PDA

View Full Version : ایجاد اعداد n رقمی.

Sadjad Sharifian
دوشنبه 25 مهر 1384, 20:16 عصر
سلام !
من اینجا کلی جدیدم....همین الآن الآن عضو شدم و کلی خوشحالم که همچین جایی رو پیدا کردم!! واقعا کلی با محتوی بودن همه پستها!!
حالا منم به عنوان یه عضو مبتدی بپذیرین دیگه ...
یه سوال هم دارم ...این چند خط به تعداد عددی که در TextBox بنویسید x عدد n رقمی تولید میکنه :

dim a,b,c as integer
a = 1
b = textbox1.text
for c = 0 to b
a = a * 10
next
for c = 0 to b - 1
listbox1.items.add(c)
next
خب اینطوری اعداد به این صورت تولید میشن : 1 و 2 و 3 و ..... مثلا برای عدد 2 در textbox تا 99!!
بسیار خوب!!! حالا چیزی که من میخوام اینه که مثلا بازم برای عدد 2 در textbox اعداد به این صورت نوشته بشن : 01 و 02 و 03 و تا 99!! و اینبار برای عدد 3 در textbox به این صورت : 001 و 002 و .... و 010 و 011 و .... تا 999!!!!
هر چی سعی کردم به نتیجه ای نرسیدم!!! به نظر شما چه باید کرد؟!
مرسی.
یا علی.

vbapr2005
سه شنبه 26 مهر 1384, 07:42 صبح
سلام. من به عنوان هیچ کاره ی سایت بهت تبریک می گم :لبخندساده

فکر می کردم از Format بشه استفاده کرد اما من باهاش نتونستم کاری بکنم. اما فکر می کنم که بشه

Dim a As String
Select Case a.Length
Case 1
a = "00" & a
Case 2
a = "0" & a
Case Else
Me.Text = a
End Select
ListBox.Items.Add(a)
به راحتی می تونی اینو تعمیم بدی برای حالت کلی
راستی اگه دیگه خواستی کد بنویسی، اول تو VB کدت رو می نویسی بعدش کپی پیست می کنی اینجا بعد تمام قسمت های کد رو انتخاب می کنی(منظورم Select هستش) بعدش دکمه ای که علامت # داره رو می زنی. بعد به صورت کد درمیاد. همونجوری که من نوشتم :لبخندساده

habedijoo
سه شنبه 26 مهر 1384, 08:33 صبح
سلام

از تابع Format استفاده کنی مشکلت حل میشه . کار تابع فرمت همینه دیگه .

Sadjad Sharifian
سه شنبه 26 مهر 1384, 09:19 صبح
سلام!! دوستان خوب vbapr2005 عزیز و جناب habedijoo بسیار ممنون از اینکه جواب دادید..
در مورد Select Case : کار شدنیه ولی به نظر شخص بیسواد خودم زیاد منطقی نمیاد که که بخوایم تعمیمش بدیم برای n عدد x رقمی!! متوجهین که چی میگم؟! در رابطه با تابع Format هنوز که کاری از دستم بر نیومده ولی به محض اینکه موفق بشم حتما اینجا مینویسم که احیانا اگه برای کس دیگه ای هم جالب بود استفاده کنن دوستان..
بازم کلی ممنونم بابت جوابها! مرسی.
یا علی.

Sadjad Sharifian
سه شنبه 26 مهر 1384, 18:33 عصر
سلام دوستان!! از راهنمایی همه دوستن ممنونم!
خودم موفق شدم بواسطه راهنمایی دوستمون که فرمودند از تابع Format استفاده کنم یه کارایی بکنم که عرض میکنم :

Dim a, b, c As Integer
Dim z As String 'The String Used In "Format" Function!
a = 1
b = TextBox1.Text
z = "0"
For c = 1 To b
a = a * 10
Next
For c = 1 To b - 1 'The Loop Adds n Zeroes To The String _
z = z & "0" '_ & n Is The Number, Written In TextBox!
Next
For c = 0 To a - 1
ListBox1.Items.Add(Format(c, z).ToString)
Next
باز هم اگه احیانا راه بهتری در نظر دارین دریغ نفرمایید!
یا علی.