PDA

View Full Version : تشخیص خطای برنامه

babak869
دوشنبه 25 مهر 1384, 20:29 عصر
با سلام
من مشغول نوشتن یه برنامه برای یک شرکت هستم.تمام قسمتها رو انجام دادم اما وقتی یه صفحه جدید برای گزارش اضافه کردم وقتی برنامه رو در دلفی اجرا میکنم این خطا رو نشون میده و باید چند بار F9 بزنم تا اجرا بشه.در ضمن من از Quieck Report استفاه میکنم.از دوستان کسی میدونه چرا اینطور میشه و کلا این خطا مربوط به چیه؟ و من الان باید چکار کنم؟
بسیار متشکرم
موفق باشید

Naficy
سه شنبه 26 مهر 1384, 05:42 صبح
لطف کنید پیغام خطایی رو که قبل از آوردن این صفحه می نویسه، بذارین.
ضمنا بهتره برین توی منوی Tools ، گزینه Debugger Options ، تب Exceptions و گزینه Stop on Delphi Exception را تیک بزنید.

babak869
سه شنبه 26 مهر 1384, 09:38 صبح
سلام
قبلش هیچ خطایی نمیده و من تا برنامه رو اجرا میکنم این صفحه میاد و باید چند بار F9 رو بزنم تا برنامه بالا بیاد البته زمانی که EXE برنامه رو اجرا می کنم هیچ پیغام خطایی نمی ده ولی تا در دلفی اونو اجرا می کنم اینطور میشه.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

mzjahromi
سه شنبه 26 مهر 1384, 09:52 صبح
من به نظرم یه Break Point هائی تو برنامه گذاشتی . حالا یا برنداشتی یا برداشته نشده دلفی ات رو Restart کردی؟

Naficy
چهارشنبه 27 مهر 1384, 09:36 صبح
یکبار دیگه برنامه رو اجرا کنید. و وقتی این پنجره آمد، اول به بالا اسکرولش کنین بعد عکسش رو بفرستین. (اگر دقت کنید یک فلش سبز در این دیالوگ می بینید، طوری صفحه را اسکرول کنید که این فلش در پایین قرار گیرد نه در بالا. تا بتوانیم دستورات بالاتر از این فلش رو ببینیم)

ضمنا، بد نیست برنامه رو با زدن کلید F7 اجرا کنید. و همینطور ادامه دهید تا این پنجره ظاهر شود. سپس بیبنید روی چه خطی از کد برنامه شما این پنجره ظاهر می شود.

این کارها رو بکنید و خبر بدهید.