PDA

View Full Version : حرفه ای: تست فایل obfuscate شده

saied7468
چهارشنبه 06 مهر 1390, 12:45 عصر
سلام
این فایل توسط سه Obfuscator محافظت شده لطفا فایل رو تست کنید ببینید می شه سورسش رو در آورد یا نه و از 1 تا 10 بهش نمره بدید .ممنون

Nima NT
چهارشنبه 06 مهر 1390, 14:06 عصر
از Xenecode و Smart Assembly (نسخه 6.2) استفاده کردید ( سومی رو متوجه نشدم ) ، زیاد روی فایلتون وقت نذاشتم ولی با توجه به نمونه های قبلی که دیدم فکر نکنم زیاد بتونید روش حساب باز کنید ، در سطحی نیستم که بخوام به کار شما نمره بدم ولی اگر فقط بخوام نظر شخصی خودم رو بگم نمره 1 از 10 رو متاسفانه اختصاص میدم.

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 06 مهر 1390, 14:19 عصر
سلام
دوست عزیز توصیه شما کدوم نرم افزاره؟
ممنون

saied7468
چهارشنبه 06 مهر 1390, 15:12 عصر
از Xenecode و Smart Assembly (نسخه 6.2) استفاده کردید ( سومی رو متوجه نشدم ) ، زیاد روی فایلتون وقت نذاشتم ولی با توجه به نمونه های قبلی که دیدم فکر نکنم زیاد بتونید روش حساب باز کنید ، در سطحی نیستم که بخوام به کار شما نمره بدم ولی اگر فقط بخوام نظر شخصی خودم رو بگم نمره 1 از 10 رو متاسفانه اختصاص میدم.

ممنون که وقت گذاشتید و امید وارم که سو تفاهم نشه اگه می شه کل سورسی که تونستید برگردونید رو بزارید چون من هر چی این سورس رو با سورس خودم مقایسه می کنم نمی فهمم که این تکه کد دقیقا مال کجای برنامه هست.

Nima NT
چهارشنبه 06 مهر 1390, 15:17 عصر
خواهش میکنم ولی عرض کردم که بنده کل سورس رو بازیابی نکردم و فقط تونستم روی یک بخش اون وقت بذارم و با توجه به حضور اسم فایل شما در ابتدای سورس نمیشه گفت این سورس به برنامه شما متعلق نیست ( شاید بخش هایی از اون تغییر پیدا کرده که طبیعی هستش ، البته شاید ).

موفق باشید.

saied7468
چهارشنبه 06 مهر 1390, 15:25 عصر
خواهش میکنم ولی عرض کردم که بنده کل سورس رو بازیابی نکردم و فقط تونستم روی یک بخش اون وقت بذارم و با توجه به حضور اسم فایل شما در ابتدای سورس نمیشه گفت این سورس به برنامه شما متعلق نیست ( شاید بخش هایی از اون تغییر پیدا کرده که طبیعی هستش ، البته شاید ).

موفق باشید.
اگه تونستید وقت بزارید و سورس کامل رو در بیارید ممنون می شم که اینجا ضمیمه اش کنید. از بقیه دوستان هم ممنون می شم که اگه تونستن سورس رو کامل در بیارن اینجا ضمیمه کنن.

Nima NT
چهارشنبه 06 مهر 1390, 15:31 عصر
سورس کامل هم میشه دربیاد ولی فکر نمیکنم نیازی باشه چون وقتی یک تکه از اون بازیابی شده باقی قسمت ها هم میتونه بازیابی بشه ( البته باقی دوستان زحمتشو بکشن ممنون میشیم ) علاوه اگر هدف برنامه شما ضد کرک باشه وقتی برنامه به این مرحله رسید که فقط DeCrypt شد دیگه نمیشه روی کرک نشدنش حساب کرد.

saied7468
چهارشنبه 06 مهر 1390, 17:21 عصر
سورس کامل هم میشه دربیاد ولی فکر نمیکنم نیازی باشه چون وقتی یک تکه از اون بازیابی شده باقی قسمت ها هم میتونه بازیابی بشه ( البته باقی دوستان زحمتشو بکشن ممنون میشیم ) علاوه اگر هدف برنامه شما ضد کرک باشه وقتی برنامه به این مرحله رسید که فقط DeCrypt شد دیگه نمیشه روی کرک نشدنش حساب کرد.
شما پروتکشن Xenecode و Smart Assembly رو برداشتید اما آخرین Obfuscator رو هنوز بر نداشتید من بعد از اینکه فایل رو دوباره توی رفلکتور باز کردم دیدم که این Obfuscator آخر هست که سورس رو به شکلی که شما عکسش رو گذاشتید در آورده می تونید توی عکس ضمیمه این رو ببینید و هدف از گذاشتن این فایل این بود که ببینم می شه با استفاده تر کیبی از Obfuscator ها جلوی لو رفتن سورس رو بگیرم یا نه.

75948

Nima NT
چهارشنبه 06 مهر 1390, 18:13 عصر
گفتم بنده زیاد روی فایل شما وقت نذاشتم و یه آنالیز کوچیک انجام دادم ولی در کل فرقی نمیکنه ، ترکیب برنامه ها علاوه بر اینکه در اکثر موارد نمیتونه امنیت برنامه رو تامین کنه میتونه باعث ایجاد باگ و خطا هم بشه ، البته خاطر نشان میکنم که این گفته تنها بنده نیست خیلی از افرادی که در این تالار فعالیت میکنن هم همین نظر رو دارن.

موفق باشید.

saied7468
چهارشنبه 06 مهر 1390, 18:44 عصر
گفتم بنده زیاد روی فایل شما وقت نذاشتم و یه آنالیز کوچیک انجام دادم ولی در کل فرقی نمیکنه ، ترکیب برنامه ها علاوه بر اینکه در اکثر موارد نمیتونه امنیت برنامه رو تامین کنه میتونه باعث ایجاد باگ و خطا هم بشه ، البته خاطر نشان میکنم که این گفته تنها بنده نیست خیلی از افرادی که در این تالار فعالیت میکنن هم همین نظر رو دارن.

موفق باشید.
با توجه به صحبت های شما ترکیب برنامه ها نمی تونه راه موثری باشه استفاده تکی هم که نتیجه اش این می شه که خیلی راحت سورس بر می گرده البته برای افرادی که توی کراک کردن حرفه ای هستن اگه اشتباه نگم پس اینطور که پیداست هیچ راهی برای جلو گیری از لو رفتن سورس برنامه وجود نداره درسته ؟

Nima NT
چهارشنبه 06 مهر 1390, 20:47 عصر
با توجه به صحبت های شما ترکیب برنامه ها نمی تونه راه موثری باشه استفاده تکی هم که نتیجه اش این می شه که خیلی راحت سورس بر می گرده البته برای افرادی که توی کراک کردن حرفه ای هستن اگه اشتباه نگم پس اینطور که پیداست هیچ راهی برای جلو گیری از لو رفتن سورس برنامه وجود نداره درسته ؟
راهکار وجود داره ولی ترکیب برنامه ها راهکار مناسبی نیست شاید نه به علت نبود امنیت بلکه به علت عدم سازگاری بسیار زیاد. ( البته در عرایض قبلیم هم گفتم که این کار لزوما" امن نیست ).

saied7468
پنج شنبه 07 مهر 1390, 13:08 عصر
توی این برنامه از گزینه strong name برنامه Smart Assembly استفاده کردم این طور که پیداست شما تونستید اون رو حذف کنید من توی لینک زیر خوندم که
http://www.dotnettips.info/2010/09/blog-post_28.html
راههایی برای جلوگیری از حذف strong name هست آیا این راهها رو برنامه های معروفی مثل Smart Assembly استفاده نکرده ؟ آیا بهتر هست که خود ما این راهها رو توی سورس اعمال کنیم ؟

Nima NT
پنج شنبه 07 مهر 1390, 14:27 عصر
راههایی برای جلوگیری از حذف strong name هست آیا این راهها رو برنامه های معروفی مثل Smart Assembly استفاده نکرده ؟ آیا بهتر هست که خود ما این راهها رو توی سورس اعمال کنیم ؟ پروتکتورهای معروف این تکنیک ها رو به بهترین شکل معمولا" استفاده میکنن ولی هر تکنیک امنیتی اگر در سورس کد خود برنامه اعمال بشه مسلما" بهتر خواهد بود ولی تمامی این تکنیک ها هم در صورت حذف لایه امنیتی پروتکتور قابل تغییر هستن ، فرض کنید شما تو سورس خودتون این تکنیک رو استفاده و برنامه رو با پروتکتور محافظت کردید ، کاری که صورت میگیره این هست که اول لایه پروتکتور حذف و برنامه آنپک میشه ( مثل کاری که در این نمونه انجام شده ) و سپس نقاطی که بررسی های شما در سورس صورت گرفته تغییر داده میشه.این کار با نام Self CRC Check در برنامه های Win32 مدت هاست که صورت میگیره ولی تاثیری در عدم کرک شدن برنامه ها نداشته.

پیوست : فکر کنم برنامه هایی رو دیده بودم که علاوه بر حذف Strong Name بعد از آنپک میتونستن یک جواز جعلی به برنامه شما تزریق کنن که برنامه شما بعد از آنپک متوجه تغییر در برنامه یا به اصطلاح وصله شدن اون نشه.

Securebit
پنج شنبه 07 مهر 1390, 16:18 عصر
زیاد نتونستم وقت بزارم در چند دقیقه سورس رو استخراج کردم اگر دیدید بعضی قسمتها شبیه سورس اصلی نیست میبخشید.

رمز معما! Button6 ->+-> Button7 ->+-> Button2