PDA

View Full Version : سوال: امکان برنامه نویسی به زبان سی شارپ توسط کاربر نرم افزار

mohammad diba
شنبه 02 مهر 1390, 09:39 صبح
سلام بر دوستان و بزرگوران
سوالی که واسه من پیش اومده اینه که من یه نرم افزار حقوق و دستمزد دارم که 70 جای مختلف از آن دارن استفاده می کنن همون طور که می دوینم قوانین پرداخت حقوق در سازمانهای مختلف متفاوت است من می خوام تویه برنامه خودم این امکان رو به کاربر بدم که مثل stimul report خودش کلاس محاسبه حقوق رو بازکن تغییر بده ، ذخیره کنه و حقوق رو محاسبه کنه این روش امکان پذیر هست ؟
لطفا راهنماییم کنید. مرسی

bozhmehrani
شنبه 02 مهر 1390, 13:52 عصر
سلام
این سوالت منو یاده روش کار code Genarator انداخت .
روش کارش اینه که یه فایل متنی Txtایجاد میکنه بعد توش کدهای سی شارپو می نویسه و در آخر اونو با پسوند cs(سیشارپ)در محل مناسب جایی که قراره ازش استفاده بشه saveمیکنه .
شما هم میتونی همین کارو بکنی.کلاس رو برای کاربر به صورت فایل متنی باز کنی . کاربر تعغیراتشو بده و اونو دوباره با پسونده مشخصه در همون محل ذخیره کنی.
البته باید روش کار بشه که....

mohammad diba
شنبه 02 مهر 1390, 17:05 عصر
خوب این روشه خوبه ولی این کد چه جوری کامپایل بشه؟

Nima NT
شنبه 02 مهر 1390, 17:08 عصر
دنبال کامپوننت های Sripter بگردید ، برخی کامپوننت ها وجود دارن که امکان کامپایل کد به صورت Runtime رو در اختیار کاربر قرار میدن ولی باید توجه داشته باشید که این ابزارها هم توانایی 100% ندارن و ممکنه بعضی از کدها رو نتونن کامپایل کنن.

Esmail Solhkhah
شنبه 02 مهر 1390, 17:12 عصر
یه Namescace داریم بنام CodeDom که شما میتونید با استفاده از امکانات داخلی اون کد رو در زمان اجرا کامپایل کنید

توضیحات کامل در لینک زیر

http://www.dotnettips.info/2009/09/blog-post_16.html

موفق باشید.

Arash_janusV3
شنبه 02 مهر 1390, 18:13 عصر
سلام بر دوستان و بزرگوران
سوالی که واسه من پیش اومده اینه که من یه نرم افزار حقوق و دستمزد دارم که 70 جای مختلف از آن دارن استفاده می کنن همون طور که می دوینم قوانین پرداخت حقوق در سازمانهای مختلف متفاوت است من می خوام تویه برنامه خودم این امکان رو به کاربر بدم که مثل stimul report خودش کلاس محاسبه حقوق رو بازکن تغییر بده ، ذخیره کنه و حقوق رو محاسبه کنه این روش امکان پذیر هست ؟
لطفا راهنماییم کنید. مرسی

با سلام
به نظر من این طرح اصلا اصولی نیست و برخلاف اصول و پایه یک نرم افزار خوب و بدون ایراد هست
با این روش شما به خریدار ثابت می کنید که برنامه تون دارای عیب هایی است و یا بهتر بگم طرحتون دارای عیب بزرگی است
برای حل این روش باید راه دیگه ای اندیشید
یکیش رو می گم
در حقوق و دستمزد بر اساس هر سال مالی مجددا برنامه یک یک سال مالی ایجاد می کنه
در برنامه باید طریقه فرمول نویسی باشه و بر اساس هر سال مالی بشه مجددا فرمول نویسی کرد و اصولا در table ذخیره می شه و حتی اصلاح هم می شه که از همه مهم تره
موفق باشید

mohammad diba
شنبه 02 مهر 1390, 18:39 عصر
با سلام
به نظر من این طرح اصلا اصولی نیست و برخلاف اصول و پایه یک نرم افزار خوب و بدون ایراد هست
با این روش شما به خریدار ثابت می کنید که برنامه تون دارای عیب هایی است و یا بهتر بگم طرحتون دارای عیب بزرگی است
برای حل این روش باید راه دیگه ای اندیشید
یکیش رو می گم
در حقوق و دستمزد بر اساس هر سال مالی مجددا برنامه یک یک سال مالی ایجاد می کنه
در برنامه باید طریقه فرمول نویسی باشه و بر اساس هر سال مالی بشه مجددا فرمول نویسی کرد و اصولا در table ذخیره می شه و حتی اصلاح هم می شه که از همه مهم تره
موفق باشید
دوست عزیز این کار امکان پذیر نیست قوانین در کشور ما در برخی مواقع تابع مکان نیز هست مثلا مناطق محروم کاملا متفاوت هست.
تازه خود مناطق محروم هم با هم متفاوتند و هیچ الگوریتمی نداره
هرچه قدر هم برنامه رو پارامتری کنی بازم نمیشه

Arash_janusV3
شنبه 02 مهر 1390, 18:49 عصر
من هم منظورم همینه که فرمول نویسی دست خود کاربر باشه
در یک فرم مجزا با علائم جمع و تفریق و ...
روش یه کم فکر کنید می شه

ahrimaneahurai
شنبه 02 مهر 1390, 19:18 عصر
آرش درست میگه.
توی یه برنامه حقوق و دست مزد بود که بسته به نوع مکان کار و سال و نوع کارمنداش این محاسبات که شامل بیمه و اضافات و کسورات و حق فرزند و مسکن و ... که هر سال عوض می شد. برای همین ماهم همین کار رو کردیم. یک فرم با کلی امکانات ضرب و جمع و تقسیم اینا. بهترین راه این هست. اگر هم می تونی و مطمینی که به اینترنت دسترسی دارن می تونی از طریق وب براش آپدیت کنی. اما بازم میگم روش اول بهتره