PDA

View Full Version : سوال: مشکل در installsheild و اسکین alpha control

persianboy_333
شنبه 02 مهر 1390, 21:54 عصر
با سلام خدمت دوستان

من یه پروژه دلفی نوشتم الان هم با insatllsheild اجراییش رو ساختم ولی وقتی تو یه سیستم دیگه میخوام نصبش کنم skin فرم هام اوناییه نیست که با alpha control انتخاب کردم مشکل کجاست؟؟ ممنون میشم کمکم کنید.ویندوز خودم 7 و اونی که امتحان کردم xp بود.

با تشکر:بوس:

persianboy_333
شنبه 02 مهر 1390, 21:55 عصر
با سلام خدمت دوستان

من یه پروژه دلفی نوشتم الان هم با insatllsheild اجراییش رو ساختم ولی وقتی تو یه سیستم دیگه میخوام نصبش کنم skin فرم هام اوناییه نیست که با alpha control انتخاب کردم مشکل کجاست؟؟ ممنون میشم کمکم کنید.ویندوز خودم 7 و اونی که امتحان کردم xp بود.

من پوشه alpha control رو ریختم تو پوشه lib و آدرس اسکین(skindirectory) هم چون ویندوزم 64 بیتی اینه :
C:\Program Files (x86)\Borland\Delphi7\AlphaControls.2009.v6.21.Ful l.Source.Delphi7,11,12.CBuilder6,11,12.ccrun.51796 5\Skins

آخه یه جا خوندم بهتره تو پوشه lib باشه. alpha control رو کجا بذارم بهتره؟
تو installsheild احتیاجی نداره من این پوشه رو بهش معرفی کنم؟
البته SLableFX که یکی از اجزای alpha aditional هستش کار میکنه مشکل من الان فقط اسکین برنامه هستش.

با تشکر:بوس:

BORHAN TEC
شنبه 02 مهر 1390, 22:31 عصر
و نه skin فرم هام اوناییه که با alpha control انتخاب کردم مشکل کجاست؟؟
شما موقعی که با Alpha Control کار می کنید دایرکتوری مربوط به اسکین ها را مشخص می کنید. در این مرحله شما باید آدرس مربوط به فایل های اسکین را به صورت نسبی در حالت RunTime معرفی کنید.(مثلاً رویداد Create)

pop123
شنبه 02 مهر 1390, 23:03 عصر
اگه اسکین ها رو داخل فرمتون اضافه کرده باشید هرجا پروژه اجرا کنید مشکلی پیش نمیاد

مطمئن شید که اینستال شیلد نسخه کامل باشه ...

persianboy_333
شنبه 02 مهر 1390, 23:24 عصر
شما موقعی که با Alpha Control کار می کنید دایرکتوری مربوط به اسکین ها را مشخص می کنید. در این مرحله شما باید آدرس مربوط به فایل های اسکین را به صورت نسبی در حالت RunTime معرفی کنید.(مثلاً رویداد Create)

ممنون از پاسختون
در این مرحله شما باید آدرس مربوط به فایل های اسکین را به صورت نسبی در حالت RunTime معرفی کنید.(مثلاً رویداد Create) میشه یه کم سطح پایینتر واسم توضیح بدین؟
من پوشه alpha control رو ریختم تو پوشه lib و آدرس اسکین(skindirectory) هم چون ویندوزم 64 بیتی اینه :
C:\Program Files (x86)\Borland\Delphi7\AlphaControls.2009.v6.21.Ful l.Source.Delphi7,11,12.CBuilder6,11,12.ccrun.51796 5\Skins

آخه یه جا خوندم بهتره تو پوشه lib باشه. alpha control رو کجا بذارم بهتره؟
تو installsheild احتیاجی نداره من این پوشه رو بهش معرفی کنم؟
البته SLableFX که یکی از اجزای alpha aditional هستش کار میکنه مشکل من الان فقط اسکین برنامه هستش.

persianboy_333
شنبه 02 مهر 1390, 23:34 عصر
اگه اسکین ها رو داخل فرمتون اضافه کرده باشید هرجا پروژه اجرا کنید مشکلی پیش نمیاد

مطمئن شید که اینستال شیلد نسخه کامل باشه ...

اگه منظورتون اینه که Sskinmanager رو بیارم روی فرم و skindirectory,skinname,active رو مشخص کنم این کارها رو کردم. فقط رو سیستم خودم جواب میده!:گریه:

نسخه installsheild 2010 premier edition whit virtualization version 16 هستش.

pop123
شنبه 02 مهر 1390, 23:35 عصر
یه راه ساده بهتون میگم شما روی sskinmanger دابل کلیک کنید در پنجره ای که باز میشه Addnew رو انتخاب کنید و آدرس جایی که اسکین ها رو ریختید بهش بدید و اسکین هایی که می خواهید تو برنامه باشه رو اضافه کنید . بعد از قسمت object inspector گزینه skinname نام اسکینی که می خواهید رو انتخاب کنید ولی با استفاده از این راه حجم فایل exe بالا میره ...

MohsenB
شنبه 02 مهر 1390, 23:37 عصر
سلام

این کارها لازم نیست اصلا

توی همون کامپوننتی که اسکین رو انتخاب میکنید یه خاصیت داره با نام InternalSkin ، اوانو انتخاب کنید تا یه پنجره باز بشه ، بعد هر چقدر اسکین که میخواید به این لیست اضافه کنید و پنجره رو تائید کنید ، بعد از اون تو خاصیت SkinName اون اسکین هایی که با پسوند ( Internal ) مشخص شدن رو انتخاب کنید .

موفق باشید

pop123
شنبه 02 مهر 1390, 23:43 عصر
اشکالتون اینجاست که اسکین ها رو فقط معرفی می کنید و لی اگه Add کنید به فایل exe اضافه میشه و برنامه همه جا اجرا میشه
دوست عزیز تاپیک رو فقط در قسمت کامپوننت ها مطرح کنید ...شما چند جا برای این مشکل کوچیک تاپیک زدید

یه راه ساده بهتون میگم شما روی sskinmanger دابل کلیک کنید در پنجره ای که باز میشه Addnew رو انتخاب کنید و آدرس جایی که اسکین ها رو ریختید بهش بدید و اسکین هایی که می خواهید تو برنامه باشه رو اضافه کنید . بعد از قسمت object inspector گزینه skinname نام اسکینی که می خواهید رو انتخاب کنید ولی با استفاده از این راه حجم فایل exe بالا میره ...