام :

به نظر دوستان آیا راهی با vb هست که کامپیوتری که Hibernate شده را با vb روسن کنیم ؟:متفکر::متفکر::متفکر:

با تشکر از همگی

setroyd
جمعه 01 مهر 1390, 15:15 عصر
دوست عزیز منظورت چیه ؟؟ hibernate یعنی خاموش موقت و شما به مانیتور دسترسی نداری پس نرم افزار شما چجوری میخواد روشن کنه !! فکر نکنم بشه زمان هم تعیین کرد که خودش اتوماتیک روشن بشه حالا اگه کدی داشتم برات میزارم .

MohammadGh2011
جمعه 01 مهر 1390, 15:44 عصر
سلام عليکم

فکر نکنم با ويژوال بيسيک بشه کامپيوتر رو روشن کرد من تاپيک هاي زيادي تو اين سايت ديدم که کلي روش بحث شده و آخرش هم بي نتيجه بوده.

موفق باشيد

just4froum
جمعه 01 مهر 1390, 17:05 عصر
از جناب MohammadGh2011 و جناب setroyd تشکر می کنم.

حق با شماست جناب setroyd من سوالمو بد مطرح کردم. منظورم اینکه مثلا با وی بی کاری کنیم کامپیوتر ساعت 9 hibernate شه و در ساعت 10 هم روشن شه.

بازم از همگی تشکر می کنم

djnew2009
جمعه 01 مهر 1390, 23:27 عصر
اون دیگه مربوط میشه به سطح سیستمی مسائل مربوط به بوت!

vbhamed
یک شنبه 03 مهر 1390, 12:20 عصر
سلام

اين كار به 3 راه شدني هست، البته تو اين 3 راه نياز نيست سيستم حتما Hibernate باشه، Shutdown هم باشه روشن ميشه

روش اول :
‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌1 - اولا بايد مادربرد همچين چيزي رو پشتيباني كنه يعني بتونه سر ساعت خاصي كه تو بايوس تنظيم ميشه روشن بشه كه بيشتر مادربردها اين گزينه رو دارن
‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 2 - برنامه شما بايد بتونه تنظيمات بايوس رو تغيير بده يعني ساعت روشن شدن رو تنظيم كنه، كه البته ويژوال بيسيك دسترسي مستقيم به اين كار نداره و شايد بشه از راه API پياده سازي كرد يا اينكه مثلا از يك نرم افزار تحت داس مثل زبان c يا اسمبلي تحت داس استفاده كرد (چون دسترسي مستقيم تري به سخت افزار دارن) و اون برنامه رو از درون ويژوال بيسيك فراخواني كرد

روش دوم :
‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ نرم افزاري به اسم Auto Power-on & Shut-down وجود داره كه كارش همينه البته در صورتي كه مادربرد پشتيباني كنه، مي‌تونيد از طريق ويژوال بيسيك اون نرم‌افزار رو اجرا كنيد و با فرستادن كليد با تابع SendKeys يا روشهاي ديگه به اون نرم‌افزار، تنظيمات مورد نظر رو انجام بديد و بعد بقيه كارها رو خودش انجام مي‌ده

روش سوم :
‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ اين روش مستلزم آشنايي با الكترونيك و ميكروكنترلر هست، در حدي كه بتونيد با پورت سريال كار كنيد و از اون خروجي بگيريد و با دادن ساعت روشن شدن به ميكروكنترلر از طريق ويژوال بيسيك، ميكرو سر ساعت يك رله رو قطع و وصل كنه، خروجي رله هم مثل كليد عمل مي‌كنه كه مي‌تونه به دكمه پاور متصل بشه يا از روشهاي ديگه كامپيوتر رو روشن كنه، خوبي اين روش اينه كه با هر كامپيوتر و هر مادر بردي كار مي‌كنه
شايد هم بتونيد از يك دانشجوي الكترونيك براي اين كار كمك بگيريد.

hamedmoayeri
یک شنبه 03 مهر 1390, 13:16 عصر
سلام.
این کار شدنیه. مادربردهای جدید قابلیت automatic boot-up رو دارند که شما به کمک API می تونید با اون در ارتباط باشید.یک روش دیگه استفاده از 'Wake on LAN' که از راه دور این امکان رو دارید که یک سیستم رو remote روشن کنید.

بد نیست یک نگاهی به این لینک بندازید.

http://www.vbforums.com/showthread.php?t=396217

just4froum
یک شنبه 03 مهر 1390, 21:28 عصر
با سلام به همگی

من در فرومی که آقای hamedmoayeri معرفی کردند سورسی رو دیدم که دقیقا همین کارو میکرد گفتم این جا هم بگذارم شاید کسی مثل من بهش نیازمند بشه

http://up9.iranblog.com/images/vw5x90l767yoyelzimh.zip

بازم از آقای hamedmoayeri تشکر می کنم .