PDA

View Full Version : سوال: استفاده از RSS چقدر به نفع یک وبسایت هست ؟

reza_edu
جمعه 01 مهر 1390, 22:17 عصر
سلام اول از مدیران معذرت میخوام اگه موضوع به این بخش مربوط نباشه . خود مدیران به بخش مورد نظرشون انتقال بدن.

خوب من چند وقتی هست که از سرویس RSS سایت ها استفاده میکنم و با وارد کردن آدرس مربوطه تو قسمت Google Reader اخبار سایت ها رو بصورت یک جا میخونم اینجوری دیگه هربار برای خوندن اخبار جدید وارد سایت مربوطه نمیشم ، خوب سوال من اینکه این مسئله برای یک سایت از نظر آمار بازدید خوب هست یا بد؟ چون منکه اون سایت نمیرم مگه آمار بازدید از سایت پائین نمیاد؟ یکم اگه ممکنه من رو روشن کنید ببینم اصلا قضیه این کار چجوریه از نظر برنامه نویسیش !اگه کسی بخواد تو سایتش از این امکان استفاده کنه باید کاره خواصی انجام بده یا نه ؟

mohsen6500
شنبه 02 مهر 1390, 08:37 صبح
با سلام
RSS خوب برای راحتی کاربارن هست که بدون رفتن به سایت مورد نظر وتلف کردن کلی وقت برای بالا امدن سایت
به سادگی میتونند که از جدیدترین اخبار سایت باخبر شوند.
اما چیزی که هست این که در این صفحه معمولا سر تیتر خبراهارو میذارند و کل خبر را باید با کلیک بر روی لینک بخونید
و از این نظر مجبور به بازدید از سایت هستید
درواقع توی این روزگار که مردم دنبال وقت هستند وجود یک RSS ضروری به نظر میرسه و از این لحاظ یک امتیاز محسوب میشه
برنامه نویس این صفحه هم خیلی دنگ و فنگ نداره واز یک سری کدهای xml استفاده میکند
که این کدهارا میتوان هم در صفحات php و هم در asp جای داد.
حالت کلی صفحه به این صورت است:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<rss version="2.0">

<channel>
<title>RSS Example</title>
<description>This is an example of an RSS feed</description>
<link>http://www.domain.com/link.htm</link>
<lastBuildDate>Mon, 28 Aug 2006 11:12:55 -0400 </lastBuildDate>
<pubDate>Tue, 29 Aug 2006 09:00:00 -0400</pubDate>

<item>
<title>Item Example</title>
<description>This is an example of an Item</description>
<link>http://www.domain.com/link.htm</link>
<guid isPermaLink="false"> 1102345</guid>
<pubDate>Tue, 29 Aug 2006 09:00:00 -0400</pubDate>
</item>

</channel>
</rss>

جزئیات بیشتر ... (http://www.rss-tools.com/rss-example.htm)

موفق باشید

reza_edu
شنبه 02 مهر 1390, 10:41 صبح
سلام ممنون از پاسخ شما دوست گرامی اما راجب مطلب زیر :

اما چیزی که هست این که در این صفحه معمولا سر تیتر خبراهارو میذارند و کل خبر را باید با کلیک بر روی لینک بخونید
فکر نکنم حداقل در ارتباط با Google Reader به این صورت باشه چون که کل پیغام رو با همراه تمامی عکس ها و لینک هاش برام نشون میده ؟!

alireza.stack
شنبه 16 مهر 1390, 16:13 عصر
دوست عزیز همیشه به خاطر داشته باشید که چیزی در گوگل قرار نمی گیرد مگر اینکه از آن برای تحلیل آمار سایتها استفاده می کنند. تعداد بازدیدکنندگان RSS و تعداد افراد ثبت نامی در خوراک (Feed) شما تاثیر بر رتبه ی سایت خواهد داشت از این نظر شک نکنید، اما چه مقدارش مشخص و مبرهن نیست.

reza_edu
دوشنبه 18 مهر 1390, 23:23 عصر
اصلا منبعی رو میشه معرفی کنید که این ابزارها به چه صورت مطلع میشن که کدام پست ها دیده شدن و کدام پست ها هنوز دیده نشده اند ؟
این اطلاعات کجا ذخیره میشن تو سایت ما ؟ یا تو گوگل ؟
اصلا یکی بیاد کلش رو توضیح بده من وشاید دیگر دوستان دوزاریمون بیفته. باتشکر.

alireza.stack
دوشنبه 25 مهر 1390, 15:36 عصر
باتهای(bot) گوگل ابتدا به سایت شما طی یک بازه ی زمانی سر می زنند و هر بار که یک ربات وارد سایت می شود اطلاعات جدید را از سایت استخراج می کند. جدید و یا قدیم بودن اطلاعات را می توانند با توجه به زمانی که خود گوگل آنها را ایندکس کرده است متوجه شود.

mehran_sh_t
دوشنبه 25 مهر 1390, 18:43 عصر
دوست عزیز همیشه به خاطر داشته باشید که چیزی در گوگل قرار نمی گیرد مگر اینکه از آن برای تحلیل آمار سایتها استفاده می کنند.
سرویسی که Reza_edu گفتن، سرویس reader هستش، برای مدیریت و دسترسی راحت rss ها، نه برای آمار اونها.

فکر نکنم حداقل در ارتباط با Google Reader به این صورت باشه چون که کل پیغام رو با همراه تمامی عکس ها و لینک هاش برام نشون میده ؟!
گوگل ریدر فقط اطلاعات موجود در rss ها رو نشون می ده. اگر می بینید که اطلاعات کامل هست، چون rss ها اینطور طراحی شدن.
می تونید rss یک سایت که خلاصه اخبار رو داره تو ریدر امتحان کنید.

hamiii
چهارشنبه 27 مهر 1390, 20:35 عصر
سایتهایی که فید مطالب رو در اختیار کاربرانشون قرار میدند افت زیادی در بازدید روزانه دارند.ولی معمولا بازدید زیاد برای سایتهایی که علاوه بر خدمات خودشون دنبال سوددهی از سایت هستند (نمایش تبلیغات) مهم نیست و زیاد نگران این مطلب نیستند،اندکی هم به نفعشون شده.چون:
1.معمولا صاحبان تبلیغات وقتی میخوان به یک سایت تبلیغ بدهند بیشتر به رنکینگ اون توجه میکنند نه بازدید
2.وبمسترهای زیادی امروزه تبلیغاتشون رو در فید مطالب قرار میدن،همان بازدید قبل رو خواهد داشت+محیط وبسایت هم خلوت تر خواهد بود.

reza_edu
چهارشنبه 27 مهر 1390, 23:34 عصر
بازم اینجا یه سوال برام پیش اومد . اگه با سیستم های CMS (مدیریت محتوا) کار کرده باشید مثلا میگن که نسخه 2.8 RSS این یعنی چی؟:عصبانی++: مثلا ورد پرس یا همین جوملای که من ارم باهاش کار میکنم . ورپن جدید که میاد (مثلا 1.7) میگه که از این امکانات استفاده کرده خوب میخوام بدونم اگه این یه نوع کامپوننت هست! کارش چیه اگه نه همون XML هست پس چرا براش ورپن میدن بیرون نکنه اینم مثل قضیه HTML ,2,5 از این حرف ها هست.

شاید بعضی از اطلاعاتم نادرست باشه شما ببخشید چون من بجای اینکه از HTML و CSS شروع کنم برم جلا دارم از CMS میرم به اون سمت :گیج: یه دفه ای شد نشد از پایه شروع کنم (البته یه چیزای هم بلدم تو دانشگاه هم بیکار نبودم)
با تشکر از دوستان که همراهی میکنن.