PDA

View Full Version : سوال: ایجاد جداول نامتفارن و سفارشی و چاپ آنها

hmdhamed
شنبه 02 مهر 1390, 10:06 صبح
سلام

من دارم یه اتوماسیون مینویسم و نیاز دارم چند تا سند رو بعد از پر شدن از طریق جداول مختلف DB اول نمایش بدم و بعد چاپ کنم.نمونه یکی از سند ها رو هم گذاشتم که یه جدول نامتقارن هست نه مثل datagridview. حالا سوالم اینه چطور میشه همچین چیزی - تو vs 2010 c# windows form - ایجاد کرد. اگه فقط ظاهرش هم باشه میتونم اطلاعات رو با textbox های جداگانه توش قرار بدم. خودم راهی که به نظرم رسید قرار دادن عکس زیر textbox هاست ولی به نظرم خیلی راه منطقی نیست. در ضمن دوباره بگم این فرم باید در آخر کار پرینت بشه و اگه دوستان در این زمینه و پرینت روی A4 و حالت landscape هم میتونن راهنمایی کنن لطفا کمک کنن.
اگه با crystalreports هم میشه راهنمایی کنید.

و سوال دیگه اینکه اگه تحت وب پیاده سازی بشه با table یا div میشه پرینتشو سفارشی کرد مثلا در سایز A4 و landscape ؟
75686

مرتضی تقدمی
شنبه 02 مهر 1390, 10:13 صبح
سلام
خب شما این کار رو توی کریستال ریپورت انجام بدید.
موفق باشید

mohammad diba
شنبه 02 مهر 1390, 10:33 صبح
من فکر کنم با کریستال سخته از stimul استفاده کن

hmdhamed
شنبه 02 مهر 1390, 10:50 صبح
ممنون دوست عزیز اگه لینک دانلود و لینک کتاب یا آموزشش رو هم بذاری خیلی لطف کردی. ممنون

hmdhamed
شنبه 02 مهر 1390, 11:18 صبح
این آدرس یه نمونه هست که تقریبا مثل چیزیه که میخوام http://web.stimulsoft.com/?reportname=CrossTabWithTwoSummaries

seven7777777
شنبه 02 مهر 1390, 11:27 صبح
دوست عزیز تعداد ردیف ها در گزارش بالا ثابته یعنی اون ده ردیف همیشه ده تاس و اون 4 تام همیشه 4 تا .
اگه اینجوریه ، این جدول رو به راحتی می تونید هم با datagridview نمایش بدید و هم با کریستال چاپ کنید ( یا هر reporter دیگه )

موفق باشی

seven7777777
شنبه 02 مهر 1390, 11:58 صبح
خوب ، ثابته یا نه ؟

مرتضی تقدمی
شنبه 02 مهر 1390, 12:00 عصر
دوست عزیز تعداد ردیف ها در گزارش بالا ثابته یعنی اون ده ردیف همیشه ده تاس و اون 4 تام همیشه 4 تا .
اگه اینجوریه ، این جدول رو به راحتی می تونید هم با datagridview نمایش بدید و هم با کریستال چاپ کنید ( یا هر reporter دیگه )

موفق باشی

فکر نمی کنم توی دیتاگرید طراحی بشه. چون همونطور که میبینید ردیف ها و ستون ها ترتیب و چینش منظمی ندارن. بهتره از همون ریپورترها استفاده بشه.
موفق باشید

faravaghi
شنبه 02 مهر 1390, 12:15 عصر
سلام دوست عزیز،
اگه میتونی تاحدودی با VB کار کنی یک نمونه برات میزارم که همین کار رو با DataGridView کرده.
فکر کنم از همین سایت گرفتم. گفتم شاید بدردت بخوره.
یا حق

seven7777777
شنبه 02 مهر 1390, 12:17 عصر
ببخشید ، من اشتباها دیتاگرید رو گفتم . می خواستم بگم TableLayoutPanel ، به خاطر همین پرسیدم ثابته یا نه !!!
ایشون به نظر میرسه دوتا بحث دارن . یکی بحث نمایش در داخل برنامس و یکی بحث داشتن یک گزارش چاپی .
برای داخل برنامه میشه از TLP استفاده کرد . چون خاصیت Rowspan و Colspan اون باعث میشه بشه هر شکل جدولی که خواستیم رو بسازیم . یه نمونه گذاشتم .
75693

hmdhamed
شنبه 02 مهر 1390, 12:59 عصر
فکر نمی کنم توی دیتاگرید طراحی بشه. چون همونطور که میبینید ردیف ها و ستون ها ترتیب و چینش منظمی ندارن. بهتره از همون ریپورترها استفاده بشه.
موفق باشید
درسته اول هم گفتم با datagridview مشکل داره چون متقارن نیست و تعداد هم همونطور که معلومه ثابته و در صورتی که کمتر باشه خط های سند باید خالی گذاشته بشه. بیشتر بشه هم خوب یه سند دیگه میشه.

hmdhamed
شنبه 02 مهر 1390, 14:01 عصر
ببخشید ، من اشتباها دیتاگرید رو گفتم . می خواستم بگم TableLayoutPanel ، به خاطر همین پرسیدم ثابته یا نه !!!
ایشون به نظر میرسه دوتا بحث دارن . یکی بحث نمایش در داخل برنامس و یکی بحث داشتن یک گزارش چاپی .
برای داخل برنامه میشه از TLP استفاده کرد . چون خاصیت Rowspan و Colspan اون باعث میشه بشه هر شکل جدولی که خواستیم رو بسازیم . یه نمونه گذاشتم .
75693
ممنون فکر میکنم با توجه به این شکلی که گذاشتید مشکل بتونم سندم رو تو برنامه نشون بدم