PDA

View Full Version : سوال: بهترین راه حل برای دادن سطح دسترسی به کاربران در برنامه

nilmil_nil
جمعه 01 مهر 1390, 14:29 عصر
با سلام
آقا لطفا حذف نکنید
گشتم چیزی که بتونه کارمو راه بندازه پیدا نشد !
دوستان من می خوام تو برنامه واسه کاربران سطح دسترسی بذارم
به نظر شما بهترین الگوریتم چی می تونه باشه
من خودم قبلا واسه هر یوزر یه فیلد می گذاشتم و به صورت 0 و 1 واسه هر عمل ذخیره می کردم
یعنی واسه عملیات حدف - ویرایش-درج به ترتیب مثلاً 001 میگذاشتم که این به این منظوره که عملیات درج - ویرایش نمیشه انجام داد ولی حذف رو میشه
البته این یه مثال بود
بعد با یه تابع اینها رو از هم جدا می کردم
حالا می خواستم یه راه بهینه تر پیدا کنم به کمک شما دوستان

مرتضی تقدمی
جمعه 01 مهر 1390, 14:59 عصر
سلام
می تونین برای هر عملیات یک فیلد جدا در نظر بگیرید. با این روش شما اگر احیانا ایندکس عملیات توی اون رشته تغییر کرد برای تصحیحش کدها تو زحمت میافتید.
موفق باشید

nilmil_nil
جمعه 01 مهر 1390, 15:11 عصر
این کار خیلی زمان بر و مطمئناً بهینه نیست
چون اگه یه جدول دیگه اضاف بشه باید دوباره واسه اون جدول هم این فیلد ها رو اضافه کنی.
کسی نمیدونه جوملا چطور سطح دسترسی تعیین می کنه البته می دونم ربطی به این بخش نداره ولی میشه از اون ایده گرفت !

sanay_esh
جمعه 01 مهر 1390, 15:13 عصر
سلام
بهترین راه حلی که در این موضوع میشه پیشنهاد داد اینه که بتونی تمامی عملیاتی که در برنامه خودت هست رو در مجموعه های مستقل از هم در یک جدول درج کنی
از طرفی یک جدول دیگه برای نوع عملیاتی که باید روی هر بخش یا مجموعه میتونه اعمال بشه رو در جدولی مشابه به کاربرانی که وجود دارند یا به دسته کاربران اضافه میشوند نگهداری کنی
در آخر یک جدول هم برای لاگ عملیات داشته باشی که بتونی تمامی مشخصات لازم را در آن نگهداری کنی و این باعث میشه که از راه حل برای چندین پروژه و برای چندین بار استفاده بکنی
باز اگه بخوایی بیشتر توضیح بدم ...خبرم کن !

راستی اگه بخوای از قسمت آماده مثل جوملا استفاده بکنی جداولش رو بررسی بکن
ولی پیشنهاد میکنم حتما بخش member ship , role management را در برنامه نویس جستجو کن خیلی لینک و مطالب ارزشمند پیدا خواهی کرد ... کمی ماژولار فکر کنی راه حل خیلی ساده ای داره

nilmil_nil
جمعه 01 مهر 1390, 15:24 عصر
مرسی دوست عزیز این روشی که گفتی تا حدودی فهمیدم
ولی الگوریتمش یه خورده گنگ بود واسم
اگه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
به پیشنهادتون عمل می کنم و سرچ میکنم
در ضمن جدولای جوملا رو نگاه کردم و لی چیزی دستگیرم نشد
فیلدی ندیدم که سطح دسترسی رو نشون بده
اگه جدول خاصی هست ممنون میشم نام ببرید
با تشکر