PDA

View Full Version : سوال: کاربرد خاصیت Anchor در هنگام ماکزیمایز کردن یک فرم و قرارگرفتن منظم اشیاء داخل آن بتاسب قبلی.

SAEEDDOE
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:02 عصر
با سلام
آیا کسی میدونه که چطور میشه یک فرم رو ماکزیمایز کرد در حالی که تمامی اشیاء داخل آن هم به تناسب بزرگ بشوند منظورم کاربرد خاصیت Anchor اشیاء هستش اگه کسی میدونه لطفا سریعا جواب بده. ممنون.
و اگر روش دیگری به غیر از Anchor وجود داره ممنون میشم اون رو هم برام توضیح بدین.
با تشکر فراوان.:گریه::افسرده:

مرتضی تقدمی
دوشنبه 04 مهر 1390, 23:28 عصر
سلام
خب شما خودتون جوابتون رو دادید دیگه! از همون خاصیت anchor استفاده کنید. روش دیگه dock هستش که کارکردش با anchor فرق می کنه.
از هر طرفی که دوست دارید وقتی فرم تغییر اندازه داد, کنترل ها هم تغییر اندازه پیدا کنن, همون طرف رو توی خاصیت anchor انتخاب کنید.
موفق باشید

SAEEDDOE
چهارشنبه 06 مهر 1390, 22:07 عصر
سلام دوست عزیز درسته منم احساس میکنم باید با این دو روش این کاررو انجام بدم ولی وقتی خاصیت Anchor اشیاء رو مثلا روی Top,Left,Right قرار می دم اصلا اشیا موقع ماکزیمایز فرم پدر توهم دیگه میرند و نظمشون حفظ نمیشه. اصلا کدوم گزینه رو باید بزنم Top,Left,Right,Buttom و کاربردشان در کجاست.
و اینکه با Dock چطور میشه اینکاررو انجام داد. ممنون میشم اینکار رو با یک مثال عملی و با استفاده از این دو خاصیت توضیح بدین.ممنون میشم اگه کمکم کنید من نیاز شدیدی به این کار دارم.
اگه ممکنه مثال رو برام ایمیل کنید.ایمیل من: Saeeddoe@yahoo.com
متشکککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک کککرم.

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 06 مهر 1390, 22:16 عصر
سلام
خب شما برنامتون رو یا همون فرم رو اینجا بذارید تا من تنظیماتش رو اگه تونستم انجام بدم. چون من اگه از خودم یک فرم طراحی کنم, ممکنه مشکلی که شما دارید توی اون رفع نشده باشه.
ممنون