PDA

View Full Version : حذف تگهای اضافه در htmlArea

rahami
دوشنبه 25 مهر 1384, 20:06 عصر
سلام
می دانید که وقتی توسط یک ادیتور مثل HtmlArea متنی را وارد دیتابیس می کنیم معمولا آن را کمی قالب بندی هم میکنیم که خود باعث وارد شدن یکسری تگ های html در متن نهایی می گردد. مخصوصاً اگر از برنامه ورد (Word) کپی پیست کرده باشیم که در این حالت فقط در اول متن چیزی در حدود چند ده کاراکتر مربوط به تگها می شود.
مابین متون هم که جای خود دارد.
در این موارد برای از بین بردن تگهایی که حذف آنها ضرری به قالب بندی متن نمی زند چکار کنیم؟منظور بیشتر همان تگهای ناشی از انتقال از ورد است.
متشکرم

brida_kh
سه شنبه 26 مهر 1384, 09:27 صبح
با سلام . میتونید از این کد استفاده کنید البته من برای ریختن اطلاعات در lable جواب گرفتم
Server.htmldecode(datareader)

rahami
سه شنبه 26 مهر 1384, 09:37 صبح
میتونید از این کد استفاده کنید البته من برای ریختن اطلاعات در lable جواب گرفتم
Server.htmldecode(datareader)

ببخشید. متوجه نشدم. مثلا اگر ما از یک TextBox برای گرفتن متن استفاده کنیم چی کار باید کنیم؟

brida_kh
سه شنبه 26 مهر 1384, 10:29 صبح
lable1.Text=Server.HtmlDecode(sdr["coment"].ToString());متن همینطوری باید ذخیره بشه اما موقع دریافت و نشان دادن روی صفحه باید کدهای اضافی رو حذف کنیم . درسته؟ اس دی آر اسم دیتاردر مون هستش

ealireza
سه شنبه 26 مهر 1384, 20:35 عصر
فکر نمیکنم این روش کار کنه ...

دوست عزیز بعضی از ادیتور ها مانند CuteSoft Editor این امکان رو میدن که تگ های اضافی بصورت Client Side حذف میشوند ...

متد HtmlDecode کارایی نخواهد داشت ...

پدرخوانده
جمعه 20 آبان 1384, 21:53 عصر
من در یکی از سایتها از این برنامه(HTMLAREA) استفاده کردم (البته با قدری تغییرات (فارسی کردن، تنظیم قسمتهای مربوط به اضافه کردن عکس (جهت آپلود مستقیم در سرور) و .....) ولی پس از مدتها به این مشکل دوستمون (به هنگام فراخوانی فایل از ورد به داخل محیط برنامه باعث ایجاد فاصله بین سطرها و دردسرهای دیگه) مبتلا شدم
بعد برنامه FCKEDITOR را دیدم (البته فارسی شده اش) دیدم خیلی جالبه و برای اینکار (فراخوانی اطلاعات فایل ورد از حافظه) یک آیکون خاص گذاشته که به هنگام استفاده از آن دیگر این مشکل ایجاد نمی شود
به علت تغییراتی در که برنامه HTMLAREA دادم دیگه تمایل ندارم که سراغ ادیتور دیگه ای برم می خواستم بدون امکان قرار دادن این آیتم (فراخوانی اطلاعات ورد از حافظه در داخل محیط HTMLAREA) در برنامه وجود دارد؟

با تشکر