PDA

View Full Version : سوال: مشکل با ذخیره مقادیر کنترلهای یک صفحه

neynavaz
دوشنبه 04 مهر 1390, 09:46 صبح
سلام
میخوام در یک صفحه از کاربر اطلاعاتی رو بگیرم(مقادیری رو داخل تکست باکسها وارد کنند یا کامبو باکسی رو رو انتخاب کنند)
حجالا سوال اینجاست چطور میشه مقادیر وارد شده در کنترل ها رو جایی نگهداری کرد
که بشه دوباره به کنترلها بایند کرد
یعنی وسط ورود اطلاعات کاربر بره یه صفحه دیگه وقتی برگشت به این صفحه بتونه ادامه اطلاعاتش رو وارد کنه
کسی چنین امکانی رو سراغ داره؟

mehran_sh_t
دوشنبه 04 مهر 1390, 10:16 صبح
سلام
می تونید از Session استفاده کنید. هر Session برای کاربر مخصوص به خودش هست و بقیه کاربران وبسایت به اون دسترسی ندارن. از متد Session.Add می تونید برای ذخیره اطلاعات برای کاربر استفاده کنید، این متد یک اسم و یک شیئ (object) رو دریافت می کنه، اسم برای دسترسی به شیئ مورد نظر هستش. این شیئ هم با توجه به اسمش می تونه هر چیزی باشه

neynavaz
دوشنبه 04 مهر 1390, 10:46 صبح
دوست عزیز من ممکنه تو یه صفحه ده تا بیست تا فیلد داشته باشم
هر 20 تا رو بذارم تو 20 تا سشن بعد برگشتم دوباره لود کنم؟
این سربار صفحه رو زیاد نمیکنه؟
جدا از کد نویسیش که همه رو ادد کنم و دوباره بایند کنم؟

mehran_sh_t
دوشنبه 04 مهر 1390, 15:39 عصر
من راه دیگه ای بلد نیستم.(البته من دقیقا نمی دونم شما چی می خواید، ولی شاید بتونید از xml هم استفاده کنید)
در ادامه پست شما، می تونید یک کلاس درست کنید که شامل تمام فیلد ها بشه، بعد یک کلاس رو در یک sesson بذارید

mehdi.mousavi
دوشنبه 04 مهر 1390, 15:54 عصر
دوست عزیز من ممکنه تو یه صفحه ده تا بیست تا فیلد داشته باشم هر 20 تا رو بذارم تو 20 تا سشن بعد برگشتم دوباره لود کنم؟ این سربار صفحه رو زیاد نمیکنه؟ جدا از کد نویسیش که همه رو ادد کنم و دوباره بایند کنم؟

سلام.
شما می تونید از Web Storage API (http://dev.w3.org/html5/webstorage/) ها برای نگهداری اطلاعات مورد نظر سمت Client استفاده کرده (با استفاده از localStorage، sessionStorage یا globalStorage (https://developer.mozilla.org/en/DOM/Storage) بسته به نیاز) و فقط در صورت نیاز، اونها رو به سرور ارسال کنید... Web Storage امکان ذخیره و بازیابی اطلاعات رو بصورت Key/Value Pair در Browser ها به شما میده.

موفق باشید.