PDA

View Full Version : سوال: مشکل با Database SQL Express

koorosh-soft
دوشنبه 04 مهر 1390, 17:36 عصر
سلام دوستان
این بخش از برنامه تا وقتی که برنامه بازه به بانک اضافه میکنه اما بعد از اینکه برنامه بسته میشه و show data رو رو خود دیتابیس میزنم هیچی داخلش نیست
Dim cnn As New SqlConnection(cnns)
cnn.Open()
Dim cmd As New SqlCommand
Dim sql As String = "insert into table1(ID,name,lastname,tell,address,mobile,userna me,password,dis,getmoney,remainmoney,other)"
sql += "values( {0} , '{1}' , '{2}' , '{3}' , '{4}' , '{5}' , '{6}' , '{7}' , '{8}' , '{9}' , '{10}' , '{11}' )"
sql = String.Format(sql, TextBox1.Text, TextBox2.Text, TextBox3.Text, TextBox4.Text, TextBox5.Text, TextBox6.Text, TextBox7.Text, TextBox8.Text, TextBox9.Text, TextBox10.Text, TextBox11.Text, TextBox12.Text)
cmd.Connection = cnn
cmd.CommandText = sql
cmd.ExecuteNonQuery()
cmd.Dispose()
cnn.Close()

ما پیر شدیم و ado.net تو دستمون نیومد

Visual Studio : 2008
Sql Express

مرتضی تقدمی
دوشنبه 04 مهر 1390, 18:38 عصر
سلام
از کجا مطمئنید که موقع اجرای برنامه به بانک اضافه می کنه؟ یعنی می بینید که به جدول اضافه شده؟ پس چرا بعدا نیست؟!!

koorosh-soft
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:10 عصر
وقتی برنامه بازه دیتاگرید رو که refresh میکنم اضافه شده اما بعدش خدا میدونه کجا فرار میکنه :)

مرتضی تقدمی
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:55 عصر
فرار نمی کنه! یک جای دیگه ذخیره میشه.
کانکشن رو بزارید.

koorosh-soft
سه شنبه 05 مهر 1390, 21:19 عصر
Public ConnectionString As String = "Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\db.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
یعنی 2 تا دیتابیس ایجاد میکنه وقت اجرا تو یکی save میشه وقت idle تو یکی ؟!:متفکر:
اگر اینجوی بود دیتا هایی که زمان idle مینوشتم نباید زمان اجرا نشون میداد :متفکر:
به هر حال کــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــمــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــک کنید لطفا

monirprogram
چهارشنبه 06 مهر 1390, 12:01 عصر
تا جایی که من اطلاع دارم حسن sqlexpress دقیقا همینه که اطلاعات رو توی خودش نگه نمیداره. یعنی وقتی برنامه در حال اجراست ،دقیقا اطلاعات شما وارد میشه برای اینکه شما مطمئن شید درست کار میکنه. و به محض بسته شدن برنامه تمام اطلاعات پاک میشه.و فکر کنم شما داخل برنامه داخل پوشه app_data بانک رو ایجاد کردید.اگر نمیخواید این اتفاق بیفته میتونید محل بانک رو تغییر بدید و ادرس محل جدید رو به برنامه بدید.

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 06 مهر 1390, 13:29 عصر
سلام
این اتفاق برای منم افتاده بود. برای این گفتم کانکشن رو بدید چون مشکل خودمم از همین کانکشن بود. فکر کنم (دقیقا یادم نیست) من دو تا کانکشن داشتم. یکی توی app.config بود و یکی هم خودم توی برنامه تعریف کرده بودم!! این مال زمان تازه کاریم بود.
حالا شما هم به حرف monirprogram (http://barnamenevis.org/member.php?77493-monirprogram) گوش بدید و این کار رو بکنید ببینید جواب می گیرید.
موفق باشید

koorosh-soft
چهارشنبه 06 مهر 1390, 23:32 عصر
یه توضیح مختصر میدین کجای connection string رو باید تغییر بدم

koorosh-soft
جمعه 08 مهر 1390, 19:59 عصر
چی شد دوستان :)

koorosh-soft
پنج شنبه 14 مهر 1390, 17:40 عصر
یکی کمک کنه این هنوز همینجوریه