PDA

View Full Version : گذاشتن آیکون برای Menu در Microsoft Expression Blend4

IT Lover
جمعه 01 مهر 1390, 23:11 عصر
سلام.من یک تازه کارم و ازتون کمک می خوام.وقتی می خوام برای آیتم های Menuدر قسمت Propertiesنرم افزار Microsoft Expression Blend4آیکون انتخاب کنم می بینم که قسمت آیکون غیر فعال است و قابلیت دسترسی ندارد.مشکل چیست؟اگه بتونید کمکم کنید خیلی ممنون می شم چون کار واجبش دارم.
2.یه سوال دیگه:من می خوام به وسیله ی یک Buttonیک Window را باز کنم.وقتی مثل ویندوز فرم عمل می کنم متوجه اروری می شم که میگه این فضای نامی در این ویندو تعریف نشده.حالا چطوری باید این ویندو را در نیم اسپیس ویندو اصلی تعریف کنم.اگه کمک کنید خیلی ممنون می شم.
بای

water_lily_2012
یک شنبه 03 مهر 1390, 08:44 صبح
سلام دوست عزیز
شما آخر روز تعطیل این پست را ایجاد کرده اید. و شنبه هم که باز تعطیله دنبال جواب هستید.
خوب معلومه اساتید محترم شاید داخل سایت نبودند.

وگر نه مثلا آقا مهدی عزیز همیشه مشکلات من را حل کرده، هر وقت وارد سایت بشوند رد خور نداره سوالات ساده ای مثل این را بی جواب بگذارند.

جواب شما هم به این صورت هست:

<MenuItem Header="MenuItem">
<MenuItem Header="reza">
<MenuItem.Icon>
<Image Source="Picture.jpg" Width="20" Height="20" />
</MenuItem.Icon>
</MenuItem>
</MenuItem>

مهدی فرزاد
یک شنبه 03 مهر 1390, 08:47 صبح
سلام
اول یک نکته به شما دوست تازه وارد بگم اونم اینکه این بخش تعداد بازدید هاش کم هست و افرادی که به دیگران جواب میدن کمتر و اکثر کسایی که به این بخش سر میزنن در صدد یادگیری هستن تا جواب دادن و در پاسخ گویی شرکت نمیکنن و افرادی که پاسخ میدن هم شاید نتونن هر روز به سایت سر بزنن پس کمی برای دریافت پاسخ صبور باشید

برای دادن آیکون به MenuItem باید از طریق کد نویسی عمل کنید (توی blend هم گاهی کد نویسی نیاز هست )
<MenuItem Header="MenuItem">
<MenuItem.Icon>
<Image Source="1310535508_linux.png" Width="18"/>
</MenuItem.Icon>
</MenuItem>

وقتی تگ <Image> رو نوشتید میتونید تنظیمات Image رو از قسمت Properties هم انجام بدید

سئوال دوم شما واضح نیست .. چه کدی نوشتید؟ چه خطایی داده؟

water_lily_2012 (http://barnamenevis.org/member.php?113535-water_lily_2012) ببخشید هم زمان با شما پاسخ دادم

IT Lover
یک شنبه 03 مهر 1390, 14:07 عصر
از هردوی شما دوستان ممنونم و مشکل اولم حل شد.واقعا متشکرم.در مورد سوال دومم این کد رو می نویسم:
Window1 about=new Window1();
about.Showdialog;
البته خودتون می دونید دیگه که این پرانتز ها و سیمی کالن اونطرفه.من خودم یه پروژه ی دیگه رو دیدم که عین من عمل کرده بود ولی توی پروژه ی من عمل نمی کنه و به Namespaceگیر میده.اگه بازم متوجه نمیشید بگید چند تا اسکرین شات بذارم.ممنونم.بای

IT Lover
یک شنبه 03 مهر 1390, 14:32 عصر
ببخشید دوباره مزاحم شدم.من یه پوشه توی پروژه ایجهد کرده ام و تصاویرم رو در اون نگه داری می کنم.مگه نباید اسم اون عکس رو که توی پروژه به پوشه ام اضافه کردم رو بنویسم(مثلا:Download.png)؟وقتی می نویسم عمل نمی کنه و اصلا نمی شناسه.وقتی هم که می خواهم دستی عکس رو پس از اضافه کردن تگ وارد کنم وقتی کلید Newرا جلوی بخش iconمی زنم برام کلاس باز می کنه و اصلا فایل رو باز نمی کنه که عکس اضافه کنم.مشکل کجاست؟ببخشید آخه تازه کارم.ممنون بای

IT Lover
یک شنبه 03 مهر 1390, 15:01 عصر
این هم اسکرین شات هام:
این عکس قبل از کدنویسی است و می بینید که کلید غیرفعال است:
مشاهده (http://uploadfa.com/p2hi7hjnt1sh/Before_Pro.PNG)
این عکس پس از کدنویسی است و نشان دهنده ی فعال شدن کلید و تغییر نوشته ی عنوانش می باشید(عنوان کلید انتخاب آیکون:
مشاهده (http://uploadfa.com/5j18rhb4pw74/As_soon_as_pro.PNG)
این هم عکس باز شدن صفحه ی انتخاب آیکون پس از کلید بر روی کلید است ولی می بینید که جایی برای انتخاب تصاویر نیست:
مشاهده (http://uploadfa.com/mo0mgxlkjg0c/Click.PNG)
اگر هم به کد نویسی شک دارید این هم عکس نوشتن کدهاست:ببینید درسته یا نه؟فقط تغییر برای همه ی منوآیتم ها اعمال شده است:
مشاهده (http://uploadfa.com/o82gfi380b2s/Programming.PNG)

water_lily_2012
یک شنبه 03 مهر 1390, 15:58 عصر
اگر تصویر شما در پوشه Debug باشه فقط اسم فایل و پسوند را بنویسید ولی اگر در پوشه دیگر هست باید نام آنرا هم بنویسید.

من هم سوال دوم شما را متوجه نشدم. نام پنجره ای که قرار هست باز بشه چیه؟ Window1

IT Lover
یک شنبه 03 مهر 1390, 20:37 عصر
فرض کنیم که نام پنجره ای که می خواهد باز شود Window1است.در ضمن عکس های من در پوشه ی Debug است!بازم از کمکتون ممنونم!

water_lily_2012
دوشنبه 04 مهر 1390, 22:52 عصر
آخر راه شما درسته. شاید مشکل از جایی دیگر هست
لطفا برنامه خودتون را بگذارید تا بررسی کنم.

hamidreza.m
چهارشنبه 06 مهر 1390, 16:26 عصر
برنامه را بذارید تا چک کنیم . احتمالا مشکل شما در آدرس دهی است . آخه به روش های مختلف میشه از یه عکس در برنامه استفاده کرد, اگه سورس را بذارید مشکل را بهتون میگم

IT Lover
چهارشنبه 06 مهر 1390, 21:33 عصر
سلام.از لطف همه ممنون!اينم پرو»ه ام.فقط اگه ميشه هردو مورد رو كمك كنيد ممنون ميشم!
دانلود (http://www.mediafire.com/?cvza55u01vqw3zy)

hamidreza.m
پنج شنبه 07 مهر 1390, 15:35 عصر
چرا پسوورد فایلتون را نذاشتید ! یا پسوورد نذارید که بهتره و یا اگه میذارید لطفا بگید چیه ؟!!!!!

IT Lover
جمعه 08 مهر 1390, 00:42 صبح
ببخشيد يادم رفته بود.ولي اگه دقت كرده باشيد تمام پسوورد هاي توي اين سايت www.barnamenevis.orgهستش!

hamidreza.m
دوشنبه 11 مهر 1390, 22:29 عصر
برای گذاشتن عکس در برنامتون میتونید دو تا کار را بکنید یکی این که عکس هایی را که میخواهید در برنامتون استفاده کنید همیشه با فایل exe برنامه همراه داشته باشید و در برنامه از اون های استفاده کنید و راه دیگه این که میتونید عکس هاتون را در برنامه جا بدید و به اصطلاح اون ها را Embed کنید . بستگی به خودتون داره ! اگه عکس ها را در برنامه جا بدید حجم فایل exe شما زیاد خواهد شد ولی دیگه نیازی نخواهید داشت که اون ها را همه جا با فایل exe همراه داشته باشید,خلاصه این که اختیاریه :لبخندساده:

من دو تا راه را توضیح میدم :

راه اولی --> همراه داشتن عکس ها {

در ویژوال استادیو :
در خارج از نرم یه پوشه درست میکنید عکس هاتون را میریزید داخلش و سپس در داخل ویژوال استادیو در Properties شیئ image تون کنار خاصیت Source دکمه ی ... را میزنید و سپس دکمه ی Add را میزنید و بعد عکستون را که در پوشه ی Debug پروژه قرار داره Add میکنید و بعد اون عکس برای Image تون انتخاب میشه

در Blend :

در بلند هم باید دکمه ی ... را در کنار خاصیت Source شیئ Image بزنید سپس عکستون را در هر جایی هست انتخاب کنید ( نیازی نیست مانند ویژوال استادیو خودتون پوشه بسازید ) بعدش اگه حجم عکستون از 250 کیلوبایت بیشتر باشه یه پیام بهتون نمایش داده میشه ( اگه حجم عکس کم تر از 250 کیلوبایت بود بهتره Embed کنید ) که میگه حجم عکس شما از 250 کیلوبایت بیشتره آیا میخواهید به جای Embed کردن اون را همراه با فایل exe داشته باشید اگه Yes را بزنید خود Blend همه ی کار ها را میکنه و عکس را در کنار فایل exe تون میسازه . برای این که خودتون پوشه بندی کنید باید به جای Set کردن Source شئی Image خودتون در پنجره ی Projects محیط بلند روی نام پروژتون راست کلیک کنید و Add New Folder را بزنید و فولدر بندی کنید و بعد روی فولدرتون راست کلیک کنید و Add Existing item را بزنید و سپس پنجره گفته شده نمایش داده میشه و کار ها را میکنید و برای Set کردن Source شئی image تون باید از عکس های موجود عکس مورد نظرتون را انتخاب کنید.

نکته : این ها را با کد نویسی هم میشه انجام داد ولی من دیدم زیاد میشه نگفتم

نکته: تنظیمات پیشفرض بلند نمایش دادن پیغام آیا میخواهید Embed کنید یا خیر , برای فایل هایی با حجم بیشتر 250 کیلوبایت است و میشه تغییر داد . اگه خواستید بگید براتون توضیح بدم

}

راه دوم که پیش نهاد میشه از این راه استفاده کنید {

درج کردن عکس در برنامه :

در Blend :

دقیقا کارهایی را میکنید که برای همراه کردن عکس در برنامه نیاز بود انجام بدهید ولی به جای زدن Yes در پیغام نمایش داده شده باید No را بزنید تا عکس Embed بشه .

در ویژوال استادیو :

باید عکستون را در Solution Explorer به پروژه اضافه کنید . برای این کار روی فایلی که ایجاد کرده اید و یا نام پروژه راست کلیک کنید سپس Add و سپس Add Existing Item را بزنید و بعد عکس خود را انتخاب کنید . بعد شیئ image مورد نظر را انتخاب کنید و در کنار خاصیت Source آن کلید ... را بزنید و عکس وارد کرده را انتخاب کنید.

}

اگه خواستید بگید تا نحوه ی انجام این کار ها را با کد هم براتون بگم