PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار با اکانت های گوناگون

Veteran
سه شنبه 05 مهر 1390, 22:57 عصر
سلام دوستان
میخواستم یک برنامه حسابداری بنویسم که یکی از قابلیت هاش ساخت کاربر باشه
یعنی من یک نام کاربری داشتم شما هم یک نام کاربری و بهمین صورت بقیه هم داشته باشن
حالا مشکل من اینکه چجوری کاری کنیم که برای هر اکانتی که ساخته میشه یک قسمت جدید تشکیل بشه و اطلاعات هر کاربری فقط برای خودش به نمایش در بیاد
نمیدونم چجوری توضیح بدم:اشتباه:
مثلا همین سرویس وبلاگ دهی یا ایمیل دهی و ... هر اکانتی که ساخته میشه یک قسمت جداگانه براش ایجاد میشه و اطلاعات بقیه رو نشون نمیده مگر اینکه با اکانت اونا وصل بشین
یا همین سایت رنامه نویس الان اطلاعات من شامل پیام های خصوصی و تعداد پست ها و .. با بقه فرق میکنه و فقط من میتونم مثلا پیام های خصوصی خودم رو بخونم و جواب بدم یا پسورد رو عوض کنم یا تاپیک با این نام کاربری ایجاد کنم
منم میخوام برنامم یک همچین حالتی داشته باشه

maniaf69
چهارشنبه 06 مهر 1390, 22:32 عصر
بهترین روش برای این کار اینه که برای هر قسمت یک شناسه آی دی بزاری مثلا سرویس ایمیل دهی هر ایمیل جدید که میاد تو یک بانک قرار بگیره ولی یک قسمت جدا داشته باشه که شناسه آی دی بگیره بعد برای هر کاربر یک آی دی اختصاص می دی که میشه کلید و البته شناسه کاربری هم باید بشه کلید
بعد از این مثلا کاربر اول لاگین میکنه و شناسه آی دی این مثلا 5 هست بعد برنامه فیلتر میکنه هر جا که خواست بره اون چیزایی رو از بانک نشون بده که شناسه اون با شناسه کاربر یکی باشه (یعنی 5) به همین ترتیب ادامه بده
سوالی داشتی بگو تا کمکت کنم:چشمک:

setroyd
پنج شنبه 07 مهر 1390, 01:34 صبح
اما اینجوری که دوستمون گفتن شما باید به صورت دستی وارد کنی مثلا اگه 1 بود فلان کن اگه 2 بود و............ شما میتونی یک مقدار منطقی Boolean با بانکت درست کنی و بگی اگر true بود همه چی دسترسی داشته باشی و اگر false بود نشه دسترسی پیدا کرد و برای هر کاربر رو در یک label نشون بدی که قابل دسترس نباشه .