PDA

View Full Version : مشکل در پرینت از GridView در این کد

samaram
یک شنبه 03 مهر 1390, 12:49 عصر
من برای پرینت از دیتاگرید ویو از دوتا کلاس زیر که تو همین فروم یه عزیزی گذاشته بود استفاده میکنم(الان دقیق یادم نیست کی بود)
همه چی درسته فقط موقع پرینت یه مشکلی دارم. گرید ویو من 24 ستون داره. این کلاس ها وقتی ازش پرینت میگیرن ستون ها رو اونقدر فشرده میکنه تا روی یه کاغذ زده بشه و اینجوری طبیعتا نصف محتویات سلول ها نمایش داده نمیشه.
چطور می تونم کاری کنم که محتوای ستون ها رو کامل نمایش بده؟
جهت کاغذ هم portrait هستش. سعی کردم lanscape کنم. اما نشد. هر چند اگر هم بشه و بخواد بازم فشرده کنه دوباره مشکله که.
میشه راهنماییم کنید؟

samaram
شنبه 09 مهر 1390, 08:21 صبح
میشه یه نفر این کد رو بررسی کنه و به من کمک کنه؟

nilmil_nil
شنبه 09 مهر 1390, 08:48 صبح
سلام منم یه راه پیشنهاد می کنم
یه دیتاست تو پروژه اد کنید
و توی دیتا ست یه تیبل اد کنید
و به تعداد ستون های دیتا گرید تون برای تیبل ستون ایجاد کنید
بعد از اون بیاین تو کریستال و یه کریستال جدید ایجاد کنید و تو قسمت کانکشن ها از آبجکت دهای برنامه خودتون که وقتی برین اونجا خودش دیتا ست رو نشون میده.اگه با کریستال کار کرذه باشین
متوجه میشین
این شد طراحی کریستال
حالا تو کد نویسی یه نمونه از دیتا ستی که تو پروژه ساختین رو بسازین وبعد از اون تمام داده های دیتا گرید رو با یه حلقه بریزین تو دیتا ست
و بعد از اون اونو متصل کنید به کریستال

samaram
شنبه 09 مهر 1390, 10:37 صبح
سلام منم یه راه پیشنهاد می کنم
یه دیتاست تو پروژه اد کنید
و توی دیتا ست یه تیبل اد کنید
و به تعداد ستون های دیتا گرید تون برای تیبل ستون ایجاد کنید
بعد از اون بیاین تو کریستال و یه کریستال جدید ایجاد کنید و تو قسمت کانکشن ها از آبجکت دهای برنامه خودتون که وقتی برین اونجا خودش دیتا ست رو نشون میده.اگه با کریستال کار کرذه باشین
متوجه میشین
این شد طراحی کریستال
حالا تو کد نویسی یه نمونه از دیتا ستی که تو پروژه ساختین رو بسازین وبعد از اون تمام داده های دیتا گرید رو با یه حلقه بریزین تو دیتا ست
و بعد از اون اونو متصل کنید به کریستال
ممنونم. اما من میخوام همین کد رو اصلاح کنم

faravaghi
شنبه 09 مهر 1390, 11:07 صبح
سلام،
برای lanscape کردن برگه گزارش در روی صفحه راست کلیک کنید و گزینه Page Setup را انتخاب نمایید در پنجره باز شده شما می توانید برگه را بچرخانید(lanscape).

76094

samaram
شنبه 09 مهر 1390, 11:56 صبح
سلام،
برای lanscape کردن برگه گزارش در روی صفحه راست کلیک کنید و گزینه Page Setup را انتخاب نمایید در پنجره باز شده شما می توانید برگه را بچرخانید(lanscape).

76094
ای بابا. آخه کدی که دارم اصلا با کریستال نوشته نشده که من اینکار ها رو انجام بدم. تو رو خدا یه نگاه به کد بندازید. اصلا یه کلاسه.
یه کد تازه پیدا کردم . این خیی بهتر و کامل تر از اونیه که تو پست اول گذاشتم. اما با اینم این مشکل ها رو دارم:
1- تعداد سلول هام وقتی زیاد میشه نصفشو پرینت نمیگیره
2- نمیدونم چجوری کاغذ رو landscape کنم

http://barnamenevis.org/showthread.php?140689-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-codeproject&p=677446&viewfull=1#post677446

یکی از متغیرهای این کلاس یه متد به نام printersetting داره. اما نمیدونم از کدوم شی این متد استفاده کنم تا بتونم جهت کاغذ رو عوض کنم

samaram
چهارشنبه 13 مهر 1390, 13:41 عصر
اصلا سوالم رو یه جور دیگه مطرح میکنم. گرایدویوی من تعداد ستون هاش زیاده و بیشتر از یه کاغذ آچار میشه. چرا از هر کد پرینتی استفاده میکنم یا نصف ستون هامو چاپ نمیکنه یا اونقدر ستون ها رو فشرده میکنه که تو یه صفحه جا بشن. در نتیجه موقع چاپ دیده نمیشن!
لطفا یکی کمکم کنه این مشکلو حل کنم.

abb_mirage
چهارشنبه 13 مهر 1390, 15:10 عصر
به نظر من راحت ترین راه اینه که ستون های گرید رو بین چندتا گرید تقسیم کنی، یعنی به جای 1دونه گرید مثلا 2تا گرید بساز!

samaram
چهارشنبه 13 مهر 1390, 15:19 عصر
به نظر من راحت ترین راه اینه که ستون های گرید رو بین چندتا گرید تقسیم کنی، یعنی به جای 1دونه گرید مثلا 2تا گرید بساز!
آخه میخوام روی فرم یه دونه گراید وجود داشته باشه

samaram
شنبه 16 مهر 1390, 08:00 صبح
آقا اصلا یکی یه کد دیگه برای پرینت از گرید ویو به من معرفی کنه که موقع پرینت اگر جدولم تعداد ستون هاش زیاد بود همه رو با اندازه ی واقعی پرینت بگیره. حالا چندتا برگه شد هم عیب نداره