PDA

View Full Version : سوال: دو سؤال در مورد کنترل Combo

hr0694
سه شنبه 05 مهر 1390, 14:15 عصر
سلام

1- چرا من وقتی از رویداد دابل کلیک برای Combo استفاده میکنم برنامه کار نمیکند یعنی وقتی دابل کلیک کردم Combo پاک شود
()Private Sub Combo1_DblClick
"" = Combo1
End Sub

2- من وقتی خاصیت Locked را برای Combo معادل True قرار میدهم تا در Combo چیزی نوشته نشود چرا از قسمت List مربوط به Combo نمیشود چیزی را انتخاب کرد چطوری از قسمت List وقتی Locked برابر True است بتوانم چیزی را انتخاب کنم تا در Combo نوشته شود

just4froum
سه شنبه 05 مهر 1390, 14:33 عصر
با سلام

در رابطه با سوال دومت :
شما وقتی خاصیت lock را برابر با true قرار می دهید یعنی combo را قفل کرده و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید ولی اگر می خواهید بشه در combo انتخاب کرد اما نشون نده می تونید از کد زیر استفاده کنید.
Dim strCombo As String
Private Sub Combo1_Click()
strCombo = Combo1.Text
Combo1.Text = Empty
End Sub

موفق باشید

just4froum
سه شنبه 05 مهر 1390, 14:35 عصر
اینو یادم رفت بگم متغیر strCombo مقدار انتخاب شده را در خودش نگه می داره که اگه خواستید استفاده کنید.

hr0694
سه شنبه 05 مهر 1390, 14:41 عصر
من میخام در Combo انتخاب کرد و نشان هم داده بشه اگر True بود اما چیزی نوشته نشود بوسیله کیبورد

just4froum
سه شنبه 05 مهر 1390, 15:02 عصر
خب خاصیت style کنترل combo رو از پنجره ی properties برابر Dropdown List قرار بده مشکلت حل میشه

موفق باشید

mr-adler
سه شنبه 05 مهر 1390, 15:02 عصر
- من وقتی خاصیت Locked را برای Combo معادل True قرار میدهم تا در Combo چیزی نوشته نشود چرا از قسمت List مربوط به Combo نمیشود چیزی را انتخاب کرد چطوری از قسمت List وقتی Locked برابر True است بتوانم چیزی را انتخاب کنم تا در Combo نوشته شود
ببینید دوست من وقتی شما خاصیت lock را true قرار دادید یعنی عملا بعد از اجرای برنامه دیگر هیچ تغییری نمیتونید در اون شی ایجاد کنید.

1- چرا من وقتی از رویداد دابل کلیک برای Combo استفاده میکنم برنامه کار نمیکند یعنی وقتی دابل کلیک کردم Combo پاک شود
()Private Sub Combo1_DblClick
"" = Combo1
End Sub
و اما در مورد این سوال من هم جوابی ندارم . همین کار را عینا برای تکست باکس تکرار کردم اونجا جواب داد و لی اینجا نمیدونم چرا جواب نمیده. به نظر من خاصیت دابل کلیک کمبو عملا بی استفاده هست