PDA

View Full Version : نرخ دست مزد php کار ؟

web.designer
سه شنبه 05 مهر 1390, 21:00 عصر
سلام
میخواستم ببینم دستمزد یه php کار

1-مبتدی ؟
2-متوسط ؟
3-حرفه ای ؟

چه قدره ؟

ممنون

binyaft
چهارشنبه 06 مهر 1390, 16:21 عصر
بستگی به سیستمی ــه که میزنه .

mamali-mohammad
چهارشنبه 06 مهر 1390, 16:38 عصر
از 50 هزار تومان تا 100 میلیون

رضا قربانی
چهارشنبه 06 مهر 1390, 16:52 عصر
1 میلیون تومان توی تهران - کاربلد باشه

web.designer
چهارشنبه 06 مهر 1390, 16:53 عصر
بستگی به سیستمی ــه که میزنه .

میشه بیشتر توضیح بدید؟ یعنی چی چه سیستمی میزنه؟

از 50 هزار تومان تا 100 میلیون

منظورم حقوق ساعتی هست که تو یه شرکت کار میکنیم

راستش من یه تازه کارم و تا حالا کار عملی انجام ندادم اما یه چیزایی یاد گرفتم و یه کارایی برای خودم کردم. میخوام ببینم جایی پیدا میشه یه تازه کار رو استخدام کنه و حقوق ساعتی چه تازه کار په قدره ؟

ممنون از جوابتون

farhadfery
چهارشنبه 06 مهر 1390, 18:20 عصر
فعلا یه 2 سالی بدو. هنوز از راه نرسیده حقوق می خواهی!:گیج:.البته من هم مثل شما هستما. دارم می دووم. این تاپیک را دیدم. یه 2 دقیقه ای ایستادم نفسم حال بیاد. من برم ادامه مسیر را بدووم. یا علی

web.designer
چهارشنبه 06 مهر 1390, 18:35 عصر
2 ساااااااال
خیلیههههههههههههه

idocsidocs
چهارشنبه 06 مهر 1390, 18:46 عصر
2 ساااااااال
خیلیههههههههههههه
وقتی بخواید برید توی یه شرکت حقوق مهندسی بگیرید، حداقل باید 4 سال درس بخونید، حالا شما می گید 2 سال کمه؟

چند وقته که پی اچ پی کار می کنید؟ چه سیستمهایی نوشتید؟

web.designer
چهارشنبه 06 مهر 1390, 19:06 عصر
راستش سه ماهه دارم کار میکنم
تا حالا پروژه عملی ننوشتم
اما برای تمرین یه سری اطلاعات رو از کاربر بگیرم و ذخیره کنمو امکان جستجو و ویرایش و اینا هم داشته باشه رو میتونم انچام بدم

web.designer
چهارشنبه 06 مهر 1390, 20:22 عصر
farhadfery (http://barnamenevis.org/member.php?62454-farhadfery)
مرسی دوست عزیز
پیام خصوصیم برات نمیاد !!!

binyaft
چهارشنبه 06 مهر 1390, 20:22 عصر
بستگی به سطح علمی برنامه نویس داره دیگه ...
البته در این بهشت مدرک حرف گنده تری میزنه نسبت به یاد داشتن :|

اگه یه پروژه رو تنها بنویسی ( ینی بچرخی تو نت کار بگیری ) باید ببینین
چی داری مینویسی
برای کی داری مینویسی
تا چه حد میتونی چیزی رو که طرف ازت میخواد پیاده کنی ...

اما تو این شرکت ها 800-700 تومن میدن ، که اونم به نسبت کارکشته بودن برنامه نویس میره بالاتر ... و برعکس
شما که مثل خودم هنوز کارآموزی نباید حقوق زیادی رو انتظار داشته باشی ، حداقل برای اول کار ...

idocsidocs
چهارشنبه 06 مهر 1390, 21:41 عصر
راستش سه ماهه دارم کار میکنم
تا حالا پروژه عملی ننوشتم
اما برای تمرین یه سری اطلاعات رو از کاربر بگیرم و ذخیره کنمو امکان جستجو و ویرایش و اینا هم داشته باشه رو میتونم انچام بدم
حالا جا داری، زیاد عجله نکن.

اگه بخوای اصولی کد بنویسی، تا سال دیگه هم راه نمیافتی !

Unique
چهارشنبه 06 مهر 1390, 22:20 عصر
راستش دلم نمیخواست توی این تاپیک پست بزنم اما جواب های دوستان یک منو دلخور کرد.
اولا اگه توی کاری تجربه تلخی یا نیمه تلخی دارین لازم نیست آدمهای دیگه را از اون کار بترسونین چون قابلیتها و تواناییهای آدمها با هم فرق میکنه !

اصولی یعنی چی ؟ منظورتون رعایت کردن Syntax هستش ؟ منظورتون Pattern مورد استفاده هستش (MVC یا Event Driven یا ...) ؟ منظورتون رعایت امنیت در یخش پایگاه داده هستش ؟ منظورتون قابلیت نوشتن کد در یک گروه هستش (خیلی ها فکر میکنن آخر کد نویسی هستن ولی تا میرن تو یه گروه کار میکنن خیلی به مشکل بر میخورن و به مشکل هم میندازن) ؟ منظورت سرعت عمل در پیاده سازی پروژه ها هستش ؟ و و و و ......
آخه دوست عزیز اگه منظورتون ایناست که خیلی از php کار های 8 تا 12 سال تجربه کار هم اینا را همش را نمیدونن !

البته در این بهشت مدرک حرف گنده تری میزنه نسبت به یاد داشتن
مدرک نه حرفی داره بزنه نه مدرک دانشگاهی ایران حتی خارج از ایران (کلا سواد آکادمیک) به در میخوره !! [نظر کاملا شخصی] شاید با پروژه اول و دوم کسی به مدرکت نگاه کنه ولی وقتی دیدن مدرکت مال در کوزست دیگه اسمت را هم صدا نمیزنه چه برسه به لقب مهندست !

اما نصحیت من به عنوان کسی که خیلی وقته کار Web Development میکنه به شما :
سعی کن برای اول کار چه به صورت استخدامی و چه به صورت کار آموزی توی یه شرکت متوسط به بالا کار بگیری حتی اگه شده هیچی پول بهت ندن ، این به شما کمک میکنه با چند تا برنامه نویسی با تجربه همکار بشی که خودش خیلی خوبه ، در کنار اون کار هم سعی کن با یک/بیستم مبلغ واقعی یه پروژه خودت را درگیر پروژه ها بکنی تا معلوماتت بره بالاتر و تجربه به دست بیاری ، مطمئن باش یه روزی میرسه که واسه کار بهت التماس کنن اما شما داری تدارک شرکت خودت را میبینی !

جمله آخر هم اینکه هر کسی به هر جایی که نگاه کنه میرسه ، شما اگه جلوی پات را ببینی جلوتر نمیری !

sanay_esh
چهارشنبه 06 مهر 1390, 22:41 عصر
بنده با تاپیک بالاسری خودم موافقم و ممنون که تونستی کمی از ناامیدیها را کاهش بدی

منم تقریبا در حدود 5 سال هست که برنامه نویسی ، طراحی و پیاده سازی پروژه های کوچیک و بزرگ انجام دادم و از نظر تجربه کمی نسبت به هم دوره های خودم بالاتر هستم

اما نکته اینجاست که اگر مطالعه در کار برنامه نویسی و طراحی نداشته باشی عقب خواهی ماند نقل قول به اینکه جلوی پای خودت رو نگاه نکن

اما هدف شما از برنامه نویسی چیست اینکه فقط درآمد حاصل از برنامه نویسی هست که باید بهت بگم که در ایران به برنامه نویس خوب حقوق معمولی هم نمیدن چه برسه به یه تازه کار

اما اگر هدف شما از برنامه نویسی تولید و توسعه است و در کنارش اگر حقوقی باشه که بتونی گذران زندگی بکنی ...خیلی خوبه و این آینده داره و میتونی با ایده های جالب یه برنامه تولید کنی و تا ده سال آینده زندگیتون تامین بشه

امیدوارم همه برنامه نویسان ایرانی که جزو بهترین برنامه نویسان دنیا به شمار می آیند همیشه موفق و رو به پیشرفت و توسعه باشند ممنون از همه

ولی اگر بخواهی حداقل حقوق رو بدونی باید طبق قانون کار به شما 310 هزار تومان ماهانه به همراه بیمه پرداخت نمایند اگر بیمه بکنند که همان 310 تا 350 به نظر بنده کافیه

ولی اگر بیمه نکنند باید 95 هزار تومان هم به این مبلغ اضافه بشه تا حقوق عادلانه ای به شما پرداخت بشه ( اگر خودت میخواستی به کسی مثل خودت حقوق بدی چقدر دست مزد پرداخت میکردی؟)

eAmin
پنج شنبه 07 مهر 1390, 00:41 صبح
سعی کن برای اول کار چه به صورت استخدامی و چه به صورت کار آموزی توی یه شرکت متوسط به بالا کار بگیری حتی اگه شده هیچی پول بهت ندن ، این به شما کمک میکنه با چند تا برنامه نویسی با تجربه همکار بشی که خودش خیلی خوبه ، در کنار اون کار هم سعی کن با یک/بیستم مبلغ واقعی یه پروژه خودت را درگیر پروژه ها بکنی تا معلوماتت بره بالاتر و تجربه به دست بیاری ، مطمئن باش یه روزی میرسه که واسه کار بهت التماس کنن اما شما داری تدارک شرکت خودت را میبینی !
این یعنی ضربه زدن به آینده شغلی توسعه دهندگان وب در بلند مدت.
دوست عزیز اینطور که پیداست شما تجربه بیشتری نسبت به دیگران دارید، یعنی فکر نمیکنید همین کار باعث میشه وقتی به مشتری/کارفرما فلان قیمت رو پیشنهاد میدیم بعد بیاد به ما بگه که اون بنده خدا با 1/4 قیمتی که شما پیشنهاد دادید این کار رو انجام میده؟!

با این عمل خشک و تر همه با هم در آینده می سوزند.
خودتون قضاوت کنید، ارزش کار رو نباید پایین آورد بالاخره بعضیها از این راه امرار معاش میکنند.

idocsidocs
پنج شنبه 07 مهر 1390, 01:41 صبح
اصولی یعنی چی ؟ منظورتون رعایت کردن Syntax هستش ؟ منظورتون Pattern مورد استفاده هستش (MVC یا Event Driven یا ...) ؟ منظورتون رعایت امنیت در یخش پایگاه داده هستش ؟ منظورتون قابلیت نوشتن کد در یک گروه هستش (خیلی ها فکر میکنن آخر کد نویسی هستن ولی تا میرن تو یه گروه کار میکنن خیلی به مشکل بر میخورن و به مشکل هم میندازن) ؟ منظورت سرعت عمل در پیاده سازی پروژه ها هستش ؟ و و و و ......
منظورم همه اینا بود. برای اینکه فقط چند درصد اینا رو یاد گرفت باید حداقل یک سال زحمت کشید.
ایشوم همش 3 ماهه که پی اچ پی رو شروع کردن. البته نمی دونم که کلا طراحی وب رو از کی شروع کردن و جاوا اسکریپت، سی اس اس و ... رو بلد هستن یا نه، اما پیشنهاد خوبی بهشون ندادید.

درسته که توی سه ماه می شه متغیرها، حلقه ها، نوشتن توابع، آرایه و ... رو یاد گرفت اما با این چیزا که نمی شه کار کرد.

هر شرکتی هم که بخواید کار کنید می گن که نمونه کار ارائه بدید، با جوملا کار کردید؟ با وردپرس بلدید؟ فریم ورک بلدید؟ من هرجا رفتم این سوالات مرتب تکرار می شد.

shahinshyd
پنج شنبه 07 مهر 1390, 11:43 صبح
راستش دلم نمیخواست توی این تاپیک پست بزنم اما جواب های دوستان یک منو دلخور کرد.
اولا اگه توی کاری تجربه تلخی یا نیمه تلخی دارین لازم نیست آدمهای دیگه را از اون کار بترسونین چون قابلیتها و تواناییهای آدمها با هم فرق میکنه !

آخه دوست عزیز اگه منظورتون ایناست که خیلی از php کار های 8 تا 12 سال تجربه کار هم اینا را همش را نمیدونن !

مدرک نه حرفی داره بزنه نه مدرک دانشگاهی ایران حتی خارج از ایران (کلا سواد آکادمیک) به در میخوره !! [نظر کاملا شخصی] شاید با پروژه اول و دوم کسی به مدرکت نگاه کنه ولی وقتی دیدن مدرکت مال در کوزست دیگه اسمت را هم صدا نمیزنه چه برسه به لقب مهندست !

اما نصحیت من به عنوان کسی که خیلی وقته کار Web Development میکنه به شما :

جمله آخر هم اینکه هر کسی به هر جایی که نگاه کنه میرسه ، شما اگه جلوی پات را ببینی جلوتر نمیری !

با تشکر از این دوست عزیز
راستش من پیش دوسه تا شرکتی که بقول خودشون حرفای زیادی واسه گفتن داشتند رفتم و دقیقا همین حرف ها زده شد
توصیه من هم به این دوستمون همین هست.

Unique
جمعه 08 مهر 1390, 00:21 صبح
دوست عزیز اینطور که پیداست شما تجربه بیشتری نسبت به دیگران دارید
شما لطف دارین.

یعنی فکر نمیکنید همین کار باعث میشه وقتی به مشتری/کارفرما فلان قیمت رو پیشنهاد میدیم بعد بیاد به ما بگه که اون بنده خدا با 1/4 قیمتی که شما پیشنهاد دادید این کار رو انجام میده؟!
ببین دوست عزیز شما چه بخوای و چه نخوای بسیاری از افرادی که تازه میخوان خودشون را توی یک بازار جا بندازن در مراحل اولی با فاکتور قیمت خودشون را تحمیل می کنند این روش توی ایران جواب میده چون 70% کارفرما ها دنبال پول کمتر دادن هستند ، بنده خودم برای اولین کارم حاضر شدم 2 تا پروژه یکی Web ویکی Desktop را با 150000 تومان نا قابل انجام بدم اما 2 سال بعدش برای upgrade کردنش 4.5 میلیون تومان پول گرفتم چون در دو سال بعدی من هم تجربه زبون بازی با کارفرما را بلد بودم هم کشته مرده پروژه اونها نبودم حالا میخوان بدن نمیخوان ندن ! 5 تا جا از همکارا ها بپرسن همین حدود بهشون قیمت میدادن ، همونطور که گفتم اهرم قیمت در ایران به شدت جواب میده حالا چه خوب باشه و چه بد ! شما مطمئن باش پروژه های بزرگ را آدم های کوچیک نمیتونند انجام بدن وسط کار هر دو تا میفهمن اشتباه کردن و پروژه میاد دست مرد عملش !

با این عمل خشک و تر همه با هم در آینده می سوزند.
توی ایران با طرز فکر اشتباه کارفرما های ما همیشه خشک و تر میسوزند، شما خودتون هیچوقت توی تر ها نبودید ؟! [من به شخصه یه زمانی بودم]

خودتون قضاوت کنید، ارزش کار رو نباید پایین آورد بالاخره بعضیها از این راه امرار معاش میکنند.
ارزش کار را خیلی خوب اومدی چون خیلی وقته برای نفهمی کار فرما ها اعصاب خوردی میکشم ! در مورد امرار معاش هم من تمام زندگیم را از کدنویسی می گردونم ! پس دلسوز تر از من پیدا نمیکنی ! برین خدا را شکر کنین توی این برهه دارین کار را شروع میکنید (منظورم دوستانی هستند که تازه کار را شروع میکنند وگرنه اینجا استاد زیاد داریم) ، اوائل دهه هشتاد خیلی از کارفرما ها ، کارخونه دار ها ، شرکت های خصوصی و حتی دولتی نمیدونستن وب سایت خوردنیه یا پوشیدنی ، در حال حاضر برای بخش الکترونیک شرکت ها بودجه جدا تخصیص میدن ! مشتری ها قبل از اینکه شرکت را افتتاح کنند دارن وب سایتش را میزنند !!! وضعیت خیلی عوض شده اکثرا در جریان نیستند !

Unique
جمعه 08 مهر 1390, 00:37 صبح
منظورم همه اینا بود. برای اینکه فقط چند درصد اینا رو یاد گرفت باید حداقل یک سال زحمت کشید.
بیش از اینها باشد زحمت کشید.

ایشوم همش 3 ماهه که پی اچ پی رو شروع کردن. البته نمی دونم که کلا طراحی وب رو از کی شروع کردن و جاوا اسکریپت، سی اس اس و ... رو بلد هستن یا نه، اما پیشنهاد خوبی بهشون ندادید.
من چند تا پیشنهاد کردم ، کدومشون را میگین ؟

درسته که توی سه ماه می شه متغیرها، حلقه ها، نوشتن توابع، آرایه و ... رو یاد گرفت اما با این چیزا که نمی شه کار کرد.
اینهایی که نوشتید برای شخصی که حداقل یک زبون بدونه حالا هر چی باشه ، vb,c,java,pascal یا هر چی دیگه ، آموختن معادل php یک هفته هم طول نمیکشه ، بدست آوردن مهارت زمان بره که من هم به کسبش از طریق کار آموزی و درگیر شدن توی پروژه ها حالا هر جقدر هم کوچک اشاره کردم

هر شرکتی هم که بخواید کار کنید می گن که نمونه کار ارائه بدید، با جوملا کار کردید؟ با وردپرس بلدید؟ فریم ورک بلدید؟ من هرجا رفتم این سوالات مرتب تکرار می شد.
براس استخدام شدن درسته اما اگه کسی مهارت های ابتدایی php هم داشته باشه با کار آموزی و به مرور زمان با اینها آشنا میشه ، هر شرکتی اصول و روش اجرایی خودش را داره ، یکسری با نرم افزار های open Source مثل جوملا و wordpress سایت Develop میکنند و عقیدشون هم اینه که چرخ را دوباره نباید ساخت !!!
یکسری با فریم ورک های معتبر مثل Code Igniter و Cake PHP و Prado بسته به pattern مورد علاقشون کار میکنند ، بعضی هم میخوان کارهاشون کمتر دست همکار بیفته میان با jsp و python و ruby وحتی c کار میکنند. کارآموز اگه اینکاره باشه خودشو با شرایط وفق میده ، من یه زمانی برای استخدام توی یک شرکت دو ، سه شبه مجبور شدم Cold Fusion یاد بگیرم و یه پروژه کتابخونه براشون بنویسم که البته به دلایلی باهاشون ادامه همکاری ندادم ، اما اگه کسی بخواد باید با شرایط کنار بیاد.من از 20 ، 30 تا کار آموزی که داشنم فقط با 4 یا 5 تاشون ادامه دادم باقی اینکاره نبودن !

idocsidocs
جمعه 08 مهر 1390, 02:07 صبح
این پیشنهاد رو گفتم:
اگه الان بخوام خودشون رو درگیر کارهای تجاری کنن حیلی زود سرخورده می شن. البته من نمی دونم که با برنامه نویسی از قبل آشنایی داشتن یا نه.

حالا اگه امکانش هست خودتون این دوستمون رو استخدام کنید :چشمک:

web.designer
جمعه 08 مهر 1390, 10:06 صبح
ممنون از راهنمایی دوستان
من قصدم اینه که در عین جال که دارم یاد میگیرم یه جایی هم کار کنم حتی شده بی حقوق یا با حقوق کم که یه تجربه ای هم داشته باشم.
میخواستم یه نرخی دستم باشه که به یه مبتدی ساعتی چند حقوق میدن و به یه حرفه ساعتی چند

mohsen1988
پنج شنبه 05 آبان 1390, 23:11 عصر
به نظر من بد نیست که با سایت هایی که پروژه های آنلاین دارن (مثل freelancer.com (https://www.freelancer.com/affiliates/m12000/)) شروع کنید چون برای شروع نیاز به مدرک دانشگاهی ندارید. البته اوایل پول زیادی شاید بدست نیارید ولی به قول سایر دوستان تجربه بدست میارید و از طریق همین تجربه، میتونید تو اون سایت مذکور پروژه های بزرگتری هم بگیرید.
من خودم کار کردن آنلاین را به کار کردن تو محیط کاری ترجیه میدم چون هزاران هزار مزیت داره نسبت به اون مثلا لازم نیست با کارفرما سر و کله زیادی بزنم.
خیلی خوبه که این سایت (https://www.freelancer.com/affiliates/m12000/) را امتحان کنید و شیرینیه پول در آوردن آنلاین را بچشید. من خودم مدتهاست که با این سایت کار میکنم.

M0TR!X
جمعه 06 آبان 1390, 01:16 صبح
سلام.

من تابستون سال بعد 2 واحد کار اموزش دارم !

میخواستم برم تو یه تیم برنامه نویسی هم 2 واحد رو پاس کنم هم یه تجربه کسب کنم !

حالا واقعا میری توی یه تیم ازت میپرسن با وردپرس کار کردی ؟ یا جوملا ؟

من با وردپرس کار کردم سایته خودمم وردپرسه و یکمم با جوملا کار کردم !

web.designer
جمعه 06 آبان 1390, 10:10 صبح
به نظر من بد نیست که با سایت هایی که پروژه های آنلاین دارن (مثل freelancer.com (https://www.freelancer.com/affiliates/m12000/)) شروع کنید چون برای شروع نیاز به مدرک دانشگاهی ندارید. البته اوایل پول زیادی شاید بدست نیارید ولی به قول سایر دوستان تجربه بدست میارید و از طریق همین تجربه، میتونید تو اون سایت مذکور پروژه های بزرگتری هم بگیرید.
من خودم کار کردن آنلاین را به کار کردن تو محیط کاری ترجیه میدم چون هزاران هزار مزیت داره نسبت به اون مثلا لازم نیست با کارفرما سر و کله زیادی بزنم.
خیلی خوبه که این سایت (https://www.freelancer.com/affiliates/m12000/) را امتحان کنید و شیرینیه پول در آوردن آنلاین را بچشید. من خودم مدتهاست که با این سایت کار میکنم.

میشه یه توضیح راجع به این سایت بدید ؟
چه جوریه کار کردن باهاش ؟ پول چه حوری میدن ؟ این که خارچیه !

sonia_1368
جمعه 06 آبان 1390, 19:40 عصر

ببخشيد امکان داره در مورد نحوه پرداخت آنلاين اين سايت توضيح بدين ؟ از کارت اعتباری استفاده ميکنيد ؟ يا روش انتقال پولش به ايران چيه ؟

mohsen1988
چهارشنبه 25 آبان 1390, 04:11 صبح
ببخشيد امکان داره در مورد نحوه پرداخت آنلاين اين سايت توضيح بدين ؟ از کارت اعتباری استفاده ميکنيد ؟ يا روش انتقال پولش به ايران چيه ؟

(شرمنده که دیر جواب میدم... یه مدتی نبودم.)

پرداخت از طریق "پی پال" یا "مانی بوکرز" انجام میشه.
من خودم پولهامو با واسطه و از طریق یه شرکت معتبر تو ایران، به راحتی دریافت میکنم.
اگه تو این سایت ثبت نام کنید، خودتون خیلی زود همه چیزش دستتون میاد.... اگه سوالی هم داشتید پیغام خصوصی بدید، با کمایل میل راهنماییتون میکنم.

رضا قربانی
پنج شنبه 26 آبان 1390, 00:38 صبح
میشه یه توضیح راجع به این سایت بدید ؟
چه جوریه کار کردن باهاش ؟ پول چه حوری میدن ؟ این که خارچیه !
و

می دونی مشکل برنامه نویس های ما چیه : خیال می کنید همه چی توی خارج هست ، آخه عزیز من این همه سایت توی ایرانه که می تونی توش به راحتی پروژه طراحی کنی و پول بگیری چرا می خوایی به یک سایت خارجی خدمت کنی ؟ مگه شرکت های ایرانی چطورین ؟ اگه دنبال کار می گردی و دوست داری آنلاین و غیر مستقیم پروژه تحویل بدی فقط کافیه یک روز بری شرکت های تهران سر بزنی و تمام .
از این به بعد بشین خونه و پشت سیستمت پروژه تحویل بده .
چون سایت خارجه خیال می کنید چی باشه . آخه چرا باید اینطوری باشین ؟ یکی میاد یک تبلیغی می کنه و ...

pejman_view
پنج شنبه 26 آبان 1390, 00:55 صبح
و

می دونی مشکل برنامه نویس های ما چیه : خیال می کنید همه چی توی خارج هست ، آخه عزیز من این همه سایت توی ایرانه که می تونی توش به راحتی پروژه طراحی کنی و پول بگیری چرا می خوایی به یک سایت خارجی خدمت کنی ؟ مگه شرکت های ایرانی چطورین ؟ اگه دنبال کار می گردی و دوست داری آنلاین و غیر مستقیم پروژه تحویل بدی فقط کافیه یک روز بری شرکت های تهران سر بزنی و تمام .
از این به بعد بشین خونه و پشت سیستمت پروژه تحویل بده .
چون سایت خارجه خیال می کنید چی باشه . آخه چرا باید اینطوری باشین ؟ یکی میاد یک تبلیغی می کنه و ...

سلام

من ایده شما رو تا حدی قبول ندارم
هم می شه با ایرانی کار کرد
و هم می شه با خارجی کار کرد
حالا چون بگیم اون سایت بیگانه اس خوب نیست اشتباهه!
تازه من به بعضی از دوستان توصیه می کنم با شرکت های خارجی کار کنند من چندین سال با شرکت های بزرگ برنامه نویسی دارم کار می کنم و حدود 5000 دلار ماهیانه ارز آوری به داخل ایران داشتم.
حالا فکر کنید ما هزاران برنامه نویس داریم که می تونن ضربدر فرضاً 2000 دلار ارز وارد ایران کنند و حداقل برنامه نویس ها یه جنبش اقتصادی بوجود بیارن و راه رو برای دیگر متخصص های ایرانی باز کنن.

البته این نظر کاملاً شخصیه منه!

idocsidocs
پنج شنبه 26 آبان 1390, 01:54 صبح
من خودم پولهامو با واسطه و از طریق یه شرکت معتبر تو ایران، به راحتی دریافت میکنم.

تازه من به بعضی از دوستان توصیه می کنم با شرکت های خارجی کار کنند من چندین سال با شرکت های بزرگ برنامه نویسی دارم کار می کنم و حدود 5000 دلار ماهیانه ارز آوری به داخل ایران داشتم.
دوست عزیز شما توی کدوم کشور زندگی می کنید که ماهانه 5 میلیون تومن درآمد دارید؟ این همه تحریم های بین المللی برای ایران گذاشتن، تعجب می کنم که می گید ماهیانه 5 میلیون تومن درآمددارید ! حتما خارج زندگی می کنید و وقتی می یاید ایران پولهاتون رو وارد ایران می کنید!

لطفا بگید که چه کارهایی انجام می دید که چنین قیمتهایی به عنوان دستمزد می گیرید؟

رضا قربانی
پنج شنبه 26 آبان 1390, 02:01 صبح
سلام

من ایده شما رو تا حدی قبول ندارم
هم می شه با ایرانی کار کرد
و هم می شه با خارجی کار کرد
حالا چون بگیم اون سایت بیگانه اس خوب نیست اشتباهه!
حالا فکر کنید ما هزاران برنامه نویس داریم که می تونن ضربدر فرضاً 2000 دلار ارز وارد ایران کنند و حداقل برنامه نویس ها یه جنبش اقتصادی بوجود بیارن و راه رو برای دیگر متخصص های ایرانی باز کنن.

البته این نظر کاملاً شخصیه منه!

من کاری ندارم درآمد شما چقدره . شما منظور من رو بد متوجه شدید . ایده ی من اینه که آدم عاقلی که توی ایران زندگی کردی و برنامه نویسی انجام دادی . خب واسه ایران زحمت بکش تا از لحاظ پیشرفت اینترنتی خودشون رو بکشن بالا . دوست من انقدر آدم هستن توی ایران که ارز وارد می کنن و محتاج ما برنامه نویسان نیستن که بخواهیم با خدمت به کشورهای خارجی ارز وارد ایران کنیم .

aghasoroush
پنج شنبه 26 آبان 1390, 03:47 صبح
حالا جا داری، زیاد عجله نکن.

شما بر چه اساسی داری برای این دوستمون وقت تعیین میکنی دوست خوبم؟
بستگی به استعداد طرف داره
ممکنه توی چند هفته مسلط بشه

درضمن یه تازه کار مث من و دوستمون که سوال میپرسه نباید نا امیدش کنیم
باید با دلیل و منطق براش حرف بزنیم و جواب سوالاشو بدیم تا خودش تصمیم بگیره
ما باید فقط پیشنهاد بدیم
البته شما استاد ما هستی ببخشید اگه بد حرف زدم

pejman_view
پنج شنبه 26 آبان 1390, 06:51 صبح
من کاری ندارم درآمد شما چقدره . شما منظور من رو بد متوجه شدید . ایده ی من اینه که آدم عاقلی که توی ایران زندگی کردی و برنامه نویسی انجام دادی . خب واسه ایران زحمت بکش تا از لحاظ پیشرفت اینترنتی خودشون رو بکشن بالا . دوست من انقدر آدم هستن توی ایران که ارز وارد می کنن و محتاج ما برنامه نویسان نیستن که بخواهیم با خدمت به کشورهای خارجی ارز وارد ایران کنیم .
بابا طوری می گی خارجی ها!!!! خواننده های این پست فکر می کنن که خارجی ها همه بیگانه هستن و همیشه برنامه هایشان علیه ایران است!
و بابت ارز آوری منظورمم درست و کامل نگفتم. شما همیشه بعنوان یک ایرانی فکر می کنید بهترین برنامه نویس هستید و ایرانی ها جزء بهترین برنامه نویس هاست! البته هستیم اما نه همیشه...! نگاه کنید من زمانی که با این خارجی ها کار کردم فهمیدم نوشتن یک کد یعنی چی... البته من کارم آنالیز و طراحی هوش مصنوعی موتورهای بازیه زیاد به بحث برنامه نویسی تحت وب آشنایی ندارم جدیداً بخاطر علاقه ام اومدم تو این فروم فعالیت می کنم تا چیزهای جدید یاد بگیرم. آنها همیشه به آسانترین راه بسنده نمی کنن مشکل ما ایرانی ها اینه هر راهی به ذهنمون رسید یا هر چیزی آسونتر دیدیم استفاده می کنیم. اما وقتی با یا کارفرما خارجی کار کنی طرف بهت می گه کد هر چقدر می خواد پیچیده و زمان بر باشه اما یه چیز خوب باشه. بخاطر همینه وقتی یه برنامه تحت ویندوز ایرانی نوشته می شه با رم 1 گیگ هم به سختی بالا میاد ، هنگ می کنه. اما ماله خارجی ها خوب کار می کنه... من می گم خوبه کار کنید که شیوه های نوین برنامه نویسی وارد ایران بشه.. دلیل اینکه چرا ما مفهوم کار تیمی رو نمی فهمیم من تمام این چیزها رو در نظر می گیرم.
وقتی کسی علاقه داره این ها رو یاد بگیره وقتی تو ایران نمی بینه می تونه با خارجی ها کار کنه ... بله تو ایران هم کار هست به بنده هم برای طراحی موتور بازی شرکت کیسان با حقوق 2.5 میلیون پیشنهاد شده واقعاً تیم باسوادی هم داره اما اگر من قبلاً با تیم های خارجی کار نمی کردم اگر وارد این شرکت می شدم اشتباهات ایرانی ها رو تکرار می کردم و در آینده این موتور با شکست مواجه می شه.
منظورم از کار کردن وارد کردن علم و ارز در کنار همه...
ضمناً اگر شما بعنوان یک تحصیل کرده و متخصص دنیای وب بیاید این حرف رو بزنید برای ما خیلی جای تاسف داره...

idocsidocs
پنج شنبه 26 آبان 1390, 07:08 صبح
درضمن یه تازه کار مث من و دوستمون که سوال میپرسه نباید نا امیدش کنیمشما ظاهرا فرق 4 خط کد رو با تجارت الکترونیک متوجه نشدید.

کسی که بخواد توی بازار کار بمونه باید خیلی مسلط باشه، با من بمیرم و تو بمیری که کار راه نمیافته. بنظرم بهتره بجای اینکه کار مردم رو خراب کنن و نون خودشون رو ببرن، از همین الان ناامید بشن.

ravand
پنج شنبه 26 آبان 1390, 07:45 صبح
همه ي مشكل من در طول يادگيري برنامه نويسي اين بود كه كسي رو نداشتم درست راهنماييم كنه و واقعا نميدونستم بايد چيكار كنم! ، براي همين خيلي طول كشيد تا خيلي چيزا رو ياد بگيرم. اگه بخواي پولم بدي بري سر كلاس كه كلاس درست و حسابي چيزي به ملت ياد نميدن. ايني كه مي بينيد توي نت درآمد طراحي سايت زياد بالا نيست دلايل مختلفي چون عدم اعتماد ، نبود سواد اينترنتي و عدم حمايت دولت و ... هست. من ميخواستم براي شهرمون يه سايتي بسازم كه مردم برخي كاراشون رو الكترونيكي پيش ببرن ولي ديدم خيلي ها سواد اينترنتي ندارن و حتي براشون صرف نميكنه كه در ماه يه مبلغي رو براي اينترنت بدن . چه برسه بخوان بيان توي سايت من و بخوان كارهاشون رو انجام بدن!

Unique
پنج شنبه 26 آبان 1390, 16:07 عصر
خوشم میاد هر کسی از یه دری یه چیزی میگه !
اولا کی گفته حقوق و دستمزد برنامه نویس های وب پایینه ؟ دستمزد توی هر کاری (ببخشین ولی حتی بیل زدن) به خود شخص بستگی داره ، من از این دوستان بیل زن یکبار یه چیزی شنیدم که منو خیلی متحول کرد این دوست عزیز میگفت من یک روز 25000 تومان میگیرم ما میگفتیم 20000 تومان خلاصه معامله نشد با کسی هم نتونیستیم کنار بیایم به طرف گفتم 24000 تومان یک حرف قشنگی زد گفت آقا من 24900 تومان هم نمیگیرم ، فقط 25000 تومان چون اگه قیمتم را شکستم همش باید بشکنم و عادت میکنم اشکالی نداره یک روز یا دو روز کار نکنم اما زیر 25000 تومان جایی نمیرم قیمتم هم عادلانست !
نتیجه اینکه مشکل توی ایران اینه کارفرما ها عادت به چونه زدن و نالیدن دارن ، شما اگه بخوای آخرش به هر چیزی راضی بشی هیچوقت به جایی نمیرسی من دو یا سه ماه بعد از این قضیه و رد کردن یکسری مشتری و غیره سر قیمت و اینکه واقعا بررسی کردم ببینم ارزش واقعی کارم چقدره و اینکه خودم واسه کارم ارزش قائل بودم نسبت درآمدم 4 برابر همین مدت کار قبل از این قضیه شد !

دوستان عزیز انقدر ناله نکنین ، برای کارتون ارزش قائل بشین ، سطح سوادتون را ببرین بالا ، در زمینه تکنولوژی ها زیاد مطالعه کنید ، به افکارتون ارزش بگذارین و خلاقیت داشته باشین ، برنامه نویسی کار هر کسی نیست و هر کسی کد میزنه برنامه نویس نیست بالاخره تفاوت ها نمایان میشه و اونی که حقشه پیروز میشه و این هم یک شعار نیست و یک واقعیت هست که خودم بهش رسیدم ! از جایی نمیخونم از زبون کسی هم نمیگم !

hamed-php
پنج شنبه 26 آبان 1390, 16:18 عصر
سلام

به نظر من طبق نرخ جهانی میشه کار کرد. رقابت خیلی شدیده و قیمتها در آینده نزدیک به حداقل انتظار میرسه که این البته به نفع کارفرما ها میباشد.

aghasoroush
پنج شنبه 26 آبان 1390, 20:43 عصر
عزیزم شما چقد کار کردین که این جوری خودتو برتر میدونی؟
مگه من یا دوستمونو میشناسی؟
http://parscms.com
من اینجا برنام هنویسم که هر برنامه نویسی ته تهش میاد یه همچین جایی کار میکنه
پس شما اول طرفتو بشناس و بهش بگو کار تجاری نمیکنی
آفرین

رضا قربانی
شنبه 28 آبان 1390, 19:47 عصر
خارجی ها کار کردم فهمیدم نوشتن یک کد یعنی چیعــجــب
کدوم خارج ؟

من زمانی که با این خارجی ها کار کردم فهمیدم نوشتن یک کد یعنی چی... البته من کارم آنالیز و طراحی هوش مصنوعی موتورهای بازیه زیاد به بحث برنامه نویسی تحت وب آشنایی ندارمپس حرف مایی که برنامه نویس هستیم رو انتقاد نکنید .

شما دارین مارو زیر سوال می برید . خیلی از شرکت ها هستن که صد تا به قول شما خارجی ها رو سر دارن . توی همین وب سایتی که هستی می دونی چه کسایی هستن ؟ می دونی چه کسانی خودشون رو از این وب سایت کشیدن بالا ؟ می دونی چه اساتیدی هستند ؟ این چه حرفیه که می گی من تازه رفتم کشور خارجه تازه فهمیدم جریان چیه !!!!! اون دیگه به خودت بستگی داره !

اینجا بچه ها درخواست راهنمایی دارن پس ما نباید با یک پیام گمراهشون کنیم و مسیر زندگی رو شاید واسشون عوض کنیم . اینم هست

اگر کسی واقعا هدف داشته باشه خودش رو راحت می تونه بکشه بالا .
یه چیزی بهتون بگم تا آخرش خودتون برید : توی هیچ کشوری مثل ایران نمی تونید به راحتی پیشرفت کنید ... توی ایران نتونستید خیالتون جمع باشه توی هیچ کشور دیگه ای پیشرفت نخواهید کرد

و خیلی حرف های دیگه ....

بخاطر همینه وقتی یه برنامه تحت ویندوز ایرانی نوشته می شه با رم 1 گیگ هم به سختی بالا میاد ، هنگ می کنه. اما ماله خارجی ها خوب کار می کنه.. این چه ربطی به موضوع ما داشته ؟ چرا قاطی می کنی ؟ زدی رفتی به جاده خاکی ! این قسمت طراحی وب هست و اونم با php - اگه اینطوریه که بحث مقایسه میاد وسط و عیب کشورها نمایان می شن و ...

دلیل اینکه چرا ما مفهوم کار تیمی رو نمی فهمیم من تمام این چیزها رو در نظر می گیرم. شاید شما توی یک تیمی بودید که زیاد جالب نبود و شمارو ناامید کرده !!! در کل همیشه اینگونه نخواهد بود .

اگر من قبلاً با تیم های خارجی کار نمی کردم اگر وارد این شرکت می شدم اشتباهات ایرانی ها رو تکرار می کردم و در آینده این موتور با شکست مواجه می شه.
منظورم از کار کردن وارد کردن علم و ارز در کنار همه...
ضمناً اگر شما بعنوان یک تحصیل کرده و متخصص دنیای وب بیاید این حرف رو بزنید برای ما خیلی جای تاسف داره...

بازم بر می گرده به جواب نقل قول بالایی ...
خیلی از شرکت های ایرانی هستند که از کشورهای دیگه پروژه تحویل می گیرند و انجام می دهند پس هیچ موقع یک طرفه قضاوت نکنید . نگید فقط خارج ، خارج .

این همه وقت گذاشتی تایپ کردی و فقط داری تبلیغ خارج رو می کنی : کدوم خارج ؟

چرا برنامه نویسی خودت رو با تحت وب قاطی می کنی ! شمایی که می گی البته من کارم آنالیز و طراحی هوش مصنوعی موتورهای بازیه زیاد به بحث برنامه نویسی تحت وب آشنایی ندارم چرا باید برای منی که تحت وب کار می کنم و جریان کار دستمه تاسف بخورید ؟

هوش مصنوعی آره . ایران ضعیفه ولی بحث ما چیز دیگه ای می شه

شما یک روز مجله همشهری تهران رو بخر : ببین به چند نفر طراح وب سایت با php نیاز دارن !!! با بیمه و حقوق متوسط (1 تومن) . شمایی که خارج خارج می کنید عوض پولی که دریافت می کنید باید خرج خودتون کنید (رفت و برگشت و تفریح و خوراک و پوشاک و تنهایی و بی کسی {اگر یک عمر توی ایران زندگی کرده باشید} و ...)

خب حالا اگر با حقوق متوسط ایران حساب کنی می بینی که حداقل اینجا به زندگیت می رسی ، خرجم نداری ، ارزش پولم کمتره و ...

درسته از اونجا ارز وارد می کنی و ارزشم بیشتر ولی شاید خیلی چیزا رو از دست بدی

در مورد آموزش php هم کلی حرف زده شد . انقدر نگید خارج خارج . توی ایران هم می شه بیشتر از اونا یاد گرفت (بستگی به علاقه و هدف برنامه نویس هم داره)

ایران هم این سالها داره پیشرفت خوبی می کنه پس هیچ جای نگرانی نیست مخصوصا در طراحی و پیاده سازی وب سایت با php

و خیلی حرفا هست که باید سر فرصت گفتگو کرد .
موفق باشید دوست من

idocsidocs
شنبه 28 آبان 1390, 20:22 عصر
من اینجا برنام هنویسم که هر برنامه نویسی ته تهش میاد یه همچین جایی کار میکنه
مطمئنید که ته برنامه نویسی یعنی: http://parscms.com (http://parscms.com/)

M0TR!X
یک شنبه 29 آبان 1390, 01:28 صبح
سلام.

من یه سوالی دارم شاید زیادم هم به این تاپیک ربط نداشته باشه !

وقتی توی یه اگهی مینویسن مسلط به php دقیقا منظورشون چیه ؟ مثلا تا چه حد باید بلد باشیم ؟

idocsidocs
یک شنبه 29 آبان 1390, 01:35 صبح
وقتی توی یه اگهی مینویسن مسلط به php دقیقا منظورشون چیه ؟ مثلا تا چه حد باید بلد باشیم ؟
این جمله یعنی حداقل شی گرایی رو بلد باشید. نوشتن توابع و کلاسها برای استفاده در آینده رو بلد باشید و بتونید کارهای رمزمره رو به راحتی انجام بدید.

خیلی از شرکتها دونستن سی ام اس براشون مهمه.

در کل اگر یه سی ام اس یادبگیرید به راحتی توی هر شرکتی کار پیدا می کنید.

اگر فریم ورک بلد باشید که حداقل حقوقتون باید بالای یه میلیون بره.

M0TR!X
دوشنبه 30 آبان 1390, 03:26 صبح
سلام.

خیلی ممنون !

در مورد فریم ورک یکم توضییح میدین ؟

به نظر شما توی یه شرکت کار کردن ریسک نیست ؟ منظورم اینه که امنیت شغلی نداره ! درسته ؟ برای کار موقت خوبه ؟

idocsidocs
دوشنبه 30 آبان 1390, 10:54 صبح
در مورد فریم ورک یکم توضییح میدین ؟
اگر بخواید برنامه هایی که می نویسید اصول مهندسی توش رعایت شده باشه باید از فریم ورک استفاده کنید. فریم ورک یه سری کلاس و تابع هست که به کمک اونها می تونید نرم افزارتون رو توسعه بدید.

به نظر شما توی یه شرکت کار کردن ریسک نیست ؟ منظورم اینه که امنیت شغلی نداره ! درسته ؟ برای کار موقت خوبه ؟
اگر شرکت معتبری باشه، امنیت شغلی تون هم تامین می شه ولی مشکلی که هست اینه که این شرکتها از هر برنامه نویس حدود 2-3 میلیون تومن در می یارن و چه بهتر که این 2-3 میلیون رو برای خودتون وردارید. البته تا 2-3 سال اگر با این شرکتها کار کنید مطمئنا تجربه گرانبهایی بدست می یارید.

firoozi90
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 00:45 صبح
برنامه نویسان ASP چطور؟
به نظرتون کدام برنامه نویسان موفق ترن در بازار کار؟ ASP کارها یا PHP کارها

idocsidocs
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 01:39 صبح
دقیقا نمی دونم ولی می گن برنامه نویس های php دستمزدشون بالاتره.

اما باید وارد بازار بشید.

خلاصه هر دو ابزار کار هستن و هر کدوم قابلیت خاص خودش رو داره.

khanlo.javid
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 09:36 صبح
دوست عزیز تو ایران چیزی به اسم نرخ وجود نداره اینا همشون توافقی بین دو طرفه.

موفق باشید.

soroush.r70
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 19:15 عصر
درسته ولی دستمزد php کار از 800 هزار تومان شروع می شه می ره به بالا و برای asp کارها خیلی پایین تره

dousti_design
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 19:59 عصر
کل پست ها رو خوندم و نکات جالبی تونستم یاد بگیرم.
مهمترین چیزی که دیدم هیچکدوم از دوستان اشاره نکردن اینه که دستمزد برنامه نویس و خیلی از مشاغل بخش خصوصی توی شهرهای مختلف متغیره و بالاترین دستمزد هم مربوط به پایتخت میشه.
من خودم سه سالی میشه پی اچ پی رو بصورت حرفه ای کار میکنم و به فریمورک yii آشنایی دارم و باهاش کار میکنم توی شهر خودمون(زنجان) حقوق ماهیانه ای که پس از ماه ها انتظار برای پیدا کردن شغلی در شهر خودم بهم پیشنهاد شد 300 هزار تومان بود. اما توی تهران برای همین آدم با همین تخصص 700 ، 800 هزار تومن حقوق میدن.
من به کشور های دیگه کاری ندارم که اینجورین یا نه و اصلا اطلاعای هم ندارم ولی در کشور ما شرکتی که برنامه نویس استخدام میکنه و به عنوان مثال 1 ملیون تومان بهش حقوق میده از همین برنامه نویس کم کمش 2 ، 3 ملیون درآمد داره. یعنی سه برابر حقوقی که برای برنامه نویس میده.
آینده از آن وب است: ما توی کشور خودمون حتی! شاهد پیشرفت چشمگیر وب هستیم( با وجود همه مشکلاتی که دولت ایجاد میکنه) پس نباید نا امید بود.
مهاجرت از اپلیکیشن به وب: این موضوع واقعا قابل مشاهده هستش. الان حتی خیلی از نرم افزار هایی که میتونن بصورت اپلیکیشن نوشته بشن تحت وب نوشته میشن و لوکال استفاده میشن بدلیل اینکه وب استاندارد تر است، محدودیت سیستم عامل ندارد، براحتی تحت شبکه میشود و...
ورود چند شرکت نرم افزاری به بازار بورس هم میتونه نوید آینده ای روشن رو به ما بده.

idocsidocs
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 20:17 عصر
وضع کار توی زنجان چطوره؟ بازارش خوبه؟

dousti_design
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 20:20 عصر
وضع کار توی زنجان چطوره؟ بازارش خوبه؟
افتضاحه متاسفانه

idocsidocs
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 22:26 عصر
جمعیت شهر زنجان چقدره؟

dousti_design
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 22:36 عصر
جمعیت شهر زنجان چقدره؟
زنجان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%86)
یک ملیون نفر

idocsidocs
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 23:36 عصر
اگه یه میلیون نفره که بازار خوبی باید داشته باشه
تبلیغتون خوب نبوده

mosi2007
شنبه 19 فروردین 1391, 14:39 عصر
جا هایی که میتوان بصورت کار اموز در تهران استخدام شد کجاست و چطوری میتوان این شرکتها را پیدا کرد
هدفم اینه که اگر هم شده 2 ماه بدون حقوق کار کنم و روش کار رو یاد بگیرم

armsoftpc
شنبه 19 فروردین 1391, 16:17 عصر
شما چقدر در php مهارت دارید.

mosi2007
شنبه 19 فروردین 1391, 17:39 عصر
تقریبا 6 ماه
جی کویری و css و جوملا هم یکم بلدم

نمونه کار هم که تو وب هنوز نذاشتم یه سایتی شبیه به سایت اپارات البته نه در اون حد
یه سیستم ساده که کاربر میاد ثبت نام میکنه و یه کانال میسازه حالا به هر تعداد که دلش بخواد میتونه کانال بسازه مثلا یه کانال ورزشی که کلیپ های ورزشی شو اونجا اپلود میکنه و میتونه کلیپ هاشو نمایش بده همین
کلا دنبال یه جایی هستم که بتونم روش کار رو یاد بگیرم

رضا قربانی
شنبه 25 بهمن 1399, 11:09 صبح
نرخ دستمزد php کار معمولی الآن 20 میلیون در ماه باید باشه ، در صورتی که الآن رنج 10 میلیون تا 12 میلیون با بیمه هست .