PDA

View Full Version : سوال: چطوری از linq برای query گرفتن جداولم درون sql server2008 استفاده کنم؟

bahareh1368
دوشنبه 04 مهر 1390, 22:58 عصر
سلام به همگی.دوستان من به تازگی linq رو شروع کردم.تا حالا هر چی دنبال مثال و نمونه گشتم همه دیتابیس رو تو خود vs ایجاد و تعریف میکنن و کوئری میگیرند.مشکلم اینجاست که من میخوام با linq از جداولم که بطور مستقل در sqlserver 2008 طراحی کردم کوئری بگیرم و نمیدونم باید چطوری این کارو انجام بدم.لطفا منو راهنمایی کنید

mahdioo12194
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:21 عصر
یه نگاه اینجا بنداز

http://www.mssqltips.com/sqlservertip/1534/querying-sql-server-databases-using-linq-to-sql/

ricky22
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:24 عصر
سلام.
فناوری Linq to Sql یکی از امکانات .NET Framework و طبعا Visual studio هست.
پس بنابراین شما نمی تونید در SQL Server از LINQ استفاده کنید.
شما می توانید جداول را در SQL Server ایجاد کنید و در محیط ویژوال استادیو با Map کردن آنها فایل DBML رو تشکیل بدید و استفاده کنید.

bahareh1368
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:37 عصر
ممنون از راهنماییت.اما یه سوال دیگه اینکه اگه بخواهیم از این روش کوئری گرقتن برای پروژه ها ی بزرگ استفاده کنیم آیا ایجاد فایل DBML و دیتابیس ایجاد شده در vs تاثیری روی سرعت اجرای برنامه نمیذاره؟چون بلاخره با هر کویری مراجعه به بانک داریم و اطلاعات باید خوانده بشه

ricky22
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:50 عصر
متوجه سوالتون نمیشم.
شما از هر روشی جهت اتصال به دیتابیس استفاده کنید در حالت عادی هر بار که بخواید داده رو واکشی کنید باید به دیتابیس متصل بشید.
فایل DBML هم اطلاعات دیتابیس شما رو نگه میداره (Database mark up language)
---
پ ن : درباره ی Entity Framework تحقیق کنید.
موفق باشید.