PDA

View Full Version : سوال: دستور goto در vb.net

hamedvb.net
جمعه 01 مهر 1390, 19:40 عصر
بچه ها من اینجا به مشکل خوردم
Goto <line>8</line>

من دارم تو ویژوال استودیو 2008 با ویژوال بیسیک دات نت کد نویسی مییکنم ولی خطا میده و میگه بعد goto باید یک چیز دیگه باشه؟؟؟؟

کسی میتونه کمک کنه!!!

MohsenPS
جمعه 01 مهر 1390, 20:42 عصر
سلام؛
به عنوان مثال:

GoTo Line8
Line8:
MsgBox("OK")

مرتضی تقدمی
جمعه 01 مهر 1390, 23:09 عصر
سلام
سعی کنید از Goto تو برنامه و کدنویسی ها استفاده نکنید. یک برنامه نویس حرفه ای این کار رو نمی کنه.
موفق باشید

arash020
جمعه 01 مهر 1390, 23:10 عصر
سلام کد بالا یه اشکال اساسی داره البته با احترام

باید این شکل رعایت بشه:
مثلا وقتی نوشتی
goto barchasb
.
.
.
یاید قبل از خط برچسب که با دستور به اون خط پرش کردی بنویسی
exit sub
ابن باعث میشه که این تکه کد در هر حالت اتفاق نیفته...

موفق یاشید

hamedvb.net
جمعه 01 مهر 1390, 23:39 عصر
سلام
سعی کنید از Goto تو برنامه و کدنویسی ها استفاده نکنید. یک برنامه نویس حرفه ای این کار رو نمی کنه.
موفق باشید

پس بجاش چی استفاده میکنه؟

مرتضی تقدمی
جمعه 01 مهر 1390, 23:50 عصر
سلام
به هرحال اون به روال و نحوه کدنویسی برنامه بستگی داره. باید از کلاس, توابع و ... استفاده کرد. توی یک برنامه ساخت یافته از goto استفاده نمیشه و در ضمن با این کار خطایابی برنامه رو هم مشکل می کنید.
موفق باشید

omid-vbAuto
شنبه 02 مهر 1390, 20:36 عصر
سلام
به هرحال اون به روال و نحوه کدنویسی برنامه بستگی داره. باید از کلاس, توابع و ... استفاده کرد. توی یک برنامه ساخت یافته از goto استفاده نمیشه و در ضمن با این کار خطایابی برنامه رو هم مشکل می کنید.
موفق باشید

لایی هر کتابی رو باز کنی و یا هر مفاله ی مرتبط رو بخونین این مطلب رو گفته.بهتر بود دلیلش رو بگین تا بگین زیجهههههه دست نزنید.

با کمال احترام.

مرتضی تقدمی
شنبه 02 مهر 1390, 21:26 عصر
لایی هر کتابی رو باز کنی و یا هر مفاله ی مرتبط رو بخونین این مطلب رو گفته.بهتر بود دلیلش رو بگین تا بگین زیجهههههه دست نزنید.

با کمال احترام.

ممنون از لطفتون
من در همین حد می دونم. لای همون کتابها رو باز که کنید دلیلش رو باید نوشته باشن. فهمیدید می تونید اینجا هم بزارید.

Mani_rf
یک شنبه 03 مهر 1390, 11:24 صبح
ممنون از لطفتون
من در همین حد می دونم. لای همون کتابها رو باز که کنید دلیلش رو باید نوشته باشن. فهمیدید می تونید اینجا هم بزارید.

من هم خیلی جاها دیدیم که پیشنهاد می کنن از این کد استفاده نشه، معمولا پیشنهاد می کنند که از حلقه While استفاده بشه، اما هیچ جا ندیدم که دلیل آن را گفته باشند. من خودم از این کد در بعضی جاها استفاده می کنم، به نظرم استفاده از آن در بعضی جاها اجتناب ناپذیر است و کد مشابهی نیست که کار آن را انجام دهد. در هر صورت فکر میکنم که اگر استفاده از این کد مشکلی را در بر داشت تا الان مانند خیلی از کد ها مثل Set یا Rem که دیگر به آنها نیازی نیست از زبان ها حذف می شد، یا حتی در هنگام استفاده از آن هشداری از سوی کامپایلر یا IDE داده میشد.

مرتضی تقدمی
یک شنبه 03 مهر 1390, 12:14 عصر
من هم خیلی جاها دیدیم که پیشنهاد می کنن از این کد استفاده نشه، معمولا پیشنهاد می کنند که از حلقه While استفاده بشه، اما هیچ جا ندیدم که دلیل آن را گفته باشند. من خودم از این کد در بعضی جاها استفاده می کنم، به نظرم استفاده از آن در بعضی جاها اجتناب ناپذیر است و کد مشابهی نیست که کار آن را انجام دهد..

سلام
اما من تابحال توی هیچ کدوم از برنامه هام حتی یکبار هم از این GoTo استفاده نکردم. پس حتما راه حلی داره.

Mani_rf
یک شنبه 03 مهر 1390, 14:22 عصر
سلام
اما من تابحال توی هیچ کدوم از برنامه هام حتی یکبار هم از این GoTo استفاده نکردم. پس حتما راه حلی داره.

این که شما تا بحال از این کد استفاده نکردین، دلیل خوبی برای این که نیازی به استفاده از این کد وجود ندارد ؛ نیست.

برای مثال شما الگوریتم زیر را چگونه می خواهید بدون استفاده از Goto شبیه سازی کنید؟

1- نام یک فایل را از کاربر بگیر به مرحله 2 برو.
2- برسی کن که فایل در مسیر وجود دارد یاخیر.
3- اگر وجود داشت پیغامی به کاربر برای جایگزین شدن فایل با فایل جدید بده.
3-1 اگر پذیرفته شد به مرحله 4 برو.
3-2 اگر پذیرفته نشد به مرحله 1 باز گرد.
4- اطلاعات را در فایل ذخیره کن.

مرتضی تقدمی
یک شنبه 03 مهر 1390, 16:21 عصر
این که شما تا بحال از این کد استفاده نکردین، دلیل خوبی برای این که نیازی به استفاده از این کد وجود ندارد ؛ نیست.

برای مثال شما الگوریتم زیر را چگونه می خواهید بدون استفاده از Goto شبیه سازی کنید؟

1- نام یک فایل را از کاربر بگیر به مرحله 2 برو.
2- برسی کن که فایل در مسیر وجود دارد یاخیر.
3- اگر وجود داشت پیغامی به کاربر برای جایگزین شدن فایل با فایل جدید بده.
3-1 اگر پذیرفته شد به مرحله 4 برو.
3-2 اگر پذیرفته نشد به مرحله 1 باز گرد.
4- اطلاعات را در فایل ذخیره کن.

خب این الگوریتم به سادگی در محیط دات نت قابل حل است. اما منظور من از اینکه گفتم تابحال از goto استفاده نکردم این نبود که درکل نباید از آن استفاده کرد. منظورم این بود که میشه بجای استفاده از آن از روش های مناسب تری هم استفاده کرد. اما خب, در محیطهایی مانند زبان turbo c و اسمبلی بنا به اقتضا گاهی مجبور به استفاده از آن هستیم و من هم این رو قبول دارم.