PDA

View Full Version : خطای جدید در اتصالc# به sql

parham200
یک شنبه 03 مهر 1390, 02:13 صبح
:متعجب::متعجب:
وقتی آدرس فایل مورد نظر رو میدی و test connentionرو میزنی این خطا رو میده!
راهکارش چیه!!
:متعجب::متعجب:
خیلی عجله دارم!
cannot be opened because it is version 655. This server supports version 612 and earlier. A downgrade path is not supported.

misoft.ir
یک شنبه 03 مهر 1390, 05:59 صبح
سلام
مدل ورژن دیتابیس شما از ورژن SqlServer نصب شده در سیستم شما بالاتر هست.
مثلا اگر دیتابیسی را با نسخه 2010 درست کرده باشید ، امکان اتصال به نسخه 2008 وجود ندارد.

یک راه حل این هست که با همان نسخه ای که دیتابیس را ساخته اید ، اسکریپتی از دیتابیس و داده های آن تهیه کنید و آن را در نسخه پایین تر اجرا کنید.

parham200
یک شنبه 03 مهر 1390, 06:27 صبح
ورژن SQL , VISUL studio هر دو 2008 هست.میشه دقیق تر بگید باید چکارکنم؟ چه جور با نسخه پایین تر اجرا کنم؟

misoft.ir
دوشنبه 04 مهر 1390, 09:58 صبح
سلام
اين مشكل ميتونه در اثر آپديت باشه. ور‍‍ژن ها ميتونند متفاوت باشند مثلا اگر 2008 باشه و سرويس پك رو نصب كني ميشه SqlServer 2008 sp1.

سعي كن در تمام سيستم هايي كه كار ميكني يك ور‍ژن رو نصب كني و هنگام آپديت همه را ارتقا بدي تا به اين مشكل بر نخوري.
بايد از طريق ورژن بالاتر از ديتابيست همراه با داده هايي كه داري اسكريپت بگيري بعد اون رو در نسخه هاي ديگر اجرا كني.
من همين روش رو بلدم شايد روش هاي بهتري هم وجود داشته باشه كه ميتوني در تالار مربوطه جستجو كني.

مرتضی تقدمی
دوشنبه 04 مهر 1390, 11:55 صبح
سلام

این مشکل هم برای من و هم برای بعضی دوستام پیش اومده. دلیل: ما وقتی بانک رو از طریق server management ویژوال استادیو connect می کردیم بعد از disconnect , وقتی میخواستیم همون بانک رو از طریق sql management اتچ کنیم با خطاهایی از جمله عدم توانایی در باز کردن بانک از روی هارد و یکی هم همین خطای ورژن برخورد می کردیم! درست همون طور که بانکی رو که با sql 2008 ساخته شده رو با 2005 اتچ کنیم و بعد دوباره بخوایم همون رو با 2008 اتچ کنیم که در این صورت خطای ورژن میده.
حالا شما بانک رو از طریق استادیو کانکت کنید و بعد کدهای sql اون رو دربیارید و توی sql 2008 اجراشون کنید که بانک از نو ساخته بشه.
من احتمال میدم که مشکل شما هم به همین دلیل پیش اومده باشه.

موفق باشید