PDA

View Full Version : برای مانیتورکردن برنامه تحت شبکه بانرم افزاری مثل classromspy monitorچیکاربایدکرد؟

hadis shaeidi
یک شنبه 03 مهر 1390, 14:05 عصر
من میخوام برنامه سمت سرورتصویرهرکلاینت روداشته باشه،البته بانرم افزارمانیتورینگ،برنامه من سی شارپه اگه به زبانvbهم کمک کنیدممنون میشم

Black_Strom
یک شنبه 03 مهر 1390, 16:20 عصر
مسنجر را دانلود کن بعد متوجه میشی که چه کارهایی میشه انجام داد توی اینترنت و با وی بی : خودم ساختم اینا ، ای دی من را هم اد کن

hadis shaeidi
یک شنبه 03 مهر 1390, 21:36 عصر
ممنونم جواب دادیدمسنجرتون رودانلودکردم ولی من ازچه سورس کدی استفاده کنم برامانیتورکردن شمابرامن سراغ نداریدپروژه من حاوی 2برنامه کلاینت وسرورهستش

Black_Strom
دوشنبه 04 مهر 1390, 00:18 صبح
من قبلا که با پروتکل های tcp/ip و udp کار میکردم توی winsock ، کلا اصل کار به این شکل بود که باید اول از صفحه عکس گرفته می شد دوم با کمک متد ها یا روشهایی عکس گرفته شده را فشرده و کم حجم کرد و سوم اون فایل را برای سرور ارسال کرد
در سمت سرور هم باید این تصاویر گرفته شده و هر چند لحظه یکبار انها را نمایش داده که هرچقدر عمل دریافت و نمایش اطلاعات در سمت سرور سریعتر اتفاق بیافتد مسلما شبیه سازی حالت live بهتر هست و این کار را مانیتورینگ می نامند.
اگر خودت هم مطالعه کرده باشی از upd برای ارتباط های نا امن و ارسال اطلاعات کم حجم استفاده می شود و در صورتیکه ارسال اطلاعات در سمت سرور حیاتی هستند و حتما باید تضیمینی برای دریافت آنها وجود داشته باشد روش tcp مطمئن تر اما کمی سخت خواهد بود.
همچنین bind کردن port ها فراموش نشود

hadis shaeidi
دوشنبه 04 مهر 1390, 15:25 عصر
ممنونم خودم کاملامیدونم ارتباطات tcpروپس نیازی به استفاده ازنرم افزارمانیتورینگ نیست؟میتونم ازwindows serviceکه درvsهست استفاده کنم برای این شبیه سازی؟

Black_Strom
دوشنبه 04 مهر 1390, 15:37 عصر
سرویس های ویندوز به علت اینکه حالت اجرای آنها توسط نرم افزار ها یا کاربران یا ... به صورتهای مختلفی مانند Manual- Automatic - Disable تغییر کند پیشنهاد نمی کنم

اما برای مانیتورنگ نگفتم از تی سی پی آی دی استفاده نکنید بلکه گفتم فقط مساله سرعت دانلود و فشرده سازی تصاویر و ... هست

hadis shaeidi
سه شنبه 05 مهر 1390, 22:20 عصر
ببخشیدشماسورس کدی دراین رابطه برامن سراغ دارید؟بهم بگیدلطفاواقعانیازدارم حتی یه چیزی که منوراهنمایی کنه هم خوبه

Black_Strom
چهارشنبه 06 مهر 1390, 06:00 صبح
شما تا زمانیکه موتور جستجوی گوگل هست نیاز به هیچ سورسی از طرف کسی ندارید ، فقط کافی همین مباحثی که گفتم را دنبالش باشید. البته نکته دیگه اینکه من در مسنجر به هیچ وجه ازtcp/ip استفاده نکردم فقط تو قسمت بررسی نسخه در منوی راهنما اونم برای دانلود استفاده شده است ،چون نیاز به آی پی های ثابت هست توی نت یعنی باید سرور یا vps داشته باشید یا ip static اما تحت lan میشه از winsock استفاده کرد.